TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алкалоид го уништи Куманово, гостите дадоа само три гола во второто полувреме!

Sport 1 - 30.11.2023

Вицешампионот на Македонија, Алкалоид ја продолжи победничката серија со 13. триумф во низа од почетокот на сезоната, совладувајќи го Куманово со 29-12. Првото полувреме покажа дека Алкалоид е подобар тим, но на крајот водеше само со 14-9, а ...

Алкалоид му дозволи на Куманово само три гола за едно полувреме, за убедлив триумф во Суперлигата

Екипа - 30.11.2023

Ракометарите на Алкалоид без апсолутно никакви проблеми дојдоа до 13-та победа сезонава во Суперлигата на Македонија, триумфирајќи на домашен терен против Куманово со убедливи 29-12. Избраниците на Кирил Лазаров од стартот поведувајќи со 9-1, јасно ...

РК Алкалоид имаше успешна увертира пред мечот со шпанската Ла Риоха

Слободен Печат - 30.11.2023

Ракометарите на Алкалоид денеска дојдоа и до 13 победа во 13 одигран натпревар во македонската Суперлига . Играчите предводени од тренерот Кирил Лазаров убедливо го совладаа составот на МРК Куманово со резултат 29:12 (14:9).

Алкалоид го затвори голот, Куманово постигна само три гола во второто полувреме

SportSport - 30.11.2023

Алкалоид брзо се рехабилитираше по поразот во Европската лига, во рамките на Супер-лигата дојде до 13 победа, откако на домашен терен го совлада Куманово со убедливи 29-12. Гостите беа немоќен противник особено во второто полувреме во кое постигнаа ...

Среќна „13-ка“ за Алкалоид, блескава премиера за 15-годишниот Гарбески

Gol.mk - 30.11.2023

Екипата на Алкалоид продолжи со убедливите партии на домашната сцена и го победи МРК Куманово (29-12) во меч кој беше увертира за последниот дуел од Европската лига на ЕХФ на домашен терен против Ла Риоха.