TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Несторовски ги одби сите понуди и потпиша нов договор со Удинезе!

Gol.mk - 04.07.2022

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Илија Несторовски , сепак, нема да менува средина. За неговите услуги ова лето имаше интерес од повеќе клубови, но тој реши да ги одбие сите и да остане верен на Удинезе , со кого потпиша договор на уште една ...

Изненадување од Италија: Несторовски потпиша нов договор со Удинезе

Дерби - 04.07.2022

Македонскиот интернационалец, Илија Несторовски ќе го носи дресот на калчолигашот Удинезе и во новата натпреварувчка сезона. Ова е последната вест која ни доаѓа од Италија, вест која е изненадување со оглед на тоа што се очекуваше Несторовски да си ...

Несторовски продолжи со Удинезе до 2023 година!

Екипа - 04.07.2022

Илија Несторовски останува во Удинезе. Ова е веста која ја потврди и самиот клуб. Тој ја продолжи верноста со тимот од Удине до јуни 2023 година, и стави крај на шпекулациите дека ќе си замине од таборот на италијанскиот тим.

Несторовски уште најмалку една година во дресот на Удинезе!

Sport 1 - 04.07.2022

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Илија Несторовски (32 години) и следната сезона ќе го носи дресот на калчолигашот Удинезе, откако клубот денеска го официјализира продолжувањето на меѓусебната соработка.

Нестор не оди никаде: Потпиша нов договор со Удинезе!

Спортски - 04.07.2022

Иако во претходниот период се најавуваше дека ќе го напушти Удинезе, Илија Несторовски потпиша нов договор. Договорот на Несторовски беше истечен и се пишуваше дека ќе замине како слободен играч, сепак двете страни се договорија за нова соработка.

Официјално: Несторовски останува во Удинезе, потпиша нов договор

24Фудбал - 04.07.2022

Наспроти очекувањата дека Илија Несторовски од следната сезона ќе има нов клуб, тој сепак остана во Удинезе. Претходниот договор на Несторовски со Удинезе беше истечен и тој можеше да замине како слободен играч, сепак двете страни се договорија за ...

Несторовски во Удинезе до 2023 година!

SportMedia - 04.07.2022

Илија Несторовски нема да ја менува средината во новата сезона. Удинезе на својата официјална страница потврди дека македонскиот фудбалер ја продолжил соработката до 2023 година. Несторовски во Удинезе дојде во 2019 година од тимот на Памермо, во ...

Несторовски останува во Удинезе до 2023 година!

СуперСпорт - 04.07.2022

Македонскиот напаѓач Илија Несторовски стави потпис на нова соработка со Удинезе, па ќе остане во калчолигашот до 2023 година. Несторовски во претходниот период се поврзуваше со неколку тимови, но сепак Македонецот реши да остане во екипата на ...

Несторовски го продолжи договорот со Удинезе

МКД - 04.07.2022

Наспроти очекувањата дека Илија Несторовски од следната сезона ќе има нов клуб, тој сепак остана во Удинезе. Претходниот договор на Несторовски со Удинезе беше истечен и тој можеше да замине како слободен играч, сепак двете страни се договорија за ...