TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шпанија може да здивне, сите ПЦР-тестови се негативни

Gol.mk - 10.06.2021

Шпанската репрезентација стравуваше поради двата позитивни теста на коронавирус, пред самиот почеток на Европското првенство. Фановите можат да здивнат, бидејќи последните информации од таборот на „црвената фурија“ се позитивни.

Пресврт во Шпанија, репрезентативецот сепак нема корона

Канал5 - 10.06.2021

Шпанскиот репрезентативец Диего Љоренте вчера бил негативен на ковид-19, откако беше позитивен претходниот ден, објави Шпанската фудбалска федерација (РФЕФ) ден пред почетокот на Еврото. "Тестовите за потврда на ПЦР извршени во среда, 9 јуни, дадоа ...

Пресврт во Шпанија: Љоренте негативен, се враќа и Бускетс?

Дриблинг - 10.06.2021

Шпанскиот интернационалец Диего Љоренте беше негативен на Ковид-19 во средата, откако беше позитивен ден претходно, објави Шпанската фудбалска федерација (РФЕФ) денес, неколку дена пред почетокот на еврото.

Љоренте сепак нема корона – негативен е на тестот за ковид-19

Sport 1 - 10.06.2021

Иако првично заврши во изолација како втор заразен фудбалер, шпанскиот репрезентативец Диего Љоренте од денеска им се придружи на соиграчите во „црвената фурија“, откако неговите ПЦР-тестови покажале дека е негативен на ковид-19.

Шпанскиот фудбалер „лажно позитивен” на коронавирусот

Lider - 10.06.2021

Шпанскиот репрезентативец Диего Љоренте вчера бил негативен на ковид-19, откако беше позитивен претходниот ден, објави Шпанската фудбалска федерација (РФЕФ) ден пред почетокот на Еврото. Во соопштението на РФЕФ се вели: -Тестовите за потврда на ПЦР ...

Ковид-парадокс: Љоренте вчера позитивен, денеска двапати негативен

Екипа - 10.06.2021

Дефанзивецот на Лидс, Диего Љоренте, ќе може да се врати на тренинзите на шпанската репрезентација и да конкурира за место во тимот за премиерниот меч на „црвената фурија“ на ЕВРО 2020, против селекцијата на Шведска.