TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јуве со непристојна понуда до Челзи за „својот“ играч

Спортклуб - 17.04.2018

Во Торино се решени да го вратат својот играч, работите се враќаат на старо место… Јувентус со сите сили сака да го врати Алваро Мората во својот клуб. Веруваат дека Шпанецот созреал, дека во Јувентус ќе му биде многу полесно да се избори со ...

Марсијал меѓу Јувентус и Баерн

Курир - 17.04.2018

Францускиот фудбалер Ентони Марсијал може да го напушти Манчестер Јунајтед на крајот на сезоната, една година пред истекувањето на договорот. За неговите услуги заинтересирани се европските гиганти Јувентус и Минхен Баерн, објави италијанскиот ...

Клоп ја „крпи“ дефанзивната линија – пристигнува фудбалер од Севиља!?

СуперСпорт - 17.04.2018

По Вирџил Ван Дајк, тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, во наредниот преоден рок сака да донесе уште еден дефанзивен фудбалер. Одамна е познато дека Ливерпул е заинтересиран за Клемон Ленгл, а очигледно ќе се обидат летово да го ангажираат во свои ...

Мурињо одлучи: Пристигнува нов Србин во Јунајтед!?

СуперСпорт - 17.04.2018

Два играчи заминуваат, а на Погба не му е позната иднината, но Мурињо има подготвено два играчи за новата сезона. Познато е дека Керик ја завршува кариерата, а Фелаини ќе замине бесплатно, а тоа воедно ќе отвори место за Милинковиќ-Савиќ за кој ...

Јувентус со интересна понуда до Челси за Мората

СуперСпорт - 17.04.2018

Во Торино сакаат да го вратат Алваро Мората во својата екипа, па Јувентус сака да испрати интересна понуда до Челси. Јувентус не може да плати повеќе од 80 милиони, колку што вложи Челси во Мората, но ако го продадат Манџукиќ на Кинезите, тогаш би ...

Мурињо го загуби трпението: Погба на лето заминува од Јунајтед

Кајгана - 17.04.2018

Францускиот играч за врска, Пол Погба, ова лето ќе си замине од Манчестер Јунајтед, ексклузивно дознава англискиот „Daily Mail“. Тренерот на „Црвените ѓаволи“ Жозе Мурињо, според пишувањата на добро упатениот новинар Крис Велер, го загубил трпението ...

Се разгорува битката за Марсијал

СуперСпорт - 17.04.2018

Јувентус и Баерн Минхен ја водат трката за потписот на играчот на Манчестер Јунајтед, Ентони Марсијал. Италијанците го посочиле Марсијал како идеален за левата крилна позиција во тимот. Се поизвесно е дека Марио Манџукиќ ќе си замине, па Французинот ...

Мурињо решил да го продаде Погба

TopSport - 17.04.2018

Новинарот Крис Вилер, во ексклузива за весникот „Дејли мејл“, пишува дека Пол Погба летово ќе го напушти Манчестер јунајтед. Според новинарот, менаџерот Жозе Мурињо повеќе немал трпение и немало да се противи доколку Погба замине од „Олд Трафорд“.

Иднината на Рашфорд на „Олд Трафорд“ се уште не е јасна

СуперСпорт - 17.04.2018

Маркус Рашфорд ќе ја одложи одлуката за да потпише нов договор со Манчестер Јунајтед откако во последно време не успева да се наметне во првиот тим на Мурињо. Младиот Англичанец по пристигнувањето на Алексис Санчез добива се помалку шанса и главно ...

ТОЛКУ БЕШЕ ОД НАЈСКАПИОТ ИГРАЧ: Мурињо го брка Погба од Манчестер!

SportMedia - 17.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо веќе не може да ги толерира слабите игри на најскапиот играч во тимот, Пол Погба. Според пишувањата на „Дејли Мејл“, Мурињо веќе му дозволил на Погба да си бара нов клуб, бидејќи не ги дава посакуваните ...

Крај на програмата: Погба си оди од Јунајтед, Мурињо го стави на трансфер-листа

Спортклуб - 17.04.2018

Најскапиот фудбалер во историјата на Манчестер Јунајтед ќе си замине од клубот по само две сезони откако за 110 милиони евра се врати на Олд Трафорд. Англиските медиуми објавија дека Жозе Мурињо го ставил на трансфер-листа и дека тој може да си оди ...

Мурињо: Мене ме интересира како играат фудбалерите

СуперСпорт - 17.04.2018

Жозе Мурињо е незадоволен со играта на некои фудбалери во средбата против ВБА, во која беа поразени со 0-1. Јунајтед во среда ќе игра против Бурнмут, а потоа следува полуфинале во ФА купот против Тотенхем.

БОМБА: Мурињо го стави Погба на трансфер листа!

Спортски - 17.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо го вклучил и името на Пол Погба во списокот на фудбалери кои можат да бидат продадени ова лети, пренесуваат англиските медиуми. Според „Дејли Мејл“, Мурињо го загубил трпението со најскапиот фудбалер и му ...

Петта титула за Манчестер сити, прва за тренер Шпанец

Н.Македонија - 17.04.2018

Манчестер сити е новиот шампион на Англија, третпат последниве седум сезони (2012, 2014 и 2018-та), вкупно пет пати (уште и во 1937 и 1968 година) во клупската историја долга 138 години. Сити се израмни со Манчестер јунајтед од сезоните 1907/1908 и ...

Манчестер сити сега брка пет англиски рекорда на Челси

Н.Македонија - 17.04.2018

Манчестер сити ја освои титулата во англиската фудбалска Премиер-лига, но во преостанатите пет кола од сезонава има шанса да собори барем пет англиски рекорда, сите во сопственост на Челси.

Гвардиола не мирува: Има две желби и веќе работи на нивна реализација

Дерби - 17.04.2018

По неочекуваниот пораз на Манчестер Јунајтед од страна на ВБА, нивниот градски ривал Манчестер Сити и официјално стана нов шампион во Премиерлигата. Коментари по успехот на „граѓаните“ стигнуваат од сите страни, но по се изгледа најзадоволен е Пеп ...

Мурињо ќе казни дел од ѕвездите за полуфиналето во ФА Купот

Стандард - 17.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо откри дека оние кои разочараа најмногу при поразот со 0:1 од Вест Бромвич, ќе бидат извадени од стартниот состави и ќе останат на клупата за полуфиналето на ФА Купот против Тотенхем.

Името на Погба вклучено во листата на играчите, кои најверојатно ќе бидат продадени

Стандард - 17.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо го вклучи името на неговиот најскап играч, Пол Погба, на листата на играчи кои можат да бидат продадени во текот на летото. Според „Дејли мејл“, трпението на Португалецот со играчот од средниот ред е ...

Пеп Гвардиола има две летни желби

Екипа - 17.04.2018

Манчестер сити ја осигура шампионската титула во Премиер-лигата, а бидејќи веќе испадна од ЛШ сега Пеп Гвардиола погледите ги насочува кон претстојниот преоден рок. „Граѓаните“ веќе имаат составено вистински дрим-тим, но трофејниот стратег планира ...

Како петок и сабота: Гвардиола ќе го донесе во Сити својот миленик од Барса

Спортклуб - 17.04.2018

Манчестер Сити ќе биде третиот клуб во кој заедно ќе работат Пеп Гвардиола и Тијаго Алкантара. Шпанските медиуми објавија дека трофејниот стручњак веќе ја подготвил понудата до Баерн за играчот од средниот ред и таа изнесува околу 50 милиони евра.

Манчестер Сити ќе му понуди нов договор на Гвардиола

Курир - 17.04.2018

Раководството на премиерлигашот Манчестер Сити подготвува нов договор за менаџерот Пеп Гвардиола. Како што објавија англиските медиуми „граѓаните“ сакаат да го задржат шпанскиот стручњак најмалку до 2020 година.

Гвардиола во Сити го носи својот миленик од деновите во Барса и Баерн

СуперСпорт - 16.04.2018

Пеп Гвардиола веќе се подготвува се за следната сезона и го подготвува списокот на засилувања за да изгради поконкурентен тим кој ќе ја нападне и Лигата на шампионите. Гвардиола на „Етихад“ ќе се обиде да го донесе Тиаго Алкантара од редовите на ...

Само седум души се сигурни во Манчестер Јунајтед за следната сезона

СуперСпорт - 16.04.2018

Медиумите во Англија пишуваат дека речиси сите играчи на Манчестер Јунајтед може да си заминат од клубот доколку за нив пристигнат вистински понуди. Индепендент пишува дека само седум фудбалери се безбедни и дека речиси сигурно ќе го носат дресот на ...

Колимор: Ливерпул има одлична сезона, но само тројца играчи би можеле да конкурираат за тимот на Сити

Дерби - 16.04.2018

Стен Колимор е поранешен фудбалер на Ливерпул и човек кој во првиот дел од сезоната го критикуваше тимот на Јирген Клоп поради слабата игра во одбрана. Но, сега екс англискиот напаѓач вели дека ситуацијата е променета.

Гвардиола си го купува својот миленик од Баерн!?

Sport 1 - 16.04.2018

Англиските медиуми пишуваат дека тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, сака да го ангажира Тијаго Алкантара од Баерн Минхен. Играчот за врска е негов миленик, а сите се сеќавате дека токму Гвардиола инсистираше Баварците да го купат Алкантара ...

Мурињо: Нема да трошиме премногу

Спортски - 16.04.2018

Meнаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека нема да „лудува“ во текот на летниот преоден рок кога во прашање е трошењето на пари. Португалецот за две години на „Олд Трафорд“ потроши 300 милиони фунти.

Распродажба на „Олд Трафорд“, безбедни се само седум фудбалери!?

Sport 1 - 16.04.2018

Манчестер јунајтед минатиот викенд беше поразен од ВБА, а нивниот градски ривал, Сити ја потврди математички шампионската титула во Англија. Сепак, тоа не го загрижува премногу Жозе Мурињо зашто во моментов има поголеми грижи.

Мурињо: Нема да претеруваме со трошоци за трансфери

А1 On - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека во преодниот период нема да претеруваат со трошење финансии на фудбалери за зајакнување. Мурињо за две години на „Олд Трафорд“ потроши 300 милиони фунти, а со Ромелу Лукаку и Пол Погба ...

Топчиите без муниција на гости - Израмнија рекорд стар 93 години

SportMedia - 16.04.2018

Арсенал ниже само порази на гости, се уште не победил во 2018 години и „топчиите" ги вратија лошите спомени од 1925 година. Или точно пред 93 години кога за последен пат на почеток на една година немаа победа на пет меча по ред.

Кутињо подготвен за емоционално враќање на „Енфилд“ ова лето

Спортклуб - 16.04.2018

Бразилецот Филипе Кутињо е подготвен за емоционално враќање на „Енфилд Роуд“ од каде замина во Барселона пред 6 месеци. Екс фудбалерот на Ливерпул веројатно повторно се враќа на „Енфилд“ но сега во нешто поразлична улога.

Доказ за тоа како делува фудбалот на Мурињо на фановите на Јунајтед (ФОТО)

Дерби - 16.04.2018

Манчестер Јунајтед неочекувано загуби пред своите навивачи на дуелот со Вест Бромвич Албион, а фактот што овој пораз автоматски го промовираше градскиот ривал Сити за нов шампион, беше уште еден шок за присутните на „Олд Трафорд“.

Фановите на Арсенал имаат фаворит за нов менаџер

Стандард - 16.04.2018

Навивачите на Арсенал почнаа да губат трпение по петтиот едноподруго пораз на тимот како гостин во англиската Премиер лига – толку лоши за последен пат „топџиите“ беа во 1984 година, и посочија кој го сакаат за нов менаџер на местото на Арсен Венгер.

Јунајтед, немој да бидеш како стариот „добар“ Ливерпул!

Спортклуб - 16.04.2018

Веќе 5. сезона по заминувањето на големиот тренер Алекс Фергусон, Јунајтед никако неможе да се извлече од провалијата во која се повеќе тоне во домашното првенство. Уште кога се повлекуваше Фергусон од тренерското столче на Манчестер Јунајтед, ...

Гвардиола го посочи мечот по кој знаел дека ќе бидат шампиони – уште во септември

Спортклуб - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, во изјава за англиските медиуми, посочи еден момент по кој почнал да верува дека тие ќе бидат следните шампиони во првенството. Тој се присети на нивната победа на „Стемфорд Бриџ“ кај Челси со 1:0, со гол ...

„Театарот на соништата“ се претвори во „Театарот на кошмарите“

Стандард - 16.04.2018

Поранешниот напаѓач на Селтик и Челзи – Крис Сатон, го прокоментира изненадувачкиот пораз на Манчестер Јунајтед со 0:1 од последниот на табелата Вест Бромвич. ВБА изненадувачки го освои „Олд Трафорд“, по што Манчестер Сити официјално стана шампион ...

Пеп пак по својот миленик, „граѓаните“ спремија 50 милиони фунти

Спортски - 16.04.2018

Своевремено управата на Баерн Минхен му излезе во пресрет дали сега истото ќе го направи и оваа на Манчестер Сити? Островските медиуми утрово пренесуваат вест дека Пеп Гвардиола сака да го засили својот тим со Тијаго Алкантара.

Баерн го спасува незадоволниот играч од Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 16.04.2018

Според информациите на италијански „Калчо Меркато“, Баерн Минхен ова лето ќе се обиде да го доведе Антони Марсијал. Францускиот напаѓач не прифати продолжување на договорот кој му беше понуден во Манчестер и по се изгледа тој на крајот од сезоната ...

Манчестер сити победува и брка нови рекорди

Н.Македонија - 16.04.2018

Манчестер сити го доби дербито на 33-то коло, на гости против Тотенхем, на „Вембли“, со 3-1, и е пред официјализирање на титулата првак на Англија. За такво нешто на „граѓаните“ им е потребна уште една победа, но можно е до неа да стигнат и со ...

„Старата дама“ добива конкуренција и Баерн Минхен го сака незадоволниот од Манчестер

Спортски - 16.04.2018

Веднаш по објавата дека Нико Ковач ќе седне на клупата на Баерн Минхен наредната сезона започнаа и шпекулациите за фудбалерите кои би можеле да пристигнат во Минхен. Така Шпанците утрово објавија дека една од првите желби ќе биде неговиот сонародник ...

Гвардиола: Уште во септемри знаев дека ќе ја освоиме титулата

Курир - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави дека уште во септември по триумфот над Челзи, сфатил дека неговиот тим е најсериозен кандидат за титулата во Премиер лигата. Според Гвардиола и покрај минималната победа од 0:1 на „Стемфорд бриџ“, ...

ЧЕЛСИ НА СЛАТКИ МАКИ: Бејл плус 90 милиони фунти за Азар! Заминува ли Еден во Мадрид?

Поглед - 16.04.2018

Герет Бејл ја игра последната сезона во дресот на кралевите, а според шпанските медиуми управата на клубот од Мадрид веќе испратиле официјална понуда до управата на Челси, каде што го нудат Бејл плус 90 милиони фунти за лидерот на Сините од Лондон.

Шест кандидати за признанието најдобар фудбалер во Премиер лигата

Н.Македонија - 16.04.2018

Здружението на професионални фудбалери во Англија, ги објави имињата на претендентите за освојувањето на наградата за играч на годината. Меѓу номинираните, тројца се од Манчестер Сити, а по еден фудбалер од Манчестер Јунајтед, Ливерпул и Тотенхем.

Кој колку денови беше прв во Премиер лигата – Манчестер Сити доминантен!

Спортски - 16.04.2018

Манчестер Сити по вчерашниот шокантен пораз на нивниот градски ривал Јунајтед од тимот кој е последен на табелата ВБА и математички ја обезбеди титулата во Премиер лигата. „Граѓаните“ апсолутно според сите параметри сосема заслужено стигнаа до ...

Ужасни „топчии“: Најслаб Арсенал во последните 93 години!

Спортклуб - 16.04.2018

Од сезона во сезона Арсенал паѓа во своите резултати, испадна од Лигата на шампионите, а ако не ја освои титулата во Лигата Европа и идната натпреварувачка кампања, елитата ќе ја гледа од дома. Капак на се беше поразот од Њукасл.

Ливерпул веќе има 300 гола под водство на Клоп

Стандард - 16.04.2018

Напаѓачкото трио на Ливерпул – Мохамед Салах, Садио Мане и Роберто Фирмино, се истакна со дежурен гол за победата со 3:0 над Борнемут во дуелот од 34-тото коло на Премиер лигата. За Египќанецот голот беше 40-ти од почетокот на сезоната, а тројцата ...

До каде ќе оди црната низа!? – Вакво нешто на Арсенал не му се случило 93 години!

Спортски - 16.04.2018

Арсен Венгер како што одминува сезоната е се под поголем притисок и јасно е дека единствениот негов спас е трофејот во Лигата на Европа. Со новиот пораз во Премиер лигата од екипата на Њукасл Арсенал собори неколку негативни рекорди.

Хуан Мата: Сезоната е долга и ние ќе се бориме до самиот крај

Стандард - 16.04.2018

Манчестер Јунајтед треба брзо да се опорави од шокантниот пораз со 0:1 дома од Вест Бромвич во Премиер лигата, изјави играчот за врска на „црвените ѓаволи“ Хуан Мата. Поразот е прв за 20-кратните шампиони на Англија дома после декември.

Критики за вештачката прослава на Манчестер сити (Видео)

TopSport - 16.04.2018

Манчестер сити, благодарение на победата на ВБА над Манчестер јунајтед, вчера и теоретски ја обезбеди шампионската титула во Премиер лигата. Бидејќи победата на ВБА на „Олд Трафорд“ изгледаше како невозможна мисија во таборот на Манчестер сити не ...

Кога го гледаш Јунајтед на Мурињо немаш друг избор освен да - заспиеш! (ФОТО)

Sport 1 - 16.04.2018

Жозе Мурињо трпи голем број на критики од љубителите на фудбалот дека игра дефанзивен и неатрактивен фудбал. Навивачите на Манчестер јунајтед не се навикнати на такво нешто, бидејќи во ерата на сер Алекс Фергусон работите беа поинакви.