TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лазаров: Треба да бидеме од ден на ден сѐ подобри

Н.Македонија - 15.01.2022

Не сакам да ја потценам Црна Гора. Имаат индивидуалци веројатно и подобри од нашата репрезентација, но мислам дека сме подобри како колектив. Не сакам да ги отворам „картите“. Видовме некои работи, нешто дополнително ќе анализираме, особено ...

ВИДЕО: Нека биде повторно среќен 15 јануари, пред 4 години на ЕП ја победивме Црна Гора

Слободен Печат

Стоилов со најмногу настапи на ЕП

SportMedia

ДНЕВНИКОТ од Дебрецин: Кире ќе игра…Кире веќе не игра…

24 Ракомет

Историја за пикерот – Стоилов стана играч со најмногу настапи за Македонија на ЕП

24 Ракомет

Од играње на влажни бетони до најдобар десен бек во светот: Последниот танц на балканската икона

Оff.net

Данците фаворити за злато, Лазаров пред првиот голем предизвик

Gol.mk

Екипа Sport 1 Sport 1 Екипа Сител СуперСпорт 24 Ракомет Спортклуб

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни

Нова ТВ - 14.01.2022

Македонската ракометна репрезентација го остави зад себе вчерашниот незаслужен пораз од Словенија на стартот од Европското првенство во Дебрецин и го насочи фокусот кон утрешниот натпревар против Црнa Гора во рамки на второто коло во групата А.

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни

Независен

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни

OhridNews

Лазаров: Поквалитетни сме од Црна Гора!

Фокус

НЕ ЈА ПОТЦЕНУВАМ ЦРНА ГОРА, АМА НИЕ СМЕ ПОЈАКИ Лазаров крои тактика за победа

+инфо

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни

Либертас

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни

Опсервер

Кајгана ММС Frontline Бриф MakPress Sport M Курир Zoom

Лазаров: Ми се допаѓа што јавноста е позитивно настроена, но нема успивање

Спортманија - 14.01.2022

Селекторот на машката репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, на денешната средба со новинарите пред хотелот во кој се сместени ракометарите во Дебрецин, истакна дека е задоволен што нема плукање по ракометарите после поразот од Словенија.

ПРЕСИНГ: Лазаров го надмудри Врањеш, но за победа мораше да селектира пофункционална клупа

24 Ракомет

Пораз на стартот од ЕП на Македонија

Скопско Ехо

Ракометарите без повредениот Лазаров поразени од Словенија на стартот на Европското првенство

Сакам да кажам

Време е за ракомет, Лазаров против Словенија дебитира како селектор на ЕП

Слободен Печат

Македонија со пораз од Словенија го отвори ЕП во ракомет

ТВ21

Македонија одигра храбро до последната акција, но започна со пораз на ЕП

Дерби

МКД Gol.mk Оff.net Канал5 Gol.mk Gol.mk Gol.mk Екипа

Миркуловски: Пропуштивме голема шанса, пресудни беа…

Дерби - 14.01.2022

За „Дерби“ од Унгарија, Ристе Влахов Македонската ракометна репрезентација со пораз од Словенија го започна настапот на Европското првенство, но и покрај негативниот резултат дефинитивно има да се извлечат многу позитивни работи ако се земе во ...

Миркуловски: Пропуштивме голема шанса, пресудни беа…

Точка

Миркуловски: Пропуштивме убава шанса за победа… Словенците беа во грч, не очекуваа дека така ќе одиграме и без Лазаров

Екипа

Миркуловски: Се виде дека младите имаат квалитет, има иднина во сите нив

Слободен Печат

Миркуловски: Пропуштивме голема шанса, Словенија беше во грч!

Sport 1

Миркуловски: Да направевме неколку грешки помалку, ќе имавме позитивен резултат

МКД

Миркуловски: Техничките грешки беа пресудни, пропуштивме голема шанса

Спортски

Екипа 24 Ракомет Спортклуб SportMedia Курир Спортклуб Н.Македонија

Јанц призна дека Словенците останале тактички изненадени од Македонија

Дерби - 14.01.2022

За „Дерби“ од Унгарија, Ристе Влахов Словенечките ракометари признаа дека имаа сериозен прв тест на Европското првенство против Македонија и не пропуштија да ја пофалат храбрата игра на репрезентацијата предводена од Кирил Лазаров, но Блаж Јанц ...

Јанц призна дека Словенците останале тактички изненадени од Македонија

Курир

Јанц призна дека Словенците останале тактички изненадени од Македонија

Zoom

Ракометар на Словенија со интересно признание по мечот со Македонија

Фокус

Јанц: Подготвувавме тактика за Лазаров, но Македонија ни претстави нова генерација

Gol.mk

Јанц: Беше чудно, се подготвувавме за Македонија со Лазаров, а него го немаше на теренот

Екипа

Словенците видоа мака против Македонија: Се подготвуваме за Лазаров, ама на крајот…

24 Ракомет

24 Ракомет

Стоилов испиша историја во македонската репрезентација

Дерби - 14.01.2022

За „Дерби“ од Унгарија, Ристе Влахов Членот на Вардар, Стојанче Стоилов испиша нова страница во историјата на македонскиот ракомет со вчерашниот настап против Словенија на Европското првенство.

Стоилов испиша историја во македонската репрезентација

Курир

Стоилов испиша историја во македонската репрезентација

Zoom

Момчиња како Цветан Кузманоски се причина да се верува во иднината на македонскиот ракомет

Спортманија - 14.01.2022

Поразот од Словенија синоќа во Дебрецин, во значителна мерка го намали шансите на македонската репрезентација за пласман во втората фаза на Европското првенство во Унгарија и Словачка, но не е сè така црно, особено не ако се гледа на подолги патеки.

Момчиња како Цветан Кузманоски се причина да се верува во иднината на македонскиот ракомет

Курир

Момчиња како Цветан Кузманоски се причина да се верува во иднината на македонскиот ракомет

Zoom

Цветан Кузманоски – име кое ветува!

SportMedia

Ристовски: Ме радува нашата игра, можеме да се надеваме на победа против Црна Гора и Данска

Екипа - 13.01.2022

Ракометната репрезентација на Македонија во еден крајно неизвесен натпревар загуби од Словенија со 27-25 во првиот натпревар од групата А на Европското првенство во Словачка и Унгарија. Поранешниот чувар на мрежата на Македонија, Борко Ристовски во ...

Борко: Играта денес ни дава за право да се надеваме на победи со Црна Гора и Данска

Спортски

„Браво за одбраната, штета што не ги искористивме одбраните на Томовски“

Gol.mk

Ристовски: Штета што не ги искористивме одбраните на Томовски

Курир

Ристовски: Треба да ги извлечеме позитивните работи од поразот

Дерби - 13.01.2022

Борко Ристовски како поранешен „министер за одбрана“ е дел од секое големо ракометно натпреварување, иако во последно време како голем фан плус на репрезентацијата и како гостин во телевизиските студија во ситуација кога неговите млади наследници ...

Борко Ристовски: Ме радува што сè уште не краси борбеноста и духот од минатото, можеме да ги добиеме Данска и Црна Гора

Слободен Печат

Борко Ристовски: Се појавија неколку млади ракометари кои покажаа дека можат да помогнат

Република

Врањеш: Македонците се силен противник, очекувам тежок натпревар

ТВ21 - 13.01.2022

Селекторот на Словенија, Љубомир Врањеш очекува тежок натпревар со македонската репрезентација на стартот на Европското ракометно првенство. – Во последната година напредуваа. Со нетрпение го очекуваме натпреварот, знаеме дека ќе биде тежок, ...

Селекторот на Словенија пред вечерашниот меч: Македонците се силни, со нетрпение го чекаме мечот

Sport M

Врањеш: Македонците се силен противник, очекувам тежок натпревар

Опсервер

Словенечкиот селектор стравува од Македонија

Република

Врањеш: Македонците се силен противник, очекувам тежок натпревар

MakPress

Словенците тврдат дека ги знаат слабите точки на Македонија: Тоа треба да го искористиме!

Спортклуб - 13.01.2022

Од таборот на Словенија, веруваат дека можат да ги искористат дел од слабите точки на македонската репрезентација и да победат во воведното коло од ЕУРО шампионатот. Според она што го истакна Зарабец, Македонија има доста солидна репрезентација, ...

Зарабец: Македонија се уште го има истиот проблем

Вечер Прес

Зарабец: Македонија има една слаба страна, таа ќе ја искористиме за победа

Дриблинг

Врањеш: Ние покажавме нервоза, но покажавме и дека сме добар тим

Курир - 13.01.2022

Селекторот на машката ракометна репрезентација на Словенија Љубомир Врањеш е задоволен од играта на своите момци, бидејќи игра со балканска репрезентација и во вакви натпревари секогаш се е можно.

Врањеш призна: Македонија одигра добро, нас не фати нервоза!

SportMedia

Борко оптимист и по поразот: Можеме да ги победиме Црна Гора и Данска!

Sport 1 - 13.01.2022

Некогашниот најголем адут на македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски, актуелното Европско првенство (ЕП) во Унгарија и Словачка го следи во „цивилка“, откако не се најде на списокот на селекторот Кирил Лазаров.

Врањеш: Ги знаеме слабостите на Македонија и ќе се обидеме да ги искористиме

Слободен Печат - 13.01.2022

Во таборот на Словенија владее оптимизам пред вечерашната пресметка со Македонија на стартот од Европското првенство. Селекторот Љубомир Врањеш најавува дека неговите ракометари ќе се обидат да дојдат до првите бодоби против Македонија за со голем ...

Стоилов: Оваа репрезентација е на вистински пат

Курир - 13.01.2022

„Честитки до Словенија за победа и добрата игра. Не одиграа најдобри ги натеравме да играат така бидејќи се подготвивме за нив. Немавме искуство, невме среќа за да победиме или да освоиме бод.