TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двојно зголемен бројот на лицата со грип

24 Вести - 23.01.2020

Грипот почна да ги полни болниците. Маж на 67 годишна возраст се бори за живот на Клиниката за инфективни болести, приклучен на апарати за дишење. Уште 14 лица со пневомонија се задржани на болничко лекување.

На Инфективна клиника едно лице во тешка животозагрозувачка состојба како последица од грип

Слободен Печат - 23.01.2020

Ова денеска го изјави д-р Сања Maринковиќ од Клиниката, која рече дека вчера во нивната амбуланта се прегледани осум пациенти со клиничка слика на грип од кои двајца со долно респираторни компликации односно пневмонија како компликација се задржани ...

Четири деца со симптоми на грип хоспитализирани на Детската клиника

Република - 23.01.2020

На Универзитетската Клиника за детски болести во моментов се хоспитализирани четири деца со симптоми на грип, информираат од таа јавна здравствена установа. Децата, како што посочуваат, се на возраст од една до седум години и меѓу нив нема тешко ...

Министрите промовираат нова сала и опрема – граѓаните револтирани, се жалат за паркинг

ТВ21 - 22.01.2020

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, вицепремиерот, Садула Дураку, вицепремиерот, Бујар Османи, министерот за здравство, Венко Филипче, директорот на Фондот за здравство и неколку пратеници ја посетија Клиниката за торакална и васкуларна хирургија ...

Како изгледаше претходно просторијата, а како изгледа денеска новата операциона сала, по највисоки стандарди на ...

Centar - 22.01.2020

Фејсбук статус на министерот за здравство Венко Филипче: Како изгледаше претходно просторијата, а како изгледа денеска новата операциона сала, по највисоки стандарди на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија.

Нова хируршка сала отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија (ФОТО)

Слободен Печат - 22.01.2020

По тој повод денеска Клиниката ја посетија премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и вицепремиерот за политички систем и односи меѓу заедниците Садула Дураки, министерот за здравство Венко Филипче, директорите на ...

Хируршка сала според најсовремени стандарди отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Канал5 - 22.01.2020

Нова хируршка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Пуштена во употреба нова операциона сала на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Макфакс - 22.01.2020

На Клиниката за торакална и васкуларна хирургија во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје денеска беше пуштена во употреба новата операциона сала. На настанот присуствуваше премиерот Оливер Спасовски кој кажа дека и во наредниот период ...

Распустот заврши, почна сезоната на грипот

Н.Македонија - 22.01.2020

Дали по тринеделниот училиштен распуст и со почнувањето на второто полугодие се заканува поинтензивно ширење на опасниот вирус на грип, кој веќе зеде замав низ државите на Европа, а според објавата на здравствените власти во земјава до вчера на ...

Четири лица хоспитализирани поради компликации од грип

Алсат-М - 21.01.2020

Четири лица со посериозни компликации се хоспитализирани на инфективната клиника во Скопје. Еден од примените пациенти е во потешка состојба, а вкупниот број на хоспитализирани пациенти е 12.

Филипче: Продолжуваме да инвестираме во човечкиот капитал

Макфакс - 21.01.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, и државниот секретар во ресорното министерство денеска беа во посета на Клиничката болница во Штип, каде одржаа работна средба со раководството во здравствената установа и заеднички беше направена обиколка низ ...

Филипче: Здравствените работници се задоволни од покачувањето на платите

А1 On - 21.01.2020

Министерот за здравство Венко Филипче и државниот секретар во ресорното министерство денеска беа во посета на Клиничката болница во Штип, каде одржаа работна средба со раководството во здравствената установа и заеднички беше направена обиколка низ ...

Филипче: Продолжуваме да инвестираме во човечкиот капитал

Н.Македонија - 21.01.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, и државниот секретар во ресорното министерство денеска беа во посета на Клиничката болница во Штип, каде одржаа работна средба со раководството во здравствената установа и заеднички беше направена обиколка низ ...

Филипче: Ќе продолжиме да вложуваме и во платите, затоа што медицинскиот персонал заслужува достоинствени услови за ...

Локално - 21.01.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, и државниот секретар во ресорното министерство денеска беа во посета на Клиничката болница во Штип, каде што одржаа работна средба со раководството во здравствената установа и заеднички беше направена обиколка ...

ВИДЕО: Хируршка сала според најсовремени стандарди отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

А1 On - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Нова современа хируршка сала на Клиника за торакална хирургија

Нова ТВ - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Спасовски, Филипче и Османи ја посетија нова хируршка сала на Клиника за торакална и васкуларна хирургија

Press24 - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Најсовремена хируршка сала отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

24Инфо - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Хируршка сала според најсовремени стандарди отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Вечер - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Пуштена во употреба нова операциона сала на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Н.Македонија - 22.01.2020

На Клиниката за торакална и васкуларна хирургија во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје денеска беше пуштена во употреба новата операциона сала. На настанот присуствуваше премиерот Оливер Спасовски кој кажа дека и во наредниот период ...

Хируршка сала според најсовремени стандарди отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Локално - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Хируршка сала според најсовремени стандарди отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Бриф - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Најсовремена хируршка сала отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Frontline - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Пуштена во употреба нова операциона сала на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Точка - 22.01.2020

На Клиниката за торакална и васкуларна хирургија во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје денеска беше пуштена во употреба новата операциона сала. На настанот присуствуваше премиерот Оливер Спасовски кој кажа дека и во наредниот период ...

Хируршка сала според најсовремени стандарди отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Либертас - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Клиниката за торакална и васкуларна хирургија доби нова хируршка сала

MakPress - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

(ФОТО) Филипче: Како беше претходно, а како изгледа денеска новата операциона сала

Бриф - 22.01.2020

Како изгледаше претходно просторијата, а како изгледа денеска новата операциона сала, по највисоки стандарди на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија. За задоволни пациенти и задоволни здравствени работници.

Филипче: Како изгледаше претходно, а како изгледа денеска новата операциона сала на Клиниката за торакална и васкуларна ...

Локално - 22.01.2020

-Како изгледаше претходно просторијата, а како изгледа денеска новата операциона сала, по највисоки стандарди на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија. За задоволни пациенти и задоволни здравствени работници.

Министрите промовираат нова сала и опрема – граѓаните револтирани, се жалат за паркинг

4NEWS - 22.01.2020

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, вицепремиерот, Садула Дураку, вицепремиерот, Бујар Османи, министерот за здравство, Венко Филипче, директорот на Фондот за здравство и неколку пратеници ја посетија Клиниката за торакална и васкуларна хирургија ...

На Инфективна клиника се лекуваат 14 пациенти со грип и компликации, а еден во тешка животозагрозувачка состојба

А1 On - 23.01.2020

Четиринаесет пациенти со клиничка слика на грип и компликации меѓу кои најчесто со пневмонија, се лекуваат на Универзитетската Клиника за инфективни болести. Од нив пет се лабораториски потврдени. Станува збор за пациенти со инфлуенца АH1N1.

На Инфективна клиника едно лице во тешка животозагрозувачка состојба како последица од грип

Press24 - 23.01.2020

Четиринаесет пациенти со клиничка слика на грип и компликации меѓу кои најчесто со пневмонија, се лекуваат на Универзитетската Клиника за инфективни болести. Од нив пет се лабораториски потврдени. Станува збор за пациенти со инфлуенца АH1N1.

Еден болен од грип е во тешка животно загрозувачка состојба, во болница се 14-мина

Фактор - 23.01.2020

Четиринаесет пациенти со клиничка слика на грип и компликации, меѓу кои најчесто со пневмонија, се лекуваат на Универзитетската Клиника за инфективни болести. Од нив пет се лабораториски потврдени. Станува збор за пациенти со инфлуенца АH1N1.

На Инфективна 14 пациенти со грип, еден во животна опасност

Вечер - 23.01.2020

Четиринаесет пациенти со клиничка слика на грип и компликации меѓу кои најчесто со пневмонија, се лекуваат на Универзитетската Клиника за инфективни болести. Од нив пет се лабораториски потврдени. Станува збор за пациенти со инфлуенца АH1N1.

На Инфективна клиника се лекуваат 14 пациенти со грип и компликации, а еден во тешка животозагрозувачка состојба

Опсервер - 23.01.2020

– Четиринаесет пациенти со клиничка слика на грип и компликации меѓу кои најчесто со пневмонија, се лекуваат на Универзитетската Клиника за инфективни болести. Од нив пет се лабораториски потврдени. Станува збор за пациенти со инфлуенца АH1N1.

Маринковиќ: 14 лица хоспитализирани поради грип, едно лице во тешка животозагрозувачка состојба

MakPress - 23.01.2020

Четиринаесет пациенти со клиничка слика на грип и компликации меѓу кои најчесто со пневмонија, се лекуваат на Универзитетската Клиника за инфективни болести. Од нив пет се лабораториски потврдени. Станува збор за пациенти со инфлуенца АH1N1.

На Инфективна клиника се лекуваат 14 пациенти со грип и компликации, а еден во тешка животозагрозувачка состојба

МКД - 23.01.2020

Четиринаесет пациенти со клиничка слика на грип и компликации меѓу кои најчесто со пневмонија, се лекуваат на Универзитетската Клиника за инфективни болести. Од нив пет се лабораториски потврдени. Станува збор за пациенти со инфлуенца АH1N1.

На Инфективна клиника се лекуваат 14 пациенти со грип и компликации, а еден во тешка животозагрозувачка состојба

еМагазин - 23.01.2020

Четиринаесет пациенти со клиничка слика на грип и компликации меѓу кои најчесто со пневмонија, се лекуваат на Универзитетската Клиника за инфективни болести. Од нив пет се лабораториски потврдени. Станува збор за пациенти со инфлуенца АH1N1.

Маж заболен од грип се бори за живот на Инфективната клиника

Република - 23.01.2020

Четиринаесет пациенти со клиничка слика на грип и компликации меѓу кои најчесто со пневмонија, се лекуваат на Универзитетската Клиника за инфективни болести. Од нив пет се лабораториски потврдени. Станува збор за пациенти со инфлуенца АH1N1.

На Инфективна клиника се лекуваат 14 пациенти со грип и компликации, а еден во тешка животозагрозувачка состојба

24Инфо - 23.01.2020

Четиринаесет пациенти со клиничка слика на грип и компликации меѓу кои најчесто со пневмонија, се лекуваат на Универзитетската Клиника за инфективни болести. Од нив пет се лабораториски потврдени. Станува збор за пациенти со инфлуенца АH1N1.

Четири деца со симптоми на грип хоспитализирани на Детската клиника

Опсервер - 23.01.2020

– На Универзитетската Клиника за детски болести во моментов се хоспитализирани четири деца со симптоми на грип, информираат од таа јавна здравствена установа. Децата, како што посочуваат, се на возраст од една до седум години и меѓу нив нема тешко ...

Четири деца со симптоми на грип хоспитализирани на Детската клиника

Press24 - 23.01.2020

На Универзитетската Клиника за детски болести во моментов се хоспитализирани четири деца со симптоми на грип, информираат од таа јавна здравствена установа. Децата, како што посочуваат, се на возраст од една до седум години и меѓу нив нема тешко ...

Четири деца со симптоми на грип хоспитализирани на Детската клиника

24Инфо - 23.01.2020

На Универзитетската Клиника за детски болести во моментов се хоспитализирани четири деца со симптоми на грип, информираат од таа јавна здравствена установа. Децата, како што посочуваат, се на возраст од една до седум години и меѓу нив нема тешко ...

На Детската клиника хоспитализирани четири деца со симптоми на грип

Слободен Печат - 23.01.2020

На Универзитетската Клиника за детски болести во моментов се хоспитализирани четири деца со симптоми на грип, информираат од таа јавна здравствена установа. Децата, како што посочуваат, се на возраст од една до седум години и меѓу нив нема тешко ...

Четири деца со симптоми на грип хоспитализирани на Детската клиника

Курир - 23.01.2020

На Универзитетската Клиника за детски болести во моментов се хоспитализирани четири деца со симптоми на грип, информираат од таа јавна здравствена установа. Децата, како што посочуваат, се на возраст од една до седум години и меѓу нив нема тешко ...

ДЕТСКА КЛИНИКА: Хоспитализирани 4 деца со грип

Денешен - 23.01.2020

На Универзитетската Клиника за детски болести во моментов се хоспитализирани четири деца со симптоми на грип, информираат од таа јавна здравствена установа. Децата, како што посочуваат, се на возраст од една до седум години и меѓу нив нема тешко ...

Четири деца со симптоми на грип хоспитализирани на Детската клиника

Вечер - 23.01.2020

На Универзитетската Клиника за детски болести во моментов се хоспитализирани четири деца со симптоми на грип, информираат од таа јавна здравствена установа. Децата, како што посочуваат, се на возраст од една до седум години и меѓу нив нема тешко ...

ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА: Еден пациент во тешка состојба од грип и уште 13 со компликации

Денешен - 23.01.2020

Четиринаесет пациенти со клиничка слика на грип и компликации меѓу кои најчесто со пневмонија, се лекуваат на Универзитетската Клиника за инфективни болести. Од нив пет се лабораториски потврдени. Станува збор за пациенти со инфлуенца АH1N1.

Четири деца со симптоми на грип хоспитализирани на Детската клиника

Канал5 - 23.01.2020

На Универзитетската Клиника за детски болести во моментов се хоспитализирани четири деца со симптоми на грип, информираат од таа јавна здравствена установа. Децата, како што посочуваат, се на возраст од една до седум години и меѓу нив нема тешко ...

Четири дечиња со симптоми на грип хоспитализирани на Детската клиника

MakPress - 23.01.2020

На Универзитетската Клиника за детски болести во моментов се хоспитализирани четири деца со симптоми на грип, информираат од таа јавна здравствена установа. Децата, како што посочуваат, се на возраст од една до седум години и меѓу нив нема тешко ...

Грипот зема замав: 14 пациенти со компликации, еден е во критична состојба

Нова ТВ - 23.01.2020

Четиринаесет пациенти со клиничка слика на грип и компликации меѓу кои најчесто со пневмонија, се лекуваат на Универзитетската Клиника за инфективни болести. Од нив пет се лабораториски потврдени. Станува збор за пациенти со инфлуенца АH1N1.