TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ријана е прогласена за специјална амбасадорка на својата земја

Точка - 24.09.2018

Новата амбасадорка, чие полно име е Робин Ријана Финти, ќе ги промовира образованието, туризмот и инвестициите на островската држава. Премиерката, Мија Амор Мотли, ја опишала 30-годишната ѕвезда како истакната жителка на Барбадос, која придонела за ...

Ријана назначена за амбасадор на Барбадос

Макфакс - 24.09.2018

Карипската ѕвезда Ријана беше назначена како амбасадор на нејзината земја Барбадос. Според изјавата на владината канцеларија за односи со јавност на Барбадос, оваа позиција се одликува со конкретна одговорност за промоција на образованието, туризмот ...

Ријана станува амбасадор на Барбадос

Локално - 24.09.2018

Најпознатото лице од Барбадос станува амбасадор на Карипскиот остров. Нова улога за Ријана. Пејачката е назначена за вонреден и ополномоштен амбасадор на Барбадос, објави во четвртокот владата на Карибите.

Ријана прогласена за амбасадорка на Барбадос

Кајгана - 24.09.2018

Пејачката Ријана доби почесна титула од нејзината родна земја, која ѝ ја додели владата на Барбадос. Нејзините обврски во склоп на функцијата ќе опфаќаат промовирање на образованието, туризмот и инвестициите во оваа островска држава.

Ријана именувана за амбасадорка на Барбадос

Слободен Печат - 23.09.2018

Музичката ѕвезда Ријана е прогласена за амбасадорка на Барбадос, земјата во која е родена. Пејачката рекла дека не може да биде погорда, откако владата на Барбадос и ја додели оваа титула, пренесе Би-би-си.

Ријана е новата амбасадорка на Барбадос!

ЗаЗабава - 25.09.2018

Новата амбасадорка, чие полно име е Робин Ријана Финти, ќе ги промовира образованието, туризмот и инвестициите на островската држава. Премиерката, Мија Амор Мотли, ја опишала 30-годишната ѕвезда како истакната жителка на Барбадос, која придонела за ...