TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протест на грчките камионџии барат целосно отворање на Евзони

24 Вести - 05.03.2021

Граничниот премин Евзони да работи 24 часа и да се зголемат здравствените екипи на грчка страна за правење брзи пцр тестови за да нема застој во протокот на стоки на коридорот 10. Ова се барањата од здруженијат на камионџиите во Грција кои денес ...

Штрајкот на грчките камионции направи хаос на преминот Богородица-Евзони

Телма

Утрово предупредувачка блокада на грчката граница: Македонските камионџии со поддршка за грчките колеги за да се овозможи слободен проток

Слободен Печат

Протест на грчките камионџии на граничниот премин Евзони (ДПЛ)

Бизнис Вести - 05.03.2021

Воведување временско ограничување за влез на камиони од Евзони, меѓу 7 и 19 часот, како и целосниот недостиг на организација во процесот на спроведување на брзите тестови од екипите на Националната организација за јавно здравје на Грција, на сите ...

Протест на грчките камионџии на граничниот премин Евзони (ДПЛ)

24Инфо

Грчките камионџии протестираа на граничниот премин Евзони

Press24

Грчките и македонските камионџии бараат да се укинат рестрикциите за транспортерите при влез во Грција

Независен

Грчките превозници го блокираа Евзони поради рестриктивните мерки

Н.Македонија - 05.03.2021

Грчките превозници од 7 часот утринава го блокираа граничниот премин Евзони од грчка страна во знак на протест поради рестриктивните мерки на граничниот премин – ограниченото работно време и правењето на ПЦР-тестови на сите возачи, без разлика на ...

Грчките превозници го блокираа Евзони поради рестриктивните мерки

PressingTV

Транспортерите со часови заглавени на граничниот премин Богородица-Евзони

Телма - 04.03.2021

Пролонгирање на испораките на стока, губење време и зголемени трошоци. Ова се само дел од забелешките на транспортерите коишто со часови остануваат заглавени на граничниот премин Богородица-Евзони.