TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Граѓаните бараат СДСМ и ДУИ да изгласаат продолжување на важноста на пасошите

Алфа - 27.02.2024

На пладне, пред шалтерите на МВР за вадење лични документи е растеретено од гужва. Граѓаните брзаат да си ги подигнат новите пасоши што им се издадени, а доаѓаат и на преместените термини за кои добиле повик.

СДСМ: Не го продолжуваме рокот на пасошите - важно е да го почитуваме Преспанскиот договор

Press24

Тошковски: Ќе издаваме и до 75.000 пасоши месечно

Во Центар

Австрија и Хрватска дозволуваат движење на македонските државјани со стари пасоши, вели Тошковски

360 степени

ВО АВСТРИЈА И ВО ХРВАТСКА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА И СО СТАРИТЕ ПАСОШИ Амбасадорите велат дека нивните земји имаат разбирање

+инфо

Во Австрија и Хрватска со старите патни исправи, средба на Тошковски со Памер и Тигањ

Телма

Тошковски на средби со амбасадорите на Австрија и Хрватска во земјава: Двете земји имаат разбирање за граѓаните со старите пасоши кои се во нивните земји

Курир

Нетпрес Денешен Сител Либертас Слободен Печат 360 степени Press24 Тера

Тошковски во посета на ЕВР Карпош

Centar - 27.02.2024

Денес (27.02.2024г.) министерот за внатрешни работи Панче Тошковски беше во посета на Единицата за внатрешни работи Карпош каде одржа работен состанок со раководството. На состанокот од страна на раководството на ЕВР Карпош беше презентирана ...

Тошковски во посета на ЕВР Карпош

Курир

Тошковски во посета на ЕВР Карпош

Вести плус

Бојмацалиев за 24инфо.мк: Не е точно дека не е поднесена кривична пријава за тешка кражба против сторителите, Тошковски ...

24Инфо - 27.02.2024

Откако техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски на социјалните мрежи објави случај за одземено оружје, во кое се вмешани високи полициски службеници, со свој став за 24инфо.мк излезе и дополнителниот заменик министер за внатрешни ...

Тошковски: Очекувам да стигнеме до три илјади пасоши на ден

Независен

Тошковски: Гледаме да дојдеме на некоја максимална бројка од 3.300 пасоши коишто би се произведувале на ден

Скопје инфо

Тошковски за МИА: Очекувам да стигнеме до три илјади пасоши на ден

Во Центар

Тошковски: Очекувам да стигнеме до три илјади пасоши на ден

24Инфо

ТОШКОВСКИ: МВР досега изработувало по 50.000 пасоши месечно, таа бројка ќе ја зголемиме на 75.000, односно секој ден по 3.300 патни исправи

Денешен

Тошковски: Очекувам да стигнеме до три илјади пасоши на ден

Канал5

Н.Македонија Press24 OhridNews Слободен Печат Zoom Либертас МКД 365

Тошковски: Австрија и Хрватска дозволуваат движење на македонските граѓани со стари пасоши

Во Центар - 27.02.2024

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски и дополнителниот заменик министер Митко Бојмачалиев во текот на денешниот ден остварија работна средба со амбасадорот на Република Хрватска, Н.Е. Нивес Тигањ.

Во Хрватска може и со старите пасоши, рече амбасадорката на средбата со Тошковски

Макфакс

Во Хрватска може и со старите пасоши, рече амбасадорката на средбата со Тошковски

Опсервер

Средба Тошковски, Бојмацалиев и Тигањ: Хрватска има разбирање за проблемот со патните исправи на македонските државјани

Frontline

Во Хрватска може и со старите пасоши, рече амбасадорката на средбата со Тошковски

Точка

Средба Тошковски, Бојмацалиев и Тигањ: Хрватска има разбирање за проблемот со патните исправи на македонските државјани

Локално

Во Хрватска може и со старите пасоши

Фокус

Zoom Кајгана МКД Либертас MakPress

Австрискиот амбасадор: Австрија има разбирање за проблемот со пасошите и излегува во пресрет

Макфакс - 26.02.2024

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна средба со амбасадорот на Австрија н.е, Мартин Памер.

Австрискиот амбасадор: Австрија има разбирање за проблемот со пасошите и излегува во пресрет

Точка

Тошковски, Буши и Бојмацалиев се сретнаа со австрискиот амбасадор Памер

Локално

Тошковски, Буши и Бојмацалиев се сретнаа со австрискиот амбасадор Памер

Во Центар

Тошковски, Буши и Бојмацалиев се сретнаа со амбасадорот на Република Австрија, Мартин Памер

24Инфо

Австрискиот амбасадор: Австрија има разбирање за проблемот со пасошите и излегува во пресрет

Press24

Тошковски, Буши и Бојмацалиев се сретнаа со австрискиот амбасадор Памер

Слободен Печат