TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најава за европско знаменце за Законот за државјанства, Апасиев вели нема шанси да помине

365 - 11.06.2021

Алијанса за Албанците и Алтернатива ќе почекаат до следната недела Левица да покаже разбирање и да престане со блокадата на предлог-законот за државјанства и да продолжи разгледувањето на собраниската Комисија за одбрана и безбедност, а доколку тоа ...

Снопче: Нема пречка да се донесе со европско знаменце Законот за државјанство

24Инфо - 11.06.2021

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, поднесен од пратениците од ...

Законот за државјанство сѐ уште блокиран – АА-ААА: Ќе го испратиме со европско знаменце, Левица се противи

ТВ21 - 11.06.2021

Законот за државјанство никако да стигне до усвојување. По прекинот на дебатата за амандманите,матичната комисија не е свикана. Истата е одложена поради долгиот говор на пратеникот на Левица, Димитар Апасиев, кој тврди дека не му паѓа на памет да ...

Постапката за изменување и дополнување на Законот за државјанство „тапка во место“

Алсат-М - 11.06.2021

Опозицијата од редовите на Албанците очекува Комисијата за одбрана и безбедност да се состане следната недела за да го разгледа Предлог законот за државјанство. Пратеничката група на Алијанса – Алтернатива преговара со сите пратеници вклучени во ...

АА и Алтернатива со план Б против блокадата на Левица на Законот за државјанство

Канал5 - 11.06.2021

Ако Левица не се откаже од блокада на Законот за државјанство, Алијанса и Алтернатива ќе го поднесат со европско знаменце- коалиционите парнери најавија план Б. Пратеникот Снопче кој е еден од предлагачите вели дека ќе им дадат време на Апасиев и ...

Снопче: Нема пречка да се донесе со европско знаменце Законот за државјанство

ТВ21 - 11.06.2021

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, поднесен од пратениците од ...

Халил Снопче: Нема пречка да се донесе со европско знаменце Законот за државјанство

Press24 - 11.06.2021

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, поднесен од пратениците од ...

Халил Снопче: Нема пречка да се донесе со европско знаменце Законот за државјанство

Опсервер - 11.06.2021

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, поднесен од пратениците од ...

„Нема логика да има луѓе без државјанство во ниту една држава, а ние имаме такви“

Либертас - 11.06.2021

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, поднесен од пратениците од ...

Снопче: Нема пречка да се донесе со европско знаменце Законот за државјанство

Слободен Печат - 11.06.2021

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, поднесен од пратениците од ...

Европско знаменце и за Законот за државјанство?

Република - 11.06.2021

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, поднесен од пратениците од ...

„Нема логика да има луѓе без државјанство во ниту една држава, а ние имаме такви“

Фокус - 11.06.2021

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, поднесен од пратениците од ...

Халил Снопче: Нема пречка да се донесе со европско знаменце Законот за државјанство

Телма - 11.06.2021

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, поднесен од пратениците од ...

Снопче: Нема пречка да се донесе со европско знаменце Законот за државјанство

Zoom - 11.06.2021

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, поднесен од пратениците од ...

Ќе инсистираме на уште една шанса, во спротивно Законот за државјанство ќе се донесе преку европско знаменце, вели ...

ММС - 11.06.2021

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, поднесен од пратениците од ...

Халил Снопче: Нема пречка да се донесе со европско знаменце Законот за државјанство

Вечер Прес - 11.06.2021

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, поднесен од пратениците од ...

Снопче: Нема пречка да се донесе со европско знаменце Законот за државјанство

Скопје24 - 11.06.2021

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, поднесен од пратениците од ...

Нема пречка да се донесе со европско знаменце Законот за државјанство

Локално - 11.06.2021

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, поднесен од пратениците од ...

Снопче: Законот за државјанство ќе се носи со европско знаменце

МКД - 11.06.2021

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка, поднесен од пратениците од ...

Ќе се носи ли Законот за државјанство со европско знаменце?

Lider - 11.06.2021

Се разбира, ако гледаме навистина, значи има блокади, сигурно ќе одиме на втората варијанта преку европско знаменце, вели пратеникот Снопче Собраниската Комисија за одбрана и безбедност со работа ќе продолжи следната недела за да го разгледа Предлог ...