TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Канење дете на кафе не е криминал?

Сител - 09.12.2023

Комплетно расчистен и документиран случајот со наводното киднапирање на две ученички од ОУ „Страшо Пинџур“ во општина Карбинци. МВР преку соопштение информира дека веднаш по добивањето на пријавата полициски службеници излегле на терен, преземени се ...

МВР смета дека канењето на малолетно дете на кафе не е кривично правен настан, велат дека го расчистиле случајот во Карбинци

MakPress

Расчистен случајот со наводното „киднапирање“ во Карбинци: МВР вели дека нема елементи на кривично дело

Скопје инфо - 09.12.2023

Министерството за внатрешни работи утрово информираше дека СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје - Одделение за криминалистички работи Аеродром и ...

Полицијата целосно го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

4NEWS

Расчистен се случајот со киднапирањето во Карбинци, нема кривично дело соопшти МВР

А1 On

Полицијата целосно го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

ТВ21

ПОЛИЦИЈАТА ГО РАСЧИСТИ СЛУЧАЈОТ ВО КАРБИНЦИ, НЕМА КРИВИЧНО ДЕЛО - но, што кажал 20-годишникот

Фактор

Полицијата целосно го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

Бизнис Вести

Полицијата целосно го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

24 Вести

Либертас Press24 Бриф 24Инфо Zoom ММС 365 Н.Македонија

МВР: Нема елементи на кривично дело во случајот со наводното грабнување на ученичка во Карбинци

Курир - 09.12.2023

Нагласуваат дека целокупниот доказен материјал од преземените мерки и активности со соодветно известување ќе биде доставен до надлежното Основно јавно обвинителство и Центарот за социјална работа Штип за нивно понатамошно постапување.

Полицијата целосно го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

Канал5

НЕМА ЕЛЕМЕНТИ НА КРИВИЧНО ДЕЛО Полицијата го расчисти случајот на „киднапирање дете“ во Карбинци

+инфо

МВР: Немало обид за киднапирање малолетничка во Карбинци, случајот е расчистен

Мета - 09.12.2023

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, случајот пријавен од директорката на основно училиште Карбинци за наводен обид за грабнување на ученичка, е комплетно расчистен и документиран, при што е утврдено дека нема елементи на ...

Рсчистен случајот во Карбинци за наводен обид за грабнување на ученичка

Локално

МВР: Нема елементи на кривично дело во случајот со наводното грабнување на ученичка во Карбинци

Нетпрес

МВР: Нема елементи на кривично дело за наводниот обид за киднапирање на ученичка во Карбинци

Р.С.Европа