TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопјани направиле измама со печки на пелети

Фокус - 08.11.2019

Две лица од Скопје добија кривична пријава поради кривично дело „измама“, пренесуваат од МВР. „Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против правното лице ДПУ „ДЕЛТА ГРУП 2018 ДООЕЛ’’ од Скопје, А.Љ.

Кривични пријави за двајца измамници, земале 50 печки на пелети, а не ги платиле

МКД - 08.11.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против правното лице ДПУ „Делта груп 2018" ДООЕЛ" од Скопје и против А.Љ. (33) и С.Р. (24), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...

Купиле 50 печки на пелети, но никогаш не ги платиле

Centar - 08.11.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против правното лице ДПУ „ДЕЛТА ГРУП 2018 ДООЕЛ’’ од Скопје, А.Љ.(33) и С.Р.(24), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...

Кривични за два лица за измама со печки на пелети

Слободен Печат - 08.11.2019

Пријавените не ги исплатиле издадените фактури за испорака, со што нанеле материјална штета на фирма од Дебар. Две лица од Скопје добија кривична пријава поради кривично дело „измама“, пренесуваат од МВР.

Скопјани набавиле печки за пелети во вредност од 50.000 евра па не ги платиле

MakPress - 09.11.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против правното лице ДПУ „ДЕЛТА ГРУП 2018 ДООЕЛ’’ од Скопје, А.Љ.(33) и С.Р.(24), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...

Кривична пријава за ДПУ „ДЕЛТА ГРУП 2018 ДООЕЛ’’ од Скопје

Опсервер - 09.11.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против правното лице ДПУ „ДЕЛТА ГРУП 2018 ДООЕЛ’’ од Скопје, А.Љ.(33) и С.Р.(24), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...