TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала кај Крф

А1 On - 24.05.2024

Умерен земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавуваат грчките медиуми. Земјотресот е регистриран во 6.29 часот по локално време, на 34 километри од островот Отони во ...

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтер во Турција

Телма - 23.05.2024

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтер го погоди денес централниот дел на Турција. Епицентарот на земјотресот бил регистриран на околу 200 километри од Анкара. Засега нема информации за материјална штета или повредени во ...

Земјотрес од 4,7 степени во централниот дел на Турција

Макфакс - 23.05.2024

Земјотрес со јачина од 4,7 степени го погоди централниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (EMSC). Епицентарот се случил на 33 километри североисточно од градот Чорум, со население околу 180.000, додава EMSC.

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ТУРЦИЈА: Епицентарот на земјотресот регистриран недалеку од Анкара

ТВ21 - 23.05.2024

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала е регистриран во централна Турција, на 200 километри од Анкара. Земјотресот бил на длабочина од 9 километри, засега нема информации за материјална штета.

Земјотрес во Романија

Телма - 22.05.2024

Земјотрес со јачина од четири степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Романија во областа Вранча, соопшти романскиот Национален истражувачко-развоен институт за физика на земјата.

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтер го погоди Тајван

24Инфо - 22.05.2024

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска подрачјето на источниот брег на Тајван. Погодена е областа во близина на градот Хуакиен на источниот брег на Тајван.

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтер го погоди Тајван

Телма - 22.05.2024

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтер го погоди денес источниот брег на Тајван. Погодена е областа во близина на градот Хуакиен на источниот брег на Тајван. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри, соопшти Европскиот ...

Силен земјотрес ја погоди Турција, регистриран недалеку од Анкара

4NEWS - 23.05.2024

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала е регистриран во централна Турција, на 200 километри од Анкара. Земјотресот бил на длабочина од 9 километри, засега нема информации за материјална штета.

Земјотрес од 4,7 степени во централниот дел на Турција

Опсервер - 23.05.2024

Земјотрес со јачина од 4,7 степени го погоди централниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (EMSC). Епицентарот се случил на 33 километри североисточно од градот Чорум, со население околу 180.000, додава EMSC.

Силен земјотрес ја погоди централна Турција, нема информации за настрадани

Канал5 - 23.05.2024

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала е регистриран во централна Турција, недалеку од Корум, на околу 200 километри од Анкара. Земјотресот бил на длабочина од 9 километри. Засега нема информации за материјална штета.

Земјотрес од 4,7 степени во централниот дел на Турција

Точка - 23.05.2024

Земјотрес со јачина од 4,7 степени го погоди централниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (EMSC). Епицентарот се случил на 33 километри североисточно од градот Чорум, со население околу 180.000, додава EMSC.

Земјотрес од 4,7 степени во централниот дел на Турција

Press24 - 23.05.2024

Земјотрес со јачина од 4,7 степени го погоди централниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (EMSC). Епицентарот се случил на 33 километри североисточно од градот Чорум, со население околу 180.000, додава EMSC.

Земјотрес од 4,7 степени во централниот дел на Турција

Независен - 23.05.2024

Земјотрес со јачина од 4,7 степени го погоди централниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (EMSC). Епицентарот се случил на 33 километри североисточно од градот Чорум, со население околу 180.000, додава EMSC.

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Скопје1 - 24.05.2024

Умерен земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавуваат грчките медиуми. Земјотресот е регистриран во 6:29 часот по локално време, на 34 километри од островот Отони во ...

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Макфакс - 24.05.2024

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавува ЕМСЦ. Земјотресот е регистриран во 6:29 часот по локално време, на 34 километри од островот Отони во Јонското Море.

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Опсервер - 24.05.2024

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавува ЕМСЦ. Земјотресот е регистриран во 6:29 часот по локално време, на 34 километри од островот Отони во Јонското Море.

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала во близина на Крф

24Инфо - 24.05.2024

Умерен земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавуваат грчките медиуми. Земјотресот е регистриран во 6:29 часот по локално време, на 34 километри од островот Отони во ...

Земјотрес го погоди грчкиот остров Крф

Фокус - 24.05.2024

Умерен земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавуваат грчките медиуми. Земјотресот е регистриран во 6:29 часот по локално време, на 34 километри од островот Отони во ...

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

MTM - 24.05.2024

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавува ЕМСЦ. Земјотресот е регистриран во 6:29 часот по локално време, на 34 километри од островот Отони во Јонското Море.

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Кајгана - 24.05.2024

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавува ЕМСЦ. Земјотресот е регистриран во 6:29 часот по локално време, на 34 километри од островот Отони во Јонското Море.

Земјотрес го погоди грчкиот остров Крф

Lider - 24.05.2024

Умерен земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавуваат грчките медиуми. Земјотресот е регистриран во 6:29 часот по локално време, на 34 километри од островот Отони во ...

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Centar - 24.05.2024

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавува ЕМСЦ. Земјотресот е регистриран во 6:29 часот по локално време, на 34 километри од островот Отони во Јонското Море.

Земјотрес го погоди грчкиот остров Крф

Република - 24.05.2024

Умерен земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавуваат грчките медиуми. Земјотресот е регистриран во 6:29 часот по локално време, на 34 километри од островот Отони во ...