TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што е “Сигнал”, конкурентската апликација на Фејсбук која ја користи и Марк Цукерберг?

Денар - 08.04.2021

Марк Цукерберг беше меѓу 533 милионите корисници на Фејсбук од 106 земји чии лични податоци ги објавија хакерите на еден форум. Телефонскиот број на Цукерберг, локацијата, името, датумот на раѓање, детали за бракот и корисничката лична карта на ...

Хакери ги украдоа податоците на Цукерберг и ја дознаа неговата тајна

ТВ21 - 08.04.2021

Меѓу 533 милиони корисници на Фејсбук чии податоци беа објавени во јавноста во еден од најголемите случаи на протекување информации во историјата, имаше и податоци за првиот човек на компанијата, Марк Цукерберг.

Марк Цукерберг користи апликација што е конкурент на WhatsApp

Телефони.мк - 08.04.2021

Првиот човек на Facebook нема некоја си посебна заштита, туку е ист како и сите обични луѓе, со оглед на тоа што хакери многу лесно му го пробиле профилот. Затоа и од страв дека ќе го снимаат во позадина без да знае, тој става трака на камерата на ...

Закерберг под притисок за планираниот „Instagram за деца“

Кајгана - 07.04.2021

Група демократски пратеници неделава му пишаа на Марк Закерберг за да му извршат притисок да ја информира јавноста за плановите за најавената верзија на „Instagram за деца“. За време на сослушувањето минатиот месец, Закерберг ја потврди објавата на ...

Facebook работи на подобар пренос на податоци од WhastApp меѓу Android и iOs

Телефони.мк - 07.04.2021

Facebook соочен со притисокот од страна на конкуренцијата на Signal и Telegram работи на нова алатка која ќе овозможи брз, едноставен и лесен пренос на податоците на еден корисник на WhatsApp мобилната апликација.

Хакери ги украле и податоците на Цукерберг: Откриено е дека ја користи конкурентската апликација!

Точка - 07.04.2021

Меѓу 533-те милиони корисници на “Facebook” чии податоци се јавно објавени во еден од најголемите случаи на протекување во историјата, се најдоа и личните податоци на првиот човек на компанијата, Марк Цукерберг.

Хакери ги украдоа податоците од Цукерберг, на виделина неговата ТАЈНА

Локално - 07.04.2021

Меѓу 533 милиони корисници на Фејсбук чии податоци беа објавени во јавноста во еден од најголемите случаи на протекување информации во историјата, имаше и податоци за првиот човек на компанијата, Марк Цукерберг.

WhatsApp конечно би можел да ги добие двете опции што ги чекаме

Локално - 07.04.2021

Facebook на WhatsApp конечно може да ви овозможи да користите ист профил на повеќе уреди и да ја префрлата историјата на разговори помеѓу Android и iPhone. Корисниците на паметни телефони не одлучуваат често да ги менуваат мобилните платформи, ...