TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Запрежна кола удрила во жена на пешачка патека

Макфакс - 06.10.2022

На 5.10.2022, во 11.30 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на пешачката патека, која се протега покрај улицата Жил Верн во Скопје, запрежна кола управувана од непознато лице, кое го напуштило местото на несреќата, удрила во пешакот Љ. А.

Жена тешко повредена, ја удрила запрежна кола на пешачка патека

Курир - 06.10.2022

На 05.10.2022 во 11.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на пешачката патека која се протега покрај ул. „Жил Верн“ во Скопје, запрежно возило управувано од непознато лице кое го напуштило местото на несреќата, удрило во пешакот Љ.А.

Скопјанка прегазена од запрежна кола на пешачка патека во Кисела Вода

24Инфо - 06.10.2022

На 05.10.2022 во 11.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на пешачката патека која се протега покрај ул.„Жил Верн” во Скопје, запрежно возило управувано од непознато лице кое го напуштило местото на несреќата, удрило во пешакот Љ.А.

Жена тешко повредена, ја удрила запрежна кола на пешачка патека

Скопје инфо - 06.10.2022

Жена завршила со повреди откако во неа удрило запрежно возило. На 05.10.2022 во 11.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на пешачката патека која се протега покрај ул.„Жил Верн“ во Скопје, запрежно возило управувано од непознато лице кое го ...

Запрежно возило удрило во жена на пешачка патека

Centar - 06.10.2022

На 05.10.2022 во 11.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на пешачката патека која се протега покрај ул.„Жил Верн“ во Скопје, запрежно возило управувано од непознато лице кое го напуштило местото на несреќата, удрило во пешакот Љ.А.

Запрежно возило прегази жена во Кисела Вода, веднаш избегал од местото на несреќата

Република - 06.10.2022

Вчера во 11.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на пешачката патека која се протега покрај ул.„Жил Верн“ во Скопје, запрежно возило управувано од непознато лице кое го напуштило местото на несреќата, удрило во пешакот Љ.А.(75) од Скопје.

Запрежна кола прегази жена, возачот избегал од местото на несреќата

Press24 - 06.10.2022

Вчера во 11.30 часот во СВР Скопје пристигнала пријава дека на пешачката патека која се протега покрај ул.„Жил Верн“ во Скопје, запрежно возило управувано од непознато лице кое го напуштило местото на несреќата, удрило во пешакот Љ.А.

Запрежно возило удрило во жена на пешачка патека

Фокус - 06.10.2022

На 05.10.2022 во 11.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на пешачката патека која се протега покрај ул.„Жил Верн“ во Скопје, запрежно возило управувано од непознато лице кое го напуштило местото на несреќата, удрило во пешакот Љ.А.

Запрежна кола прегази жена, возачот избегал од местото на несреќата

Локално - 06.10.2022

На 05.10.2022 во 11.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на пешачката патека која се протега покрај ул.„Жил Верн“ во Скопје, запрежно возило управувано од непознато лице кое го напуштило местото на несреќата, удрило во пешакот Љ.А.

Со коњска кола удрил жена кај општина Кисела Вода и избегал наместо да и помогне

Телма - 06.10.2022

(сликата е илустрација) 75-годишна жена е тешко повредена на скопската улица Жил Верн синоќа. Ја прегазила запрежна коњска кола. Возачот на запрежното возило наместо да и помогне на повредената избегал од местото на несреќата, а за полицијата се ...