TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Речиси 1.000 тестирани во Премиер лигата, два позитивни случаи

Спортклуб - 23.05.2020

Англиската Премиер лига објави дека по втората рунда тестирања позитивни на новиот коронавирус се само две лица, а вупно се тестирани 996 лица. Тестирањата на играчите и членовите на сите 20 англиски премиерлигаши беа објавени во четвртокот на 21 ...

Двајца нови позитивни на „Ковид-19“ во Премиер-лига

SportMedia - 23.05.2020

Англиската Премиер-лига објави дека во втората рунда (од 21 до 22 мај) на тестирања за коронавирус се позитивни две особи, а тестирани 996. Претходно по првиот бран на направени тестови во периодот од 17. и 18.

Скоро 1000. тестирања во Премиер лигата, два позитивни теста

Спортски - 23.05.2020

Англиската Премиер лига објави дека после втората рунда на тестирања позитивни на Ковид -19 се две лица, од вкупно 996 тестирани. Тестирањата на играчите и членовите на сите 20 премиерлигаши беа направени во четврток 21. мај и петок 22. мај.

Премиер лигата потврди два нови позитивни тестови на КОВИД-19

Дерби - 23.05.2020

Англиската Премиер лига вечерва преку соопштение ја информираше јавноста дека од последните направени тестови изминативе денови, добиени се два позитивни теста на КОВИД-19. При првото тестирање, имаше шест позитивни тестови, од кои неколку беа ...

ПРАВИЛА ОД РЕГИОНОТ: Еве како и кога српските граѓани можат да влезат во Хрватска, Босна, Црна Гора, Македонија!

Магазин - 23.05.2020

Од денес, ниту граѓаните на Србија ниту другите земји не треба да имаат негативен тест за коронавирус или специјална дозвола за влез во Србија. Дотогаш, во соседните земји се применуваат различни правила и процедури за влез на српските граѓани.

Французите масовно се тестираат за да видат дали го прележале коронавирусот

Опсервер - 23.05.2020

Париз, 23 мај 2020 () – Од пред неколку дена, откако започна фазата на излегување од изолација, многумина французи се упатија во градските биолошки лаборатории за да прават тестови за откривање на тоа дали биле заболени од коронавирусот.

Сѐ уште рано за отворање на државните граници

Алсат-М - 22.05.2020

Властите во Северна Македонија остануваат на ставот дека сè уште е рано да се отворат границите и оти кога ќе дојде време, тоа треба да се направи во координација со соседните земји. Но, властите во соседните земји не чекаат на регионална ...

Вучиќ: И кај нас нема да има новозаразени ако прекинеме со тестирање

+инфо - 22.05.2020

Бројките покажуваат дека во Србија има најмногу заразени со коронавирусот од сите земји во регионот, а српскиот претседател Александар Вучиќ објаснува дека тоа е така затоа што во оваа земја се прават најмногу тестирања во сопредба со другите држави.

Од денеска влез во Србија без тест на коронавирус и самоизолација

Макфакс - 22.05.2020

На секој што ќе влезе на територијата на Србија, повеќе не е неопходно да има негативен тест за коронавирус, ниту дозвола од комисијата. Со одлука на Владата на Србија и по препорака на Кризниот штаб, ниту на српските, ниту на странските граѓани не ...

Во Вухан за 24 часа тестирани 32.000 лица

Макфакс - 22.05.2020

Во Вухан, епицентарот на пандемијата со коронавирус, тестирани се околу 32.000 лица во последните 24 часа. Медиумите пренесуваат дека досега биле тестирани вкупно 887.321 лица. Вухан започна со масовно тестирање за вирусот на 14 мај, испитувајќи ги ...

Велика Британија работи на нов 20-минутен тест за Ковид-19

Либертас - 22.05.2020

Министерството за здравство на Велика Британија го објави почетокот на истражувањето на новиот тест за Ковид-19, со кој ќе бидат потребни само 20 минути за да се добијат резултати. Пробите на новиот тест, кој открива дали луѓето го имаат вирусот или ...

Од денеска, влез без тест во Србија

Скопје инфо - 22.05.2020

Српската влада, на вчерашната седница, го усвои предлогот на Кризниот штаб, за отварање на граничните премини и слободен влез во Србија, без потребниот тест за коронавирус. Кризниот штаб, на состанок во вторникот, ја анализираше тековната ...

Српската влада донесе одука за отварање на границата и слободен влез на луѓе без потреба од тест за коронавирус

MakPress - 22.05.2020

На денешната седница на српската влада, како што е соопштено, усвоен е предлогот на кризниот штаб за справување со епидемијата на ковид 19, за отварање на на граничните премини и слободен влез на сите лица во Србија, без потребниот тест за ...

СРБИЈА ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ: Се влегува само со негативен Ковид-тест

Фактор - 22.05.2020

Србија од денеска ги отвори своите граници, но за сите патници, според одлуката на владата задолжителен е тестот за корона вирусот кој мора да биде негативен. Во функција повторно е ставен и меѓународниот аеродром во Белград, „Никола Тесла“.

Од денеска во Србија се влегува без негативен тест за коронавирус

AKO - 22.05.2020

Во соседна Србија од денеска се отвораат границите за сите патници и тоа без негативен тест за коронавирус. Вака одлучи вчера Владата на Србија. Исто така, веќе нема да се применува мерката задолжително испраќање во самоизолација по влез во Србија.

Србија ги отвори границите, се влегува само со негативен тест

Фокус - 22.05.2020

Србија од денеска ги отвори своите граници, но за сите патници, според одлуката на владата задолжителен е тестот за корона вирусот кој мора да биде негативен. Во функција повторно е ставен и меѓународниот аеродром во Белград, „Никола Тесла“.

Во Вухан за 24 часа тестирани 32.000 лица

24Инфо - 22.05.2020

Во Вухан, епицентарот на пандемијата со коронавирус, тестирани се околу 32.000 лица во последните 24 часа. Медиумите пренесуваат дека досега биле тестирани вкупно 887.321 лица. Вухан започна со масовно тестирање за вирусот на 14 мај, испитувајќи ги ...

Масовното тестирање во Вухан e во полн ек

Н.Македонија - 22.05.2020

Во пандемијата со коронавирус, тестирани се околу 32.000 лица во последните 24 часа. Медиумите пренесуваат дека досега биле тестирани вкупно 887.321 лица. Вухан започна со масовно тестирање за вирусот на 14 мај, испитувајќи ги асимптоматските ...

Во Вухан за 24 часа тестирани 32.000 лица

Република - 22.05.2020

Во Вухан, епицентарот на пандемијата со коронавирус, тестирани се околу 32.000 лица во последните 24 часа. Медиумите пренесуваат дека досега биле тестирани вкупно 887.321 лица. Вухан започна со масовно тестирање за вирусот на 14 мај, испитувајќи ги ...

Во Вухан за 24 часа тестирани 32.000 лица

Точка - 22.05.2020

Во Вухан, епицентарот на пандемијата со коронавирус, тестирани се околу 32.000 лица во последните 24 часа. Медиумите пренесуваат дека досега биле тестирани вкупно 887.321 лица. Вухан започна со масовно тестирање за вирусот на 14 мај, испитувајќи ги ...

Србија ги отвори границите: Се влегува само со негативен Ковид-тест

Нетпрес - 22.05.2020

Србија од денеска ги отвори своите граници, но за сите патници, според одлуката на владата задолжителен е тестот за корона вирусот кој мора да биде негативен. Во функција повторно е ставен и меѓународниот аеродром во Белград, „Никола Тесла“.

Од денес влез без тест во Србија

Тера - 22.05.2020

Српската влада вчера го усвои предлогот на Кризниот штаб, за отварање на граничните премини и слободен влез во Србија, без потребниот тест за коронавирус. Кризниот штаб ја анализираше тековната епидемиолошка состојба и адаптирањето на мерките, по ...

Велика Британија работи на нов 20-минутен тест за Ковид-19

Опсервер - 22.05.2020

Лондон, 22 мај 2020 () – Министерството за здравство на Велика Британија го објави почетокот на истражувањето на новиот тест за Ковид-19, со кој ќе бидат потребни само 20 минути за да се добијат резултати.

Велика Британија работи на нов 20-минутен тест за Ковид-19

Независен - 22.05.2020

Министерството за здравство на Велика Британија го објави почетокот на истражувањето на новиот тест за Ковид-19, со кој ќе бидат потребни само 20 минути за да се добијат резултати. Пробите на новиот тест, кој открива дали луѓето го имаат вирусот или ...

Велика Британија работи на нов 20-минутен тест за Ковид-19

24Инфо - 22.05.2020

Министерството за здравство на Велика Британија го објави почетокот на истражувањето на новиот тест за Ковид-19, со кој ќе бидат потребни само 20 минути за да се добијат резултати. Пробите на новиот тест, кој открива дали луѓето го имаат вирусот или ...

Велика Британија работи на нов 20-минутен тест за Ковид-19

Сител - 22.05.2020

Министерството за здравство на Велика Британија го објави почетокот на истражувањето на новиот тест за Ковид-19, со кој ќе бидат потребни само 20 минути за да се добијат резултати. Пробите на новиот тест, кој открива дали луѓето го имаат вирусот или ...

Велика Британија работи на нов 20-минутен тест за ковид-19

+инфо - 22.05.2020

Министерството за здравство на Велика Британија го објави почетокот на истражувањето на новиот тест за ковид-19, со кој ќе бидат потребни само 20 минути за да се добијат резултати. Пробите на новиот тест, кој открива дали луѓето го имаат вирусот или ...

Велика Британија работи на нов 20-минутен тест за Ковид-19

4NEWS - 22.05.2020

Министерството за здравство на Велика Британија го објави почетокот на истражувањето на новиот тест за Ковид-19, со кој ќе бидат потребни само 20 минути за да се добијат резултати. Пробите на новиот тест, кој открива дали луѓето го имаат вирусот или ...

Велика Британија работи на нов 20-минутен тест за Ковид-19

А1 On - 22.05.2020

Министерството за здравство на Велика Британија го објави почетокот на истражувањето на новиот тест за Ковид-19, со кој ќе бидат потребни само 20 минути за да се добијат резултати. Пробите на новиот тест, кој открива дали луѓето го имаат вирусот или ...

Од денеска може да се патува во Србија без тест за коронавирус и самоизолација

Сител - 22.05.2020

На секој што ќе влезе на територијата на Србија, повеќе не е неопходно да има негативен тест за коронавирус, ниту дозвола од комисијата. Со одлука на Владата на Србија и по препорака на Кризниот штаб, ниту на српските, ниту на странските граѓани не ...

Велика Британија работи на нов 20-минутен тест за Ковид-19

MakPress - 22.05.2020

Министерството за здравство на Велика Британија го објави почетокот на истражувањето на новиот тест за Ковид-19, со кој ќе бидат потребни само 20 минути за да се добијат резултати. Пробите на новиот тест, кој открива дали луѓето го имаат вирусот или ...

Од денеска влез во Србија без тест за коронавирус и самоизолација

Н.Македонија - 22.05.2020

На секој што ќе влезе на територијата на Србија, повеќе не е неопходно да има негативен тест за коронавирус, ниту дозвола од комисијата. Со одлука на Владата на Србија и по препорака на Кризниот штаб, ниту на српските, ниту на странските граѓани не ...

Од денеска влез во Србија без тест на коронавирус и самоизолација

Точка - 22.05.2020

На секој што ќе влезе на територијата на Србија повеќе нема да му биде неопходно да има негативен тест на коронавирусот ниту, пак, дозвола од комисијата. Со одлука на владата на Србија и по препорака на Кризниот штаб, ниту на српските ниту на ...

Од денеска влез во Србија без тест на коронавирус и самоизолација

24Инфо - 22.05.2020

На секој што ќе влезе на територијата на Србија повеќе нема да му биде неопходно да има негативен тест на коронавирусот ниту, пак, дозвола од комисијата. Со одлука на владата на Србија и по препорака на Кризниот штаб, ниту на српските ниту на ...

Од денеска влез во Србија без тест на коронавирус и самоизолација

MTM - 22.05.2020

На секој што ќе влезе на територијата на Србија повеќе нема да му биде неопходно да има негативен тест на коронавирусот ниту, пак, дозвола од комисијата. Со одлука на владата на Србија и по препорака на Кризниот штаб, ниту на српските ниту на ...

Од денеска влез во Србија без тест на коронавирус и самоизолација

Денар - 22.05.2020

На секој што ќе влезе на територијата на Србија повеќе нема да му биде неопходно да има негативен тест на коронавирусот ниту, пак, дозвола од комисијата. Со одлука на владата на Србија и по препорака на Кризниот штаб, ниту на српските ниту на ...

Во Србија од денес само со ковид-тест

Expres - 22.05.2020

Србија од денеска ги отвори своите граници, но за сите патници, според одлуката на владата задолжителен е тестот за корона вирусот кој мора да биде негативен. Ваквата одлука е донесена по препорака на Кризниот епидемиолошки штаб, кој вчера оцени ...

Вучиќ: И ние да не тестираме и кај нас ќе нема новозаразени

Република - 22.05.2020

Бројките покажуваат дека во Србија има најмногу заразени со коронавирусот од сите земји во регионот, а српскиот претседател Александар Вучиќ објаснува дека тоа е така затоа што во оваа земја се прават најмногу тестирања во сопредба со другите држави.

Од денеска влез во Србија без тест на коронавирус и самоизолација

Вечер - 22.05.2020

На секој што ќе влезе на територијата на Србија повеќе нема да му биде неопходно да има негативен тест на коронавирусот ниту, пак, дозвола од комисијата. Со одлука на владата на Србија и по препорака на Кризниот штаб, ниту на српските ниту на ...

Вучиќ: Нема да има новозаразени ако прекинеме со тестирање

Нетпрес - 22.05.2020

Бројките покажуваат дека во Србија има најмногу заразени со коронавирусот од сите земји во регионот, а српскиот претседател Александар Вучиќ објаснува дека тоа е така затоа што во оваа земја се прават најмногу тестирања во сопредба со другите држави.

Французите навалија на тестирање за да видат дали го прележале коронавирусот

+инфо - 23.05.2020

Од пред неколку дена, откако започна фазата на излегување од изолација, многумина французи се упатија во градските биолошки лаборатории за да прават тестови за откривање на тоа дали биле заболени од коронавирусот.

Французите масовно се тестираат за да видат дали го прележале коронавирусот

А1 On - 23.05.2020

Од пред неколку дена, откако започна фазата на излегување од изолација, голем број Французи се упатија во градските биолошки лаборатории за да прават тестови за откривање на тоа дали биле заболени од коронавирусот.

Французите масовно се тестираат за да видат дали го прележале корона вирусот

Независен - 23.05.2020

Од пред неколку дена, откако започна фазата на излегување од изолација, многумина Французи се упатија во градските биолошки лаборатории за да прават тестови за откривање на тоа дали биле заболени од корона вирусот.

Французите масовно се тестираат за да видат дали го прележале коронавирусот

Либертас - 23.05.2020

– Од пред неколку дена, откако започна фазата на излегување од изолација, многумина французи се упатија во градските биолошки лаборатории за да прават тестови за откривање на тоа дали биле заболени од коронавирусот.

Франција: Масовно тестирање за да се види колку граѓани го прележале коронавирусот

Денешен - 23.05.2020

Од пред неколку дена, откако започна фазата на излегување од изолација, многумина французи се упатија во градските биолошки лаборатории за да прават тестови за откривање на тоа дали биле заболени од коронавирусот.

Французите масовно се тестираат за да видат дали го прележале коронавирусот

24Инфо - 23.05.2020

Од пред неколку дена, откако започна фазата на излегување од изолација, многумина французи се упатија во градските биолошки лаборатории за да прават тестови за откривање на тоа дали биле заболени од коронавирусот.

Французите масовно се тестираат за да видат дали го прележале коронавирусот

Вечер - 23.05.2020

Од пред неколку дена, откако започна фазата на излегување од изолација, многумина французи се упатија во градските биолошки лаборатории за да прават тестови за откривање на тоа дали биле заболени од коронавирусот.

Французите масовно се тестираат за да видат дали го прележале коронавирусот

MakPress - 23.05.2020

Од пред неколку дена, откако започна фазата на излегување од изолација, многумина французи се упатија во градските биолошки лаборатории за да прават тестови за откривање на тоа дали биле заболени од коронавирусот.

Французите масовно се тестираат за да откријат дали биле заболени од коронавирусот

Слободен Печат - 23.05.2020

Од пред неколку дена, откако започна фазата на излегување од изолација, многумина французи се упатија во градските биолошки лаборатории за да прават тестови за откривање на тоа дали биле заболени од коронавирусот.