TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

824 нови случаи на Ковид 19, почина 31 лице

ТВ21 - 17.04.2021

Во изминатите 24 часа од направени 3988 тестови, 824 се позитивни на коронавирус, а битката со Ковид-19 ја изгубија 31 лице. Во последните 24 часа се направени 3.988 тестирања, а регистрирани се 824 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 313, Куманово ...

Денеска се регистрирани се 824 нови случаи на ковид-19, починати се 31 лице

Канал5

И натаму висок број на заразени и починати – 31 лице го изгуби животот од ковид, а 824 лица се новозаразија

Centar

31 починати и 824 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Сител

Регистрирани 824 нови случаи на Ковид 19, починато е 31 лице

4NEWS

Ковид-19 денешен биланс: 824 новозаболени, 31 починати – од нив најмладиот починат е на 38 години од Битола

Порта

Од Ковид-19 починаа 31 лице, најмладиот пациент на 38 години

еМагазин

Мета Н.Македонија Кумановски м. Република Курир Фокус Курир OhridNews