TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лагард: Навистина ми е жал, но биткоинот е високо шпекулативно средство

Денар - 14.01.2021

Биткоинот има своја улога во олеснувањето на криминалните активности, навести претседателката на Европската централна банка Кристин Лагард на онлајн конференција, велејќи дека криптовалутата дозволува „чуден бизнис“.

Лагард побара да се регулира тргувањето со биткоин поради перење пари

Бизнис Вести

Лагард: Потребно е глобално регулирање на трговијата со биткоин

Опсервер

Европска банка :„Биткоинот се користи за неприфатливо перење пари и затоа треба да се регулира со закон“.

Во Центар

Лагард: Потребно е глобално регулирање на трговијата со биткоин

Независен

Лагард: Потребно е глобално регулирање на трговијата со биткоин

24Инфо

Лагард повика на регулирање на трговијата со криптовалути: Има случаи во кои биткоинот се користи за перење пари

Слободен Печат

А1 On MakPress Пари

Неверојатната приказна на Стефан Томас: Има 240 милиони долари во биткоини, а не си ја знае лозинката да ги отклучи

Слободен Печат - 14.01.2021

Стефан Томас има само две шанси да стигне до своето богатство од 240 милиони долари. Толку наводно е вредноста на 7.002 биткоини кои овој програмер од Сан Франциско ги доби пред десет години како награда за снимање на видео снимка која објаснува ...

Ги сокрил од самиот себе: Германец има 7.000 биткоина, но ја изгубил лозинката

Бриф

Заборавена лозинка стои помеѓу човек и Биткоин богатство од 220 милиони долари

Пари

Лозинка вредна 240 милиони долари: Програмер би можел да загуби цело богатство ако не го „отклучи“ дигиталниот паричник

ММС

Заборавена лозинка и уште две можности за погодок – програмер може да изгуби 240 милиони долари

Радио МОФ

Милионер го загуби своето богатство од 240 милиони долари затоа што ја заборавил својата лозинка

Во Центар

Има 240 милиони долари во биткоини, но ја заборавил шифрата од дигиталниот паричник

USB

Црнобело Телефони.мк Кумановски м. Локално Акцент

Ја заборавил шифрата од дигиталниот паричник, па сега може да остане без 200 милиони евра

Скопје24 - 13.01.2021

Оваа интересна, но и трагикомична приказна, доаѓа од Сан Франциско. Имено, еден програмер поради лошото памтење може да остане без неверојатни 200 милиони евра. Стефан Томас има „заштеда“ која изнесува повеќе од 200 милиони евра, и тоа во ...

Ја заборавил шифрата од дигиталниот паричник, може да остане без 200 милиони евра

Канал5