TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познато зошто Ериксен се согласил на трансфер во Интер: Данецот ќе заработува богатство на „Меаца“

Дерби - 25.01.2020

„Скај Италија“ пренесува дека трансферот на Кристијан Ериксен од Тотенхем во Интер е во завршна фаза откако двата клуба се договориле за обесштетувањето кое треба да го плати италијанскиот тим.

После ова, сега е јасно зошто Ериксен го одбра токму Интер

Спортклуб - 25.01.2020

Бројни светски угледни медиуми пренесуваат дека паднало договор помеѓу Тотенехм и Интер за Кристијан Ериксен. Двата клуба начелно имаат постигнат договор за зделка од 20 милиони евра, и сега се пеглаат последните детали, односно дали оваа сума ќе ...

Тотнем со едно барање до Интер пред и официјално да даде амин за трансфер на Ериксен во Милано

24Фудбал - 24.01.2020

Тотнем и Интер начелно имаат постигнато договор за трансфер на Кристијан Ериксен, „спарси“ имаат само едно барање пред и официјално да дадат амин, сакаат „нероаѕурите“ да почекаат уште некој ден за да пронајдат замена.

Интер не се откажува и ќе испрати нова понуда за напаѓач од Премиер лигата

СуперСпорт - 24.01.2020

Од редовите на Интер не планираат да се откажат од намерата да го ангажираат Оливие Жиру во зимскиот преоден рок. Откако отпадна можноста да се ангажира Фернандо Љоренте на позајмица од Наполи од Интер повторно го активираа интересот за напаѓачот на ...

Носи, но и продава: Интер (ќе) се ослободи од двајца играчи

Дерби - 24.01.2020

Калчолигашот Интер е супер активен во овој зимски преоден рок, па така веќе ги потврди трансферите на Ешли Јанг и Виктор Моузес, но воедно работи и на други зделки. Информациите говорат дека работата е завршена со Кристијан Ериксен од Тотенхем, но ...

Сагата околу Ериксен е готова, Интер ги договори деталите со Тотенхем!

Gol.mk - 24.01.2020

Кристијан Ериксен веќе долго време е поврзуван со Интер , но Тотенхем и Даниел Леви се покажаа како тврд преговарач. Веќе пред одредено време беше најавено дека играчот и клубот од Милано ги имаат договорено условите, но лондонскиот тим не попушташе.

Крвникот на Македонија од Интер позајмен во Њукасл

Gol.mk - 24.01.2020

Екипата на Њукасл објави дека нов играч на клубот е Австриецот кој во јуни минатата година ја излуде одбраната и даде гол против Македонија, Валентино Лазаро. Тој ќе дојде на „Сент Џејмс Парк“ со формулата позајмица со право на откуп.

Официјално: Трансфер промашувањето на Интер се пресели во Премиер лигата

Спортклуб - 24.01.2020

Пристигна во Интер како големо засилување минатото лето, но не успеа да ги оправда очекувањата, по што зимава реши да се пресели во Премиер лигата. Дилеми повеќе нема, Валентино Лазаро до крајот на сезоната ќе игра во Њукасл како позајмен играч од ...

Интер не запира, започна разговори со Љоренте

Sport M - 24.01.2020

Покрај средниот ред, Нероаѕурите исто така планираат да го засилат нападот во јануари. -текстот продолжува по рекламата- Интер го направи Оливие Жиру главна цел за јануарскиот преоден рок.

Официјално: Интер се ослободи од големото промашување на Конте

Спортски - 24.01.2020

Едно од првите засилувања кои Антонио Конте ги донесе во Интер беше крилниот фудбалер од Херта, Валентино Лазаро. Австрискиот репрезентативец требаше да биде големо засилување за „нероаѕурите“ кои за него платија 22 милиони евра, но Лазаро не се ...

Интер му го позајми Лазаро на Њукасл

Спортманија - 24.01.2020

Репрезентативецот на Австрија ќе игра за премиерлигашот до крајот на оваа сезона, а Њукасл ќе има право да му го откупи договорот во висина од 23.5 милиони евра Валентино Лазаро е нов член на Њукасл, а пристигна во редовите на англискиот ...

Ова е тимот на Конте за продолжението од сезоната, има ли сили за битка за титула со Јувентус?

Sport M - 24.01.2020

Италијанските медиуми веќе го одредија тимот со кој Антонио Конте ќе игра во продолжението од сезоната. Како засилувања веќе пристигнаа Ешли Јанг и Моузес, а треба да пристигне и Ериксен, кој во Милано се очекува во недела навечер или понеделник, ...

Барселона му ги расипува плановите на Интер за Ериксен, ќе следи ли ново сценарио „Малком“?

24Фудбал - 24.01.2020

Иако повеќе медиуми објавија дека наводно се' е договорено за трансфер на Ериксен во Интер, како и тоа дека медицинските прегледи се закажани во понеделник, Каталонците можат да им ги расипат сите планови на „Нероаѕурите“, од Рома најдобро знаат што ...

ФОТО: И даде гол на Македонија, беше најавен како големо засилување, но по шест месеци е испратен на позајмица

Sport M - 24.01.2020

Валентино Лазаро по само шест месеци ја заврши авантурата во Интер. Официјално тој е нов член на Њукасл, каде е испратен на позајмица до крајот на сезоната. Премиерлигашот ќе има можност да го откупи за 23,5 милиони евра на крајот од сезоната, а на ...

Моузес: Не можев да ја одбијам можноста да играм во клуб со неверојатна историја

24Фудбал - 24.01.2020

Нигериецот ќе запише петти клуб во неговата кариера каде ќе мине на позајмица, а Интер по крајот на актуелната сезона има опција да го откупи неговиот договор со Челси. Интер е доста активен во јануарскиот преоден рок, а шефот на стручниот штаб на ...

Навивачите во исчекување: Интер закажа медицински преглед со Ериксен

СуперСпорт - 24.01.2020

Интер и Тотенхем се договориле за трансфер на Кристијан Ериксен, а Данецот наскоро би требало да пристигне во Милано, каде што ќе има медицински прегледи. Преговорите меѓу Интер и Тотенхем беа исцрпувачки, зашто траеле многу долго, па според ...

Барселона влета во трката за Ериксен

Екипа - 24.01.2020

Шпанскиот гигант Барселона ќе се обиде во последен момент да го „украде“ Кристијан Ериксен и го доведе на „Камп Ноу“. Данецот е пред договор со калчолигашот Интер, но новиот тренер Кике Сетиен посакува да го види одличниот играч за врска во тимот и ...

Закажани медицинските прегледи за Кристијан Ериксен

Дерби - 24.01.2020

Како што стојат работите, трансферот на Кристијан Ериксен во Интер веројатно е договорен. Наводно Тотенхем и Интер си пуштиле рака за висината на оштетата која треба да ја плати италијанскиот тим и која ќе изнесува близу 18 милиони евра.

Изгледа одлично: Ова е тимот со Конте ќе го „брка“ Јувентус!

Спортски - 24.01.2020

Aнтонио Конте го доби тоа што го сакаше, Италија, односно делот кој не навива за Јувентус се надева дека конечно доминацијата на „старата дама“ ќе биде прекината. Италијанските медиуми веќе пишуваат за тимот на Интер, после завршените трансфери на ...

Мозес за трансферот во Интер: Не можев да одбијам да играм за клуб со голема историја

Спортски - 24.01.2020

Тимот на Интер е прилично активен во зимскиот преоден рок, а еден од фудбалерите кои потпишаа со „нероаѕурите“ е Виктор Мозес. Мозес во Интер дојде како позајмен фудбалер, додека Интер на лето ќе има можност да го откупи неговиот договор.

Леви го истера своето, Ериксен од понеделник во Интер

Слободен Печат - 24.01.2020

Претседателот на Тотенхем уште еднаш покажа дека е тежок преговарач. Сапуницата околу Кристијан Ериксен и неговото заминување од Тотенхем во Интер, полека се ближи кон крајот. Ериксен влезе во последните шест месеци од договорот со Тотенхем и му ...

Ериксен од понеделник во Интер

Макфакс - 24.01.2020

Интер го договориле трансферот на играчот на Тотенхем, Кристијан Ериксен. Данецот самиот изразил желба да го напушти северен Лондон. Трансферот бил договорен синоќа во Милано на вечера помеѓу челниците на спортските сектори на двата клуба.

Интер ги прибра Ериксен и Мозес

Вечер - 24.01.2020

Играчот од средниот ред на Тотенхем, Кристијан Ериксен е нов играч на италијанскиот Интер. По многу преговори, „нероазурите“ се договорија со Спарси за надоместокот за трансфер на Данецот.

Интер се откажува од еден светски шампион за друг

Sport M - 24.01.2020

Трансферот на Оливие Жиру во Интер се чини малку веројате, со оглед на тоа дека во Интер најмногу се фокусирани на Кристијан Ериксен. Поради оваа причина, според „Sky Sports“, Интер има за цел да донесе уште еден напаѓач, Фернандо Љоренте.

Интер се договори со Тотенхем за Ериксен

Курир - 24.01.2020

Играчот од средниот ред на Тотенхем, Кристијан Ериксен е на чекор од трансферот во Интер. По многу преговори, „Нероазурите“ се договорија со Спарси за надоместокот за трансфер на Данецот. Тој е вреден е 20 милиони евра, заедно со бонусите, изјави ...

ГОТОВО: Интер и Тотенхем се договорија, Ериксен утре во Милано

Спортски - 24.01.2020

Интер и Тотенхем конечно постигнаа договор за трансфер на Кристиан Ериксен, пренесуваат сите еминентни медиуми на Апенините. Ериксен и Интер од поодамна имаа постигнато договор, па двата клуба водеа преговори за обештетувањето.

Виктор Мозес од Челси се пресели кај Конте, во Интер!

Макфакс - 23.01.2020

Нов играч на милански Интер и официјално е Виктор Мозес, кој од редовите на лондонски Челси се сели во моментно второпласираната екипа во Серија А. Мозес кај „нероазурите“ стигна на позајмица до крајот на сезоната со опција Интер да го откупи ...

Официјално: Интер го претстави Моузес

Спортски - 23.01.2020

Миланскиот гигант Интер денес и официјално го потврди новото засилување, Виктор Моузес. Моузес доаѓа од Челзи на позајмица до крајот на сезоната, а „нероаѕурите“ ќе имаат право на лето да го откупат неговиот договор за 12 милиони евра.

Лукаку пред Интер го потврди новото засилување на „нероаѕурите“ (ФОТО)

Спортски - 23.01.2020

Официјалната потврда за трансферот на Виктор Мозес е само формалност. Мозес уште пред неколку дена пристигна во Милано каде што ги помина медицинските прегледи. Интер поради некоја причина се уште не го потврди трансферот, но со последната ...

Интер се договори со Тотенхем за Ериксен

Алсат-М - 24.01.2020

Играчот од средниот ред на Тотенхем, Кристијан Ериксен е на чекор од трансферот во Интер. По многу преговори, „Нероазурите“ се договорија со Спарси за надоместокот за трансфер на Данецот. Тој е вреден е 20 милиони евра, заедно со бонусите, изјави ...

Закажани медицинските прегледи за Кристијан Ериксен

Точка - 24.01.2020

Како што стојат работите, трансферот на Кристијан Ериксен во Интер веројатно е договорен. Наводно Тотенхем и Интер си пуштиле рака за висината на оштетата која треба да ја плати италијанскиот тим и која ќе изнесува близу 18 милиони евра.

Ериксен од понеделник во Интер

TopSport - 24.01.2020

Интер го договориле трансферот на играчот на Тотенхем, Кристијан Ериксен. Данецот самиот изразил желба да го напушти северен Лондон. Трансферот бил договорен синоќа во Милано на вечера помеѓу челниците на спортските сектори на двата клуба.

Интер се договори со Тотенхем за Ериксен

Опсервер - 24.01.2020

– Играчот од средниот ред на Тотенхем, Кристијан Ериксен е на чекор од трансферот во Интер. По многу преговори, „Нероазурите“ се договорија со Спарси за надоместокот за трансфер на Данецот.