TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски се заложи на зајакната борба против криминалот и корупцијата

Слободен Печат - 02.04.2024

Претседателот Стево Пендаровски, вечерва на конвенцијата во салата „Борис Трајковски“ во Скопје упати критики кон опозицијата за нивното владеење претходно, и кажа дека ќе продолжи да биде жесток критичар на криминалот и корупцијата.

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Слободен Печат

(Видео) Ковачевски раскажа за жешката ноќ, кога седеле со Стево и требало да се гласа францускиот предлог

Скопје1

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Frontline

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Курир

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Во Центар

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Нетпрес

МКД Либертас Вечер Прес

Ковачевски: Пендаровски во тешките моменти ми кажа – „друже, знам дека те чека пекол, но нема да те оставам сам“

ТВ21 - 02.04.2024

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва се обрати на изборната конвенција на Стево Пендаровски. Ковачевски кажа дека Пендаровски застанал зад него и неговите политики во тешките моменти, и кога се прифаќал европскиот предлог.

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Локално

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Бриф

КОВАЧЕВСКИ: Победата почнува со нашиот претседател, Стево Пендаровски!

Денешен

Ковачевски: Победата почнува со нашиот претседател, Стево Пендаровски!

А1 On

Ковачевски: Победата почнува со нашиот претседател, Стево Пендаровски

Макфакс

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Centar

Канал5 Вести плус Опсервер +инфо Фокус 4NEWS Независен

Ковачевски: Очекувам демократски избори исто како и претходните

Канал5 - 01.04.2024

Изборните листи на СДСМ до Државната изборна комисија ќе бидат поднесени во текот на денешниот ден – вели лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски кој изрази и уверување дека изборниот процес ќе помине во најдобар ...

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и Коалицијата „За европска иднина“

Zoom

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и коалицијата „За европска иднина“

Фокус

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и Коалицијата „За европска иднина“

Бриф

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и Коалицијата „За европска иднина“

MakPress

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и коалицијата „За европска иднина“

24Инфо

Ковачевски очекува демократски избори и победа на Пендаровски и СДСМ

Независен