TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Големи пожари во Португалија: Повеќе од илјада пожарникари се борат со огнената стихија веќе трети ден! Пламенот ...

Точка - 22.07.2019

Во шумскиот пожар во централна Португалија досега биле повредени 31 лице, а повеќе илјади пожарникари се борат со огнот. Веќе трети ден во Португалија се борат со шумските пожари. Службата за цивилна заштита соопштила дека биле ангажирани 321 ...

Големи пожари во Португалија

Алсат-М - 22.07.2019

Околу 1.800 пожарникари се обидуваат да ги стават под контрола пожарите во централна Португалија. “Пожарот избувна на три фрона во областа Кастело Бранкос, 125 милји североисточно од Лисабон“ – соопшти Агенцијата за цивилна одбрана на Португалија.

Португалија: Уапсен маж кој го подметнал пожарот во кој се повредени 20 лица

Нова ТВ - 22.07.2019

Полицијата во Португалија уапси 50 годишен маж под сомнение дека во областа Кастело Бранко го предизвикал пожарот што потоа се прошири на соседната област Сантарем. Според полицијата, постапките на осомничениот довеле во опасност човечки животи, ...

Голем пожар во Португалија, ветар и суша го отежнуваат гасењето

Макфакс - 22.07.2019

Ветар и суша го отежнаа гасењето на пожарот во неделата вечер, а кој во саботата избувна во планинскиот предел во центарот на Португалија каде што во пожарите во 2017 година загинаа стотина луѓе и 1700 пожарникари беа вклучени во борбата против ...

Полицијата на Португалија покрeна истрага за пожарите во кои се повредени 20 лица

24Инфо - 22.07.2019

Силниот ветар и сушата синоќа го отежнаа гаснењето на пожарот кој од саботата гори во планинско подрачје во централниот дел на Португалија. Министерот за внатрешни работи Едуардо Кабрита соопшти дека португалската криминалистичка полиција покренала ...

Околу 800 пожарникари се борат со големиот пожар во Португалија

PressingTV - 21.07.2019

Повеќе од 800 пожарникари се борат со пожарот кој се прошири од централна Португалија, откако успеаја да стават под контрола два други пожари. При гасењето на огнените стихии, заради кои морало да се евакуира делумно и едно село, се повредени 20 ...

Во пожарите во Португалија повредени 8 пожарникари и 12 цивили

Макфакс - 21.07.2019

Околу илјада пожарникари се борат со пожарите во централна Португалија, во кои веќе се повредени осум пожарникари и 12 цивили, соопштија властите во земјата. Огнот избувнал во близина на градот Кастело Бранко, на 220 километри североисточно од ...

Најмалку 20 лица се повредени во десетици шумски пожари во Португалија (ФОТО)

MTM - 21.07.2019

Најмалку дваесет лица се повредени, a едно е во лоша состојба. Дванаесет од ранетите се обиделе самите да го изгаснат огнот. Осум пожарникари се исто така повредени. Речиси цел град е евакуиран, а најмалку 800 пожарникари се борат со пламените ...

Илјадници пожарникари се борат со шумските пожари во Португалија

MTM - 21.07.2019

Илјадници пожарникари се борат со шумските пожари во централниот дел на Португалија, објавија агенциите. Во пожарите до сега се повредени осум пожарникари и еден цивил. Португалската служба за цивилна заштита денеска соопшти дека пожарникарите се ...

Три големи пожари во Португалија, осуммина повредени

1tv - 21.07.2019

Повеќе од илјада пожарникари учествуваат во гаснење на три големи пожари во централниот дел на Португалија, а властите наложија делумна евакуација на едно село од безбедносни причини. Едно лице се здобило со тешки изгореници од прв и втор степен и ...

Беснеат пожари во Португалија, осум повредени, наредена евакуација (ВИДЕО)

ТВ21 - 21.07.2019

Осум лица се повредени во пожарите кои од синоќа беснеат во централниот дел Португалија. Во гасењето учествуваат преку 1.000 пожарникари, а на помош пристигнала и војската. Повредени се седум пожарникари.

Португалија: Уапсен маж кој го подметнал пожарот во кој се повредени 20 лица

Вечер - 22.07.2019

Полицијата во Португалија уапси 50 годишен маж под сомнение дека во областа Кастело Бранко го предизвикал пожарот што потоа се прошири на соседната област Сантарем. Според полицијата, постапките на осомничениот довеле во опасност човечки животи, ...

Голем пожар во Португалија, ветар и суша го отежнуваат гасењето

24Инфо - 22.07.2019

Ветар и суша го отежнаа гасењето на пожарот во неделата вечер, а кој во саботата избувна во планинскиот предел во центарот на Португалија каде што во пожарите во 2017 година загинаа стотина луѓе и 1700 пожарникари беа вклучени во борбата против ...

Полицијата на Португалија со истрага за пожарите во кои се повредени 20 лица

+инфо - 22.07.2019

Силниот ветар и сушата синоќа го отежнаа гаснењето на пожарот кој од саботата гори во планинско подрачје во централниот дел на Португалија. Министерот за внатрешни работи Едуардо Кабрита соопшти дека португалската криминалистичка полиција покренала ...

Во пожарите во Португалија повредени 8 пожарникари и 12 цивили

Н.Македонија - 21.07.2019

Околу илјада пожарникари се борат со пожарите во централна Португалија, во кои веќе се повредени осум пожарникари и 12 цивили, соопштија властите во земјата. Огнот избувнал во близина на градот Кастело Бранко, на 220 километри североисточно од ...

Осуммина повредени во три големи пожари во Португалија (ВИДЕО)

Локално - 21.07.2019

Повеќе од илјада пожарникари учествуваат во гаснење на три големи пожари во централниот дел на Португалија, а властите наложија делумна евакуација на едно село од безбедносни причини. Едно лице се здобило со тешки изгореници од прв и втор степен и ...

Големи пожари во Португалија, осум повредени, наредена евакуација

Канал5 - 21.07.2019

Во екот на туристичката сезона Португалија мака мачи со пожарите. Осум лица се повредени во пожарите кои од синоќа беснеат во централниот дел Португалија. Во гасењето учествуваат преку 1.000 пожарникари, а на помош пристигнала и војската.

Голем пожар во Португалија, ветер и суша го отежнуваат гасењето

Точка - 22.07.2019

Ветер и суша го отежнаа гасењето на пожарот во неделата вечер, а кој во саботата избувна во планинскиот предел во центарот на Португалија каде што во пожарите во 2017 година загинаа стотина луѓе и 1.700 пожарникари беа вклучени во борбата против ...

Полицијата на Португалија покрeна истрага за пожарите во кои се повредени 20 лица

Опсервер - 22.07.2019

Силниот ветар и сушата синоќа го отежнаа гаснењето на пожарот кој од саботата гори во планинско подрачје во централниот дел на Португалија. Министерот за внатрешни работи Едуардо Кабрита соопшти дека португалската криминалистичка полиција покренала ...

Во пожарите во Португалија повредени 8 пожарникари и 12 цивили

24Инфо - 21.07.2019

Околу илјада пожарникари се борат со пожарите во централна Португалија, во кои веќе се повредени осум пожарникари и 12 цивили, соопштија властите во земјата. Огнот избувнал во близина на градот Кастело Бранко, на 220 километри североисточно од ...

Три големи пожари во Португалија, осуммина повредени

Опсервер - 21.07.2019

Повеќе од илјада пожарникари учествуваат во гаснење на три големи пожари во централниот дел на Португалија, а властите наложија делумна евакуација на едно село од безбедносни причини. Едно лице се здобило со тешки изгореници од прв и втор степен и ...

Големи пожари во Португалија, осум повредени, наредена евакуација

Република - 21.07.2019

Осум лица се повредени во пожарите кои од синоќа беснеат во централниот дел Португалија. Во гасењето учествуваат преку 1.000 пожарникари, а на помош пристигнала и војската. Повредени се седум пожарникари.

Голем пожар во Португалија, ветар и суша го отежнуваат гасењето

Centar - 22.07.2019

Ветар и суша го отежнаа гасењето на пожарот во неделата вечер, а кој во саботата избувна во планинскиот предел во центарот на Португалија каде што во пожарите во 2017 година загинаа стотина луѓе и 1.700 пожарникари беа вклучени во борбата против ...

Полицијата на Португалија со истрага за пожарите во кои се повредени 20 лица

ММС - 22.07.2019

Фото: Ројтерс Силниот ветар и сушата синоќа го отежнаа гаснењето на пожарот кој од саботата гори во планинско подрачје во централниот дел на Португалија. Министерот за внатрешни работи, Едуардо Кабрита соопшти дека португалската криминалистичка ...

Три големи пожари во Португалија, осуммина повредени

Независен - 21.07.2019

Повеќе од илјада пожарникари учествуваат во гаснење на три големи пожари во централниот дел на Португалија, а властите наложија делумна евакуација на едно село од безбедносни причини. Едно лице се здобило со тешки изгореници од прв и втор степен и ...

Полицијата на Португалија покрeна истрага за пожарите во кои се повредени 20 лица

А1 On - 22.07.2019

Силниот ветар и сушата синоќа го отежнаа гаснењето на пожарот кој од саботата гори во планинско подрачје во централниот дел на Португалија. Министерот за внатрешни работи Едуардо Кабрита соопшти дека португалската криминалистичка полиција покренала ...

Три големи пожари во Португалија, осуммина повредени

24Инфо - 21.07.2019

Повеќе од илјада пожарникари учествуваат во гаснење на три големи пожари во централниот дел на Португалија, а властите наложија делумна евакуација на едно село од безбедносни причини. Едно лице се здобило со тешки изгореници од прв и втор степен и ...

Полицијата на Португалија покрeна истрага за пожарите во кои се повредени 20 лица

MakPress - 22.07.2019

Силниот ветар и сушата синоќа го отежнаа гаснењето на пожарот кој од саботата гори во планинско подрачје во централниот дел на Португалија. Министерот за внатрешни работи Едуардо Кабрита соопшти дека португалската криминалистичка полиција покренала ...

Три големи пожари беснеат во Португалија, повредени 7 пожарникари

Макфакс - 21.07.2019

Околу илјада пожарникари учествуваат во гаснење на три големи пожари во централниот дел на Португалија, а од безбедносни причини властите наредија делумна евакуација на едно село. Едно лице се здобило со тешки изгореници од прв и втор степен и со ...

Полицијата на Португалија покрeна истрага за пожарите во кои се повредени 20 лица

Либертас - 22.07.2019

Силниот ветар и сушата синоќа го отежнаа гаснењето на пожарот кој од саботата гори во планинско подрачје во централниот дел на Португалија. Министерот за внатрешни работи Едуардо Кабрита соопшти дека португалската криминалистичка полиција покренала ...

Три големи пожари во Португалија, осуммина повредени

Курир - 21.07.2019

Повеќе од илјада пожарникари учествуваат во гаснење на три големи пожари во централниот дел на Португалија, а властите наложија делумна евакуација на едно село од безбедносни причини. Едно лице се здобило со тешки изгореници од прв и втор степен и ...

Три големи пожари беснеат во Португалија

Н.Македонија - 21.07.2019

Околу илјада пожарникари учествуваат во гаснење на три големи пожари во централниот дел на Португалија, а од безбедносни причини властите наредија делумна евакуација на едно село. Едно лице се здобило со тешки изгореници од прв и втор степен и со ...

Три големи пожари во Португалија, осуммина повредени

Либертас - 21.07.2019

Повеќе од илјада пожарникари учествуваат во гаснење на три големи пожари во централниот дел на Португалија, а властите наложија делумна евакуација на едно село од безбедносни причини. Едно лице се здобило со тешки изгореници од прв и втор степен и ...

Три големи пожари беснеат во Португалија, повредени 7 пожарникари

Точка - 21.07.2019

Околу илјада пожарникари учествуваат во гаснење на три големи пожари во централниот дел на Португалија, а од безбедносни причини властите наредија делумна евакуација на едно село. Едно лице се здобило со тешки изгореници од прв и втор степен и со ...

Три големи пожари беснеат во Португалија, повредени 7 пожарникари

Centar - 21.07.2019

Околу илјада пожарникари учествуваат во гаснење на три големи пожари во централниот дел на Португалија, а од безбедносни причини властите наредија делумна евакуација на едно село. Едно лице се здобило со тешки изгореници од прв и втор степен и со ...

Три големи пожари во Португалија, осуммина повредени

Сител - 21.07.2019

Повеќе од илјада пожарникари учествуваат во гаснење на три големи пожари во централниот дел на Португалија, а властите наложија делумна евакуација на едно село од безбедносни причини. Едно лице се здобило со тешки изгореници од прв и втор степен и ...

Три големи пожари во Португалија, осуммина повредени ВИДЕО

+инфо - 21.07.2019

Повеќе од илјада пожарникари учествуваат во гаснење на три големи пожари во централниот дел на Португалија, а властите наложија делумна евакуација на едно село од безбедносни причини. Едно лице се здобило со тешки изгореници од прв и втор степен и ...

Три големи пожари во Португалија, осуммина повредени

MakPress - 21.07.2019

Повеќе од илјада пожарникари учествуваат во гаснење на три големи пожари во централниот дел на Португалија, а властите наложија делумна евакуација на едно село од безбедносни причини. Едно лице се здобило со тешки изгореници од прв и втор степен и ...

Осуммина повредени во три големи пожари во Португалија (ВИДЕО)

Слободен Печат - 21.07.2019

Едно лице се здобило со тешки изгореници од прв и втор степен и со хеликоптер веднаш е префрлен в болница во Лисабон. Повеќе од илјада пожарникари учествуваат во гаснење на три големи пожари во централниот дел на Португалија, а властите наложија ...