TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Комеморативна академија по повод Меѓународниот ден на сеќавање на холокаустот

Бизнис Вести - 27.01.2022

По повод 27 јануари – Меѓународниот ден на сеќавање на холокаустот, кој го одбележува и ослободувањето на концентрациониот логор Аушвиц-Биркенау од страна на Црвената армија, Одделот за едукација и истражување на холокаустот при Институтот за ...

МНР го одбележува 27 јануари – Меѓународниот ден на сеќавање на Холокаустот

Канал5

Холокаустот не е само лекција од минатото, туку е лекција за иднината – одбележан денот на сеќавање на жртвите

Опсервер

Одбележан денот на сеќавање на жртвите на холокаустот: Ова не е само лекција од минатото, туку и лекција за иднината

360 степени

Холокаустот не е само лекција од минатото, туку е лекција за иднината – одбележан денот на сеќавање на жртвите

Независен

Холокаустот не е само лекција од минатото, туку е лекција за иднината – одбележан денот на сеќавање на жртвите

CivilMedia

Холокаустот не е само лекција од минатото, туку е лекција за иднината – одбележан денот на сеќавање на жртвите

Frontline

Бриф Денешен Вечер Прес MakPress Во Центар 24Инфо Независен Опсервер

Комеморативно одбележување на 27 Јануари – Меѓународниот ден на сеќавање на холокаустот

Канал5 - 26.01.2022

Домаќин на денешното комеморативно одбележување беше заменик-министерката за надворешни работи Фатмире Исаки. – „Во тешки времиња како што се овие: идеалите, соништата и негуваните надежи се издигнуваат во нас само за да бидат уништени од мрачната ...

Комеморативно одбележување на 27 Јануари – Меѓународниот ден на сеќавање на холокаустот

Локално

Комеморативно одбележување на 27 Јануари – Меѓународниот ден на сеќавање на холокаустот

Нова ТВ

Одбележан 27 Јануари – Меѓународниот ден на сеќавање на холокаустот

Макфакс

Комеморативно одбележување на 27 Јануари – Меѓународниот ден на сеќавање на холокаустот

Centar

Македонија ги помни жртвите на холокаустот, рече министерката Костадиновска-Стојчевска на комеморативното одбележување на 27 јануари

Република

Одбележан 27 јануари – Меѓународниот ден на сеќавање на холокаустот

Точка

MTM Lider Екран Скопје1