TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Престрелка со калашникови во Бутел , нема информации за жртви

Канал5 - 23.05.2020

Попладневи во скопската населба Бутел се одвивала престрелка од две возила во движење . Престрелка помеѓу две групи се одвивала пред околу половина час во скопски Бутел. Неофицијално било пукано од две возила, по кои полицијата се уште трага, а нема ...

Престрелка во Бутел помеѓу две групи

Фактор - 23.05.2020

Престрелка помеѓу две групи имало попладнево во скопски Бутел. Пред 18 часот, О.И. пријавил дека на ул. Христијан Тодоровски Карпош после подвозникот од десната страна, од два автомобили едниот Фолгсваген Пајтон, во правец на О.И.

КУРИР ДОЗНАВА: Мафијашка пресметка во скопски Бутел, еве ги деталите

Курир - 23.05.2020

Во 17:47 час. О.И. пријавил дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош “новиот дел после подвозникот од десната страна ,од 2 ПМВ едното Фолксваген Пајтон и ПМВ Ауди 4 во правец на О.И. од страна на неколку лица било пукано со автоматско оружје но никој ...

Специјалци на МВР го затворија Бутел, според неофицијални информации се случила престрелка со калашникови

MakPress - 23.05.2020

Според неофицијални информации попладнево во скопската населба Бутел се случувало филмско пукање помеѓу два автомобила во движење. Престрелка започнала непосредно пред почнувањето на полицискиот час а траела околу половина час.

Попладнево престрелка во Бутел

Скопје инфо - 23.05.2020

Престрелка помеѓу две групи се случила попладнево во населбата Бутел, пренесува порталот Курир . Првичните информации од Министерството за внатрешни работи велат дека во неа нема повредени. Во 17:47 час. О.И. пријавил дека на ул.

Престрелка на новиот булевар во Бутел

+инфо - 23.05.2020

Новоотворениот булевар Христијан Тодоровски Карпош во Бутел во моментов е затворен од полициски специјалци по престрелка која се случила пред половина час на булеварот, јавува 24 Инфо. Неофицијално, било пукано од возило во движење во друго возило, ...

Вечерва драма среде Скопје: Пукано од автомати од две возила среде Скопје, а ова се екслузивните детали

Centar - 23.05.2020

Вечерва нешто пред 18 часот О.И. пријавил дека на улицата “Христијан Тодоровски Карпош “новиот дел после подвозникот од десната страна ,од два -автомобили , едното Фолксваген Пајтон сива боја и ПМВ Ауди 4 црна боја, во правец на О.И.

Престрелка меѓу две возила во движење во скопски Бутел

Вечер - 23.05.2020

Попладневи во скопската населба Бутел се одвивала престрелка од две возила во движење. Престрелка помеѓу две групи се одвивала пред околу половина час во скопски Бутел, објави Канал 5 . Неофицијално било пукано од две возила, по кои полицијата се ...

Престрелка со калашникови во Бутел , нема информации за жртви

Република - 23.05.2020

Престрелка помеѓу две групи се одвивала пред околу половина час во скопски Бутел. Неофицијално било пукано од две возила, по кои полицијата се уште трага, а нема информација за ранети или загинати.

Престрелка со автоматско оружје во Бутел, нема повредени

Фокус - 23.05.2020

Попладнево во населбата Бутел се случила престрелка со автоматско оружје, но нема повредени, не информираа од МВР. „Во 17:47 час. О.И. пријавил дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“, новиот дел после подвозникот, од десната страна, од 2 ПМВ ...

Од две возила со автоматски пушки било пукано кон скопјанец во Бутел

А1 On - 23.05.2020

Скопјанец пријавил дека попладнево од две возила биле испукани стотина куршуми кон него, дознава „А1он“. Престрелката се случи во скопската општина Бутел 2. Од МВР го потврдуваат настанот и велат дека имаат добиено пријава. „Во 17:47 час. О.И.

Вооружен напад во Бутел: Скопјанец нападнат со рафални истрели од автоматски пушки од возила во движење

Сител - 23.05.2020

Во 17:47 час. О.И. пријавил дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“ новиот дел после подвозникот од десната страна,од 2 ПМВ едното Фолксваген Пајтон сива боја и ПМВ Ауди 4 црна боја, во правец на О.И.

Престрелка со автоматско оружје во скопски Бутел

360 степени - 23.05.2020

Попладнево во скопската општина Бутел е пријавена престрелка со автоматско оружје, потврди Министерството за внатрешни работи. Во инцидентот велат нема повредени, а лицето што пријавило во полиција изјавило дека препознало дел од напаѓачите кои ...

Мафијашка пресметка во Бутел

Нетпрес - 23.05.2020

Во 17:47 час. О.И. пријавил дека на улица „Христијан Тодоровски Карпош“, новиот дел после подвозникот од десната страна, од две возила, едното „фолксваген пајтон“ и „ауди 4“ во правец кон О.И.

МВР ЗА МАФИЈАШКАТА ПРЕСМЕТКА ВО БУТЕЛ: Од две возила пукано со автоматско оружје

Денешен - 23.05.2020

Во 17:47 час. О.И. пријавил дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош “новиот дел после подвозникот од десната страна, од 2 ПМВ едното Фолксваген Пајтон и ПМВ Ауди 4 во правец на О.И. од страна на неколку лица било пукано со автоматско оружје но никој ...

Пукале со автоматско оружје - вооружена пресметка во Бутел попладнево

Press24 - 23.05.2020

Вооружена пресметка се случила попладнево во скопската населба Бутел, информира МВР. -Во 17:47 час. О.И. пријавил дека на ул. „Христијан Тодоровски Карпош „новиот дел после подвозникот од десната страна ,од 2 ПМВ едното Фолксваген Пајтон сива боја и ...