TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

До крајот на неделата одлука за домашното фудбалско првенство

Сител - 08.04.2020

Во отсуство на генерална препорака од УЕФА за финиширање на домашните фудбалски првенства националните федерации се обидуваат да најдат оптимално решение со кое би ги задоволиле клубовите на натпреварувачки план но и би ги минимизирале финансиските ...

Во ПЛ одлучиле: Наскоро ќе биде објавено дека сезоната е завршена!?

Спортски - 08.04.2020

Директорот на Удинезе Пјерпаоло Марино тврди дека веќе е донесена одлука за завршување на сезоната во Премиер лигата. Вакво нешто се случи веќе во Белгија која објави крај на првенството и го прогласи Клуб Бриж за шампион.

Англија ќе го следи примерот на Белгија, Премиерлигата во брзо време ќе соопшти дека сезоната е завршена?!

МКД - 08.04.2020

Премиерлигата ќе го следи примерот на Белгија и ќе соопшти дека сезоната е завршена, ова го тврди директорот на Удинезе, Пјерпаоло Марино. Белгија е првата земја во Европа која реши да стави крај на првенството поради коронавирусот и да го прогласи ...

„Премиерлигата ќе ја прекине сезоната“

Макфакс - 08.04.2020

Директорот на Удинезе Пјерпаоло Марино рекол дека сезоната во англиската Премиерлига е завршена. Марино имал точни информации, запознаен е со ситуацијата бидејќи сопствениците на Удинезе се и сопственици на Вотфорд.

Марин: Оваа сезона нема да се доигра, загрижен сум и за стартот на следната

Сител - 08.04.2020

Директорот на Удинезе Пјерпаоло Марино рекол дека сезоната во англиската Премиерлига е завршена. Марино имал точни информации, запознаен е со ситуацијата бидејќи сопствениците на Удинезе се и сопственици на Вотфорд.

До крајот на неделата одлука за домашното фудбалско првенство

4NEWS - 08.04.2020

Во отсуство на генерална препорака од УЕФА за финиширање на домашните фудбалски првенства националните федерации се обидуваат да најдат оптимално решение со кое би ги задоволиле клубовите на натпреварувачки план но и би ги минимизирале финансиските ...