TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вторник во слоевита комбинација + чадор

Fashionel - 07.12.2021

Добро утро. И денеска не' разбуди дождливо време, но тоа не значи дека не можеме да се дотераме. Нашиот денешен предлог е една слоевита комбинација. Составена е од панталони и кошула, врз која можете да облечете џемпер, односно блуза.

Џемперот е најдобар пријател на добриот стил во текот на зимата: 4 модели кои ќе бидат хит оваа сезона

Попара - 06.12.2021

Тие се како малиот црн фустан – никогаш не излегуваат од мода и им стојат на сите Џемперите се модна класика на која со задоволство се враќаме секоја есен и зима, а доколку најдете модели со интересни ткаенини и атрактивни бои, ќе го добиете ...

Џемперот е најдобар пријател на добриот стил во текот на зимата: 4 модели кои ќе бидат хит оваа сезона

Вистина.мк - 07.12.2021

Тие се како малиот црн фустан – никогаш не излегуваат од мода и им стојат на сите Џемперите се модна класика на која со задоволство се враќаме секоја есен и зима, а доколку најдете модели со интересни ткаенини и атрактивни бои, ќе го добиете ...

Хеланки како практично парче облека за ладните денови: 3 комбинации кои ѝ стојат на секоја дама

Попара - 06.12.2021

Иако порано важеа за парче облека што се носи за тренинг, хеланките со децении се многу повеќе од тоа. Тие често биле во фокусот на модните експерти како тип на облека што баш и не им се допаѓа, но денес ретко кој нема барем еден пар во својата ...

Хеланки како практично парче облека за ладните денови: 3 комбинации кои ѝ стојат на секоја дама

Пулс24 - 06.12.2021

Иако порано важеа за парче облека што се носи за тренинг, хеланките со децении се многу повеќе од тоа. Тие често биле во фокусот на модните експерти како тип на облека што баш и не им се допаѓа, но денес ретко кој нема барем еден пар во својата ...

Понеделник во бело и беж

Fashionel - 06.12.2021

Добро утро. Нова работна недела е пред нас, се надеваме дека ја започнувате во добро расположение. Нашиот денешен предлог за инспирација е во бела и беж боја. Белите фармерки се во комбинација со топол беж џемпер со ролка.

Клучно парче за совршен стајлинг: Овој крој на здолниште одлично ѝ прилега на секоја дама

Вистина.мк - 06.12.2021

Оние парчиња кои ги купуваме и ги носиме безброј пати, во разни прилики и комбинации, се најдобрата инвестиција, а токму такво парче е здолништето со А-крој до колена. Оваа лелеава креација е апсолутен хит на сезоната.

Сатенски фустан и волнен џемпер – шик и удобна комбинација за зима која ја обожаваат сите (фото)

Црнобело - 06.12.2021

Можеби ќе ја сметате оваа комбинација за чудна, но таа совршено ги спојува нежното и грубото, елегантното и секојдневното, „лесното“ и „тешкото“. Тука секако мислиме на нежниот, тенок, лелеав, свиленкаст сатен и мекиот волнен џемпер кој одлично ја ...