TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќе останете со отворена уста: Измијте ги јагодите со солена вода и погледнете што ќе се случи! (ФОТО)

Слободен Печат - 23.05.2020

Пристигна сезоната на јагоди, омиленото овошје на многумина, но по овие фотографии, можеби ќе посакате да најдете нов фаворит помеѓу овошките. Имено, се верува дека добро е да се измијат јагодите во солена вода, бидејќи во нив живеат разни пајаци и ...

Викенд рецепт: Чоколадни коцки со јагоди

Fashionel - 23.05.2020

Не знаеме дали ја отворивте сезоната на јагоди :), но доколку не сте го сториле тоа сè уште, можеби овој рецепт ќе ве инспирира. Овој пат нашиот предлог е брз и вкусен рецепт, од три состојки, на кој веруваме никој нема да му одолее.

Џем од јагоди – брзо и едноставно, потребни се само 3 состојки и 5 минути од вашето време

NMD - 23.05.2020

Овој вкусен џем се приготвува многу брзо, а одлично одговара со палачинки. 1250 г јагоди 500 г шеќер 1 кесичка џемфикс екстра Јагодите измијте ги и исчистете ги, па потоа исечкајте ги. Јас ги исечкав на сечко, а вие можете исто или на даска, како ...

Убави и мирисливи: 10 слатки украси што ќе ве натераат да ги сакате јагодите уште повеќе

Кафе пауза - 22.05.2020

Кој не сака да се засладува со убави, мирисливи, вкусни јагоди? Јагодите се привлечни во секоја форма, без разлика дали се попрскани со шеќер, во колачи и торти или во форма на сладолед. Покрај тоа, тие мирисаат неодоливо, па затоа не е ни чудо што ...

Ги измила јагодите во солена вода, а потоа се шокирала кога го видела резултатот: Сега сите ќе го користат овој трик

Локално - 22.05.2020

Една девојка одлучила да ги измие јагодите во солена вода пред јадење, а целиот процес го објавила на популарниот TikTok, па изненади многумина исто колку што и самата. Имено, кога видела „се што излегува од нив“ по половина час во солена вода – го ...