TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хоџа: Не се размислува за повлекување на предлог-законот за продажба на државно земјоделско земјиште

Слободен Печат - 11.06.2021

Министерот за земјоделство Арјанит Хоџа денеска изјави дека не се размислува за повлекување на предлог-законот за продажба на земјоделско земјиште во државна сопственост, бидејќи како што рече, тој закон ќе придонесе за развојот на земјоделството, ...

Хоџа: Не се размислува за повлекување на предлог-законот за продажба на државно земјоделско земјиште

24Инфо

Хоџа: Не се размислува за повлекување на предлог-законот за продажба на државно земјоделско земјиште

Опсервер

Хоџа: Не се размислува за повлекување на предлог-законот за продажба на државно земјоделско земјиште

iPortal

Владата не планира да го повлече предлог-законот за продажба на државно земјиште

Република

Хоџа: Не се размислува за повлекување на предлог-законот за продажба на државно земјоделско земјиште

Frontline

Власта нема намера да го повлече предлог-законот за продажба на државно земјоделско земјиште

Lider

Либертас Press24 Expres МКД Бизнис Вести Независен Денешен еМагазин

Проект за модернизација на земјоделството

24 Вести - 11.06.2021

Министрите за финансии и за земјоделство, Фатмир Бесими и Арјанит Хоџа, и директорот на Светска банка во земјава, Масимилијано Паолучи го презентираа проектот за модернизација на земјоделството.

(Во живо) Прес-конференција на министрите Бесими и Хоџа, и на директорот на СБ во земјава, Масимилијано Паолучи

Независен

Изградба на откупни центри и поголемо искористување на европските фондови

Н.Македонија - 11.06.2021

Преку Проектот за модернизација на земјоделството, кој е дел од четиригодишната рамка за соработка со Светска банка, ќе се обезбедат 50 милиони евра за унапредувања во земјоделството, преку формирање на систем на дистрибуција на земјоделските ...

50 милиони евра за модернизација на земјоделството: Изградба на откупни центри и поголемо искористување на европските фондови

MTM

(ВИДЕО)Хоџа: Со ребалансот се издвоени огромни средства за земјоделство и рурален развој

Бриф - 10.06.2021

Владата го усвои ребалансот на буџетот со кој се планирани повеќе капитални инвестиции и поддршка за стопанството. Во делот на земјоделството, министерот Арјанит Хоџа во изјава за Агротим , вели дека се издвоени огромни средства кои ќе бидат ...