TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Околу пладне и попладне нестабилно – Временска прогноза за 23.5.2022

Телма - 22.05.2022

Новата работна недела ќе ја започнеме со временска состојба слична на денешната. Во претпладневните часови ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ...

Попладне со локална нестабилност – Временска прогноза за 22.5.2022

Телма

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Битола Њуз - 01.06.2022

Денес, недела, 26 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Битола сончево и топло со слаб променлив ветер

Битола Њуз

Сончево и топло, попладне нестабилно време

Тера - 22.05.2022

Времето денеска сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен северозападен ветер. Претпладне на места, а околу пладне и попладне на повеќе места, особено во западните делови ќе биде нестабилно со пороен ...

Сончево и топло, попладне ќе има пороен дожд и грмежи

Gostivarpress.mk

Предвреме летни температури, ова се најновите детали

Порта - 21.05.2022

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 26 до 33 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде претежно сончево и МНОГУ ТОПЛО со ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончев и топол мајски ден со летна температура до 33 степени, надпросечно топло за овој период и во наредните денови

Денешен

Сончево и топло, со слаб променлив ветер

Бизнис Вести - 21.05.2022

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а максималната ќе достигне од 26 до 33 степени. Во Скопје сончево со слаб северозападен ветер.

Сончево и топло, со слаб променлив ветер

MakPress

Сончево и топло време

Р.С.Европа

Сончево и топло со слаб променлив ветер

Вечер Прес

Сончево и топло, со слаб променлив ветер

ТВ21

Пороен дожд и грмежи денеска и утре попладне

Локално

Сончево и топло, попладне во западните делови ќе има пороен дожд и грмежи

Бизнис Вести - 22.05.2022

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне, претежно во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално и во форма на краткотрајно невреме.

Сончево и топло, попладне во западните делови ќе има пороен дожд и грмежи

Опсервер

Денеска температури до 33 степени, попладне во западна Македонија пороен дожд и грмежи

Слободен Печат

Времето денес: Сончево и топло, попладне во западните делови ќе има пороен дожд и грмежи.

Во Центар

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи во западниот дел

Сител

Сончево и топло, попладне во западните делови ќе има пороен дожд и грмежи

Кајгана

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи

МКД

еМагазин Либертас Lider Фокус 24Инфо Нова ТВ Канал5 MakPress

Сончево и топло време, во западните делови дожд

Р.С.Европа - 22.05.2022

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне, претежно во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално и во форма на краткотрајно невреме.

Сончево и топло време со температури до 33 степени

Точка - 21.05.2022

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер, информираат од УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а максималната ќе достигне од 26 до 33 Целзиусови степени. Во Скопје сончево со слаб северозападен ветер.

КОЈ САКА ДА ШЕТА, ТРЕБА ДА ЗНАЕ - еве колку топло ќе биде денеска и утре

Фактор

Сончево и топло време со температури до 33 степени

Centar

И денеска и утре попладне ќе има пороен дожд и грмежи, предупреди УХМР

360 степени

ЌЕ ВРНЕ, ЌЕ ДУВА И СИЛНО ЌЕ ГРМИ, ВНИМАВАЈТЕ - прогнозата за попладнево и утре не е убава

Фактор - 22.05.2022

На повеќе места особено во западните делови денеска и утре во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, засилен ветер и ...