TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинителот Бурим Рустеми утре на распит, Катица Канева чека покана

Телма - 14.08.2019

По, Елизабета Јосифовска, Лиле Стефанова, Обвинителство за организиран криминал утре продолжува со испрашување на обвинителот Бурим Рустеми од СЈО. Иако списокот на повикани обвинители кои треба да даваат одговори поврзани со милионот во скапата ...

Обвинителот Бурим Рустеми повикан во ОЈО за „Рекет"

Канал5 - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет". Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното ...

Обвинителот Рустеми ќе сведочи за „Рекет”, Катица Јанева уште не добила покана

МКД - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство е следниот кој е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“, потврдуваат од обвинителството.

И обвинителот Рустеми повикан на распит

24Инфо - 14.08.2019

Обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми е третиот од тимот на Катица Јанева кој ќе сведочи за случајот „Рекет“ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, дознава „ Фокус “ .

„Рекет“, обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, повикан на разговор

Алсат-М - 14.08.2019

Нов обвинител на СЈО повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. По Елизабета Јосифовска и Лиле Стефанова, сега со Вилма Рускоска следен ќе треба да се соочи Бурим Рустеми.

Обвинителот Бурим Рустеми ќе сведочи за „Рекет“ за евентуални влијанија на Јанева во „Поштенска банка“ и за станот од ...

Сакам да кажам - 14.08.2019

Тимот што ја води истрагата за „Рекет“ го повикал и предметниот обвинител на истрагата „Поштенска банка“ Бурим Рустеми од СЈО да даде исказ, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК извори од ова обвинителство. Рустеми треба да сведочи утре или задутре.

Уште еден обвинител од СЈО повикан на разговор за „Рекет“

Фактор - 14.08.2019

Уште еден обвинител од СЈО е повикан на разговор во ОЈО за „Рекет“. Обвинителот Бурим Рустеми од СЈО добил покана да се јави на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Oбвинителот од СЈО Бурим Рустеми повикан на распит за случајот „Рекет“

Скопје1 - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустеми од СЈО добил покана да се јави на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. Тој ја потврди информацијата за „360 степени“.

Обвинителството го возвраќа ударот

Либертас - 14.08.2019

Фактите на случајот „Рекет“ и вмешаноста на ликовите се веќе јасни (со исклучок на Тредичи – на наше неверување и шок слушнавме како ја владее казнената постапка и правните лекови), но имплицираноста на шефицата на СЈО беше неочекувана.

И обвинителот Бурим Рустеми повикан да сведочи за „Рекет“

Република - 14.08.2019

И обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, добил покана во текот на утрешниот ден да се појави во просториите на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и да сведочи за случајот „Рекет“, дознава „ Фокус “ од доброупатени извори.

Дали Стефанова ќе ја „реши“ Јанева?

Независен - 14.08.2019

Фото. Б. Грданоски Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова вчера се врати во зградата во која работеше со години, во Обвинителството за гонење на организираниот криминал и корупција.

Лиле Стефанова 5 часа на распит во јавното обвинителство

24 Вести - 13.08.2019

Она што година ипол јавноста не го знаеше за Империја, обвинителката Лиле Стефанова како сведок го раскажувала пет часа на распит кај колешката Ивана Трајчева. Стефанова на излегување само потврди дека споделила се што знае, без да открие детали.

Стефанова по распитот: Се што знам споделив со надлежниот обвинител

Канал5 - 13.08.2019

Нови 30 дена притвор за Бојан Јовановски и Зоран Милевски, им одреди Кривичниот суд на осомничените во случајот Рекет. Во меѓувреме, за аферата која со денови ја тресе Македонија, пет часа сведочеше обвинителката Лиле Стефенова.

Обвинителката Стефанова на распит за случајот „Рекет“: Дадов исказ во својство на сведок

Глас на Америка - 13.08.2019

Се чека на повикот за Јанева да се појави на распит и да објасни ги објасни одлуките и потезите во „Империја“. Судот им го продолжи притворот на осомничениот двоец рекетари. СКОПЈЕ – Пет часа траеше распитот на обвинителката Лиле Стефанова од СЈО во ...

Стефанова на распит во Обвинителството за „Рекет“

Алфа - 13.08.2019

По речиси 5 часа минати во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, каде во улога на сведок даваше исказ за случајот „Рекет“, обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова, застана пред повеќе од 10 камери кои од 9 часот наутро ја чекаа на ...

Обвинителката Стефанова сведочеше за случајот ,,Рекет‘‘

Сител - 13.08.2019

Лиле Стефанова од СЈО не открива на кои прашања одговарала во обвинителството за организиран криминал и корупција. Вели во интерес на истрагата не може да открива детали од распитот. Цели пет часа Стефанова одговарала на прашања од обвинителката ...

13 август: Стефанова на распит, продолжен притвор, 18 години рамковен договор, ЦИВИЛ пред старт на семинарот ...

CivilMedia - 13.08.2019

Денешниот распит на обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова во Обвинителството за организиран криминал, за случајот „Рекет“ траел пет часа. „Денеска сум тука во својство на сведок и се што ми е познато за овој случај го изнесов пред надлежниот јавен ...

Обвинителот Бурим Рустеми повикан во ОЈО за „Рекет“

А1 On - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното судење за ...

Уште еден обвинител од СЈО повикан да даде исказ за „Рекет“

Н.Македонија - 14.08.2019

По сведочењата на обвинителките Елизабета Јосифовска и Лиле Стефанова, следен обвинител кој ќе ќе треба да даде исказ за случајот „Рекет“ е Бурим Рустеми. Тој е повикан за исказ во Обвинителството за организиран криминал и корупција, но поради ...

Стефанова сведочеше за „Рекет“: Им кажав сѐ што знам!

Алсат-М - 13.08.2019

Пет часа во Обвинителството за организиран криминал, обвинителката Лиле Стефанова од СЈО раскажуваше што знае за случајот „Рекет“. Ако пред колегите како сведок имала што да каже, пред камерите кажа малку.

Стефанова: Во Обвинителството дадов исказ како сведок за случајот „Рекет“

Нова ТВ - 13.08.2019

Обвинителката на СЈО Лиле Стефанова по 5 часа колку што даваше исказ во Обвинителството за организиран криминал кажа дека „се што знаеле кажала пред обвинителката“. „Сосема сум свесна за огромниот интерес што го има јавноста за истрагата „Рекет“ и ...

Никој не ме демантираше дека Камчев и Панделески преку Чифлиганец се обидоа да влијаат на „Империја“, кажа ...

Сакам да кажам - 13.08.2019

По пет часа распит од страна на обвинителката за организиран криминал и корупција Ивана Трајчева, обвинителката од СЈО Лиле Стефанова која го води предметот „Империја“ го напушти обвинителството.

Стефанова: Чифлиганец мене не ме демантирал

Фокус - 13.08.2019

По пет часа заврши исказот кој обвинителката Лиле Стефанова го даде денеска во Обвинителството за организиран криминал и корупција. Толку траеше сведочењето на Стефанова за случајот „Рекет“, во кој е вмешана специјалната јавна обвинителка, Катица ...

Стефанова не открива детали од распитот во Обвинителството

Сител - 13.08.2019

Пет часа траеше распитот на Обвинителката Лиле Стефанова за случајот „Рекет“. Во изјава за медиумите таа вели дека не може да открие детали од исказот кој го давала како сведок пред Обвинителката Ивана Трајчева.

Стефанова 5 часа даваше исказ за „Рекет“, не кажа детали за сведочењето

МКД - 13.08.2019

Специјалната обвинителка Лиле Стефанова, денеска пет часа сведочеше во Обвинителството за организиран криминал, како сведок во случајот „Рекет“ откако нејзиното име беше споменато во аудио снимките што ги објави италијанскиот весник „Ла верита“.

Добивање сведок или обид на Јанева да избегне одговорност за „Рекет“

Р.С.Европа - 13.08.2019

Обвинител може да повика лица на разговор и потоа мора да направи службена белешка, но не смее тоа да го прави преку телефон, коментираат правни експерти за тврдењето на обвинителката на СЈО Катица Јанева дека преку посредници разговарала со лица за ...

Обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, повикан на разговор за случајот „Рекет“

1tv - 14.08.2019

Нов обвинител на СЈО повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. По Елизабета Јосифовска и Лиле Стефанова, сега со Вилма Рускоска следен ќе треба да се соочи Бурим Рустеми.

Стефанова 5 часа даваше исказ за „Рекет“, не кажа детали за сведочењето

Тера - 13.08.2019

Специјалната обвинителка Лиле Стефанова, денеска пет часа сведочеше во Обвинителството за организиран криминал, како сведок во случајот „Рекет“ откако нејзиното име беше споменато во аудио снимките што ги објави италијанскиот весник „Ла верита“.

Стефанова кажала сѐ што има пред обвинителите, пред новинарите не сакаше да зборува

+инфо - 13.08.2019

Речиси пет часа обвинителката Лиле Стефанова беше на распит за случајот „Рекет“ во Обвинителството за организиран криминал и корупција. Таа не сподели информации со медиумите и рече дека сѐ што имала кажала во писмената изјава.

По пет часа распит, Стефанова не откри детали за исказот во Обвинителството

Мета - 13.08.2019

Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство, Лиле Стефанова, денеска, излегувајќи од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција (ОЈО-ГОКК) по пет часа распит, не соопшти детали за нејзиниот исказ пред колегите за ...

Обвинителката Лиле Стефанова 5 часа даваше исказ во Обвинителство за ,,Рекет“ во својство на сведок

AKO - 13.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова, чие име беше спомнувано во разговорите меѓу Бојан Јовановски и Орце Камчев, 5 часа остана во ОЈО каде даде исказ околу нејзините сознанија за Рекет. Таа рече дека кажала сѐ што знаела и сѐ што ја прашала надлежната ...

Обвинителката од СЈО Стефанова дава исказ за случајот „Рекет“

Сител - 13.08.2019

Лиле Стефанова влезе на распит кај Обвинителката за организиран Криминал и Корупција. Својот исказ, Стефанова го дава пред Обвинителката Ивана Трајчева. Стефанова ги одбегна камерите и незабележана влегла во зградата на Обвинителството за ...

Стефанова по распитот се охрабри да излезе пред новинарите, но немаше што да каже

24Инфо - 13.08.2019

По пет часа распит од страна на обвинителката за организиран криминал и корупција обвинителката од СЈО Лиле Стефанова која го води предметот „Империја“ го напушти обвинителството. За разлика од вчера и утрово, Стефанова „се охрабри“ да излезе пред ...

Стефанова излезе од ОЈО, крие што сведочела

Слободен Печат - 13.08.2019

„Денеска речиси пет часа давав исказ во својство на сведок. Во интерес на истрагата и моето својство, немам нешто плус да изјавам за јавноста. Се што имав да кажам за случаевите „Империја“ и „Рекет“ кажав во петочниот мој исказ кој на сите вам ви е ...

(Видео) Лиле Стефанова: Кажав сè што знаев за случајот ,,Рекет”

Макфакс - 13.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова по распитот во Обвинителството за организиран криминал и корупција, кој траеше пет часа, рече дека кажала сè што знаела. Таа рече дека пред надлежен обвинител објаснила за предметот ,,Империја” и поврзаноста на предметот ...

Лиле Стефанова веќе четири часа дава исказ, утре на ред е Катица Јанева

Вечер - 13.08.2019

Веќе скоро четири часа во Обвинителството за Организиран криминал во Скопје трае распитот на обвинителката Лиле Стефанова за аферата “Рекет”. Утре, пак, свој исказ за овој случај треба да даде нејзината шефица, обвинителката Катица Јанева.

Стефанова четири часа „пее“ во обвинителство

Слободен Печат - 13.08.2019

Речиси четири часа во седиштето на обвинителството за Организиран криминал во Скопје трае распитот на обвинителката Лиле Стефанова за аферата “Рекет”. Утре, пак треба свој исказ да даде нејзината шефица, обвинителката Катица Јанева.

Стефанова на распит во Обвнителството, втор ден ги избегнува камерите

А1 On - 13.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова од СЈО, дојде на распит во Обвинителството за организиран криминал, но ги избегна новинарските екипи и камерите. Таа не влезе од службениот, а ниту низ влезот за странки кој е затворен.

Стефанова сведочи за „Рекет“, новинарите ја чекаат пред врата

+инфо - 13.08.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција во моментов тече сослушувањето на Лиле Стефанова за случајот „Рекет“. Покана треба да добие и специјалната обвинителка Катица Јанева, но во моментов нема потврда дали таа до неа е ...

Обвинителката Лиле Стефанова денеска на распит за „Рекет“

+инфо - 13.08.2019

Стефанова е втора обвинителка од СЈО која ќе дава исказ откако вчера тоа го направи Елизабета Јосифоска. Обвинителката Лиле Стефанова за денеска во 9.30 часот има покана за сослушување во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за ...

ЛИЛЕ СТЕФАНОВА: “Сѐ што ми е познато го изнесов пред обвинител”

Магазин - 13.08.2019

По неколку часовниот распит на специјалната јавна обвинителка Лиле Стефановска во Јавното обвинителство, таа со кратка изјава за медиумите рече дека сѐ што имала кажала во писмената изјава во петокот.

Лиле Стефанова: Се што имав да кажам, се кажав

PressingTV - 13.08.2019

Пет часа давав исказ како сведок и се што ми е познато за овој случај го изнесов пред надлежниот јавен обвинител. Имајќи го предвид мојот статус на сведок и тајноста на истрагата, не можам да дадам ниту една друга изјава во однос на она што веќе го ...

ЛИЛЕ СТЕФАНОВА: Се што знаев за „Рекет“ кажав во ЈО

Фактор - 13.08.2019

По неколку часовниот распит на специјалната јавна обвинителка Лиле Стефановска во Јавното обвинителство, таа со кратка изјава за медиумите рече дека денес дошла во својство на сведок и се што и било познато за случајот дала исказ.

Стефанова на распит во обвинителството, пак ги избегна новинарите

24Инфо - 13.08.2019

Специјалната обвинителка, Лиле Стефанова во моментов е на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција. Стефанова исто како и вчера на судењето за „Титаник“ ги одбегна камерите и незабележана влегла во зградата на Обвинителството.

Обвинителката Стефанова дојде во ОЈО – Избега од камерите

Слободен Печат - 13.08.2019

Од ЈО засега не откриваат дали и кога ќе биде повикана и специјалната јавна обвинителка Јанева. Обвинителката на СЈО Лиле Стефанова денеска дојде во Одделот за организиран криминал при ОЈО да даде исказ за аферата „Рекет” во која притворени се Бојан ...

Обвинителката Стефанова ќе дава исказ во Јавното обвинителство

Академик - 13.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова, која се споменува во објавените снимки на „Ла верита“, денеска ќе даде исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“.

Почна распитот на Лиле Стефанова, повикана и Катица Јанева

ТВ21 - 13.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова пристигна во одделението за гонење на висока корупција во Апелационион суд и започнат е распитот во врска со случајот “Рекет”. ТВ21 дознава дека на распит во наредните денови е повикана и специјалната обвинителка Катица ...

Обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова ќе даде исказ за ,,Рекет”

Макфакс - 13.08.2019

Обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова, која го води предметот „Империја”, денеска треба да даде исказ во Јавното обвинителство за случајот „Рекет”. Обвинителството заради доверливоста и успешно водење на истрагата не соопштува однапред кои дејствија ...

Стефанова во ОЈО дава исказ за „Рекет“

Либертас - 13.08.2019

Стефанова ги одбегна камерите и незабележана влегла во зградата на Обвинителството за организиран криминал и ...