TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од утре почнува исплатата на мајските пензии

Алсат-М - 26.05.2020

Над 320.000 пензионери ќе ја добијат предвреме мајската пензија. Исплатата почнува утре, 27 мај и ќе биде етапна. Како што соопшти денеска Министерство за труд и социјална политика, подигнувањето на пензиите преку филијалите и експозитурите на ...

СИЛК РОУД БАНКА: Исплатата на пензиите почнува од утре

Машки магазин - 26.05.2020

Силк Роуд Банка АД Скопје ги известува сите приматели на пензија преку банката дека исплатата на мајските пензии ќе се врши на 27.05.2020 година (среда). Почнувајќи од 27.05.2020 година пензиите ќе може да се подигнат со платежна картичка од било ...

НЛБ Банка утре ќе ги исплати пензиите за мај

Банкарство.мк - 25.05.2020

Согласно моменталните случувања со пандемијата на Корона вирусот, со цел да излезе во пресрет на потребите на своите клиенти – пензионери, НЛБ Банка ќе ги исплати пензиите на 26 – ти мај (вторник).

Препораки од Народнта банка за испалатата на мајските пензии

24Инфо - 25.05.2020

Народната банка на С. Македонија излезе со препораки за исплатата на мајските пензии. По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат предвремената исплата на мајските пензии, апелираме: -Пензионерите коишто поседуваат дебитна ...

Банките предвремено ќе ја исплатат и мајската пензија

Денар - 25.05.2020

Македонската банкарска асоцијација(МБА) ја известуваат јавноста дека банките се подготвени предвремено да ја извршат исплатата на мајските пензии. Сите пензионери коишто поседуваат дебитни картички, веќе во среда, 27 мај 2020 година, преку ...

ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ НЕМА КОРОНА КРИЗА - парите ќе им стигнат од 27 мај

Фактор - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, соопшто Министерството за труд и социјална политика. „Со предвремена и етапна исплата на пензиите, што ја реализираме втор месец, овозможуваме поголема заштита на пензионерите во услови на ...

Мајската пензија ќе се исплаќа од среда

Centar - 25.05.2020

Владата, на вчерашната 56-та седница, го задолжи Фондот за пензиско и инвалидско осигурување да ги достави податоците за пензиите до деловните банки најдоцна до 26 мај 2020 година, при што се препорачува на деловните банки од среда 27 мај 2020 ...

Стопанска банка АД – Скопје од среда ќе започне со исплата на мајските пензии

Банкарство.мк - 25.05.2020

Имајќи ги во превид препораките и засилените мерки за заштита од ширење на COVID – 19, Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите клиенти пензионери дека мајските пензии од фондот на ПИОМ ќе бидат предвреме процесирани при што ќе се спроведе ...

Пензиите за месец мај ќе се исплаќаат од среда

Сител - 25.05.2020

Владата, на вчерашната 56-та седница, го задолжи Фондот за пензиско и инвалидско осигурување да ги достави податоците за пензиите до деловните банки најдоцна до 26 мај 2020 година, при што се препорачува на деловните банки од среда 27 мај 2020 ...

Задутре почнува предвремената исплата на пензиите

ММС - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, соопшти Министерството за труд и социјана политика.Подигнувањето на пензиите преку филијалите и експозитурите на банките за пензионерите кои не користат картички ќе се реализира во четири групи, ...

Исплатата на мајските пензии почнува од среда

Макфакс - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај. Со предвремена и етапна исплата на пензиите, што ја реализираме втор месец, овозможуваме поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот КОВИД-19, соопштија од ...

Пензиите за месец мај ќе се исплаќаат од среда

Скопје инфо - 25.05.2020

Владата, на вчерашната 56-та седница, го задолжи Фондот за пензиско и инвалидско осигурување да ги достави податоците за пензиите до деловните банки најдоцна до 26 мај 2020 година, при што се препорачува на деловните банки од среда 27 мај 2020 ...

Од среда исплата на пензиите, објавен распоред за нивно подигнување од банките

А1 On - 25.05.2020

Министерството за труд и социјална политика извести дека од среда ќе започне исплатата на пензиите. Тоа ќе се прави етапно, како и минатиот месец, со цел, како што велат, поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот ...

Мајската пензија ќе се исплаќа од среда

+инфо - 25.05.2020

Министерството за триуд и социјална политика информир дека исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај. Според Министерството, подигнувањето на пензиите преку филијалите и експозитурите на банките за пензионерите кои не користат картички ...

МТСП: Се грижиме за пензионерите, над 320 илјади пензии ќе бидат исплатени предвреме и етапно

24Инфо - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај. Со предвремена и етапна исплата на пензиите, што ја реализираме втор месец, овозможуваме поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот КОВИД-19.

Исплатата на мајските пензии почнува од среда

Точка - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај. Со предвремена и етапна исплата на пензиите, што ја реализираме втор месец, овозможуваме поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот КОВИД-19, соопштија од ...

Важна информација за пензионерите: Ќе следи етапна исплата на пензиите

Курир - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај. Со предвремена и етапна исплата на пензиите, што ја реализираме втор месец, овозможуваме поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот КОВИД-19, информираат преку ...

Од среда почнува исплатата на пензиите

Независен - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај. Предвремената и етапна исплата на пензиите се реализира втор месец, заради поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот КОВИД-19.

Предвремена исплата на мајските пензии

Алфа - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај – соопштуваат од Министерството за труд и социјална политика. Подигнувањето на пензиите преку филијалите и експозитурите на банките за пензионерите кои не користат картички ќе се реализира во ...

Во среда почнува исплата на пензиите за мај

Алсат-М - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии ќе започне в среда на 27 мај, информираат од Министерството за труд и социјала. Како што се наведува во соопштението, подигнувањето на пензиите преку филијалите и експозитурите на банките за пензионерите кои не користат ...

Пензиите за месец мај ќе се исплаќаат од среда

Вечер Прес - 25.05.2020

Владата, на вчерашната 56-та седница, го задолжи Фондот за пензиско и инвалидско осигурување да ги достави податоците за пензиите до деловните банки најдоцна до 26 мај 2020 година, при што се препорачува на деловните банки од среда 27 мај 2020 ...

Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија

iPortal - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, информираат од Министерството за труд и социјална политика. Предвремената и етапна исплата на пензиите се реализира втор месец, со цел поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од ...

Исплатата на мајските пензии почнува од среда

Локално - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, информираат од Министерството за труд и социјална политика. Предвремената и етапна исплата на пензиите се реализира втор месец, со цел поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од ...

Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија

Слободен Печат - 25.05.2020

Предвремената и етапна исплата на пензиите се реализира втор месец, со цел поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот КОВИД-19. Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, информираат од Министерството за труд ...

Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија

Опсервер - 25.05.2020

Скопје, 25 мај 2020 () – Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, информираат од Министерството за труд и социјална политика. Предвремената и етапна исплата на пензиите се реализира втор месец, со цел поголема заштита на пензионерите ...

МТСП: Се грижиме за пензионерите, над 320 илјади пензии ќе бидат исплатени предвреме и етапно

Frontline - 25.05.2020

Подигнувањето на пензиите преку филијалите и експозитурите на банките за пензионерите кои не користат картички ќе се реализира во четири групи, според висината на пензијата Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај.

Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија

Кајгана - 25.05.2020

Предвремената и етапна исплата на пензиите се реализира втор месец, со цел поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот COVID-19. Пензионерите кои користат платежна картичка поврзана со сметката на која се префрлува ...

Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија

24 Вести - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, информираат од Министерството за труд и социјална политика. Предвремената и етапна исплата на пензиите се реализира втор месец, со цел поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од ...

МТСП: Мајските пензии ќе се исплаќаат од среда 27-ми мај

Канал5 - 25.05.2020

Министерството за труд и социјална политика информира дека од среда 27-ми мај почнува исплатата на мајските пензии. Подигнувањето на пензиите преку филијалите и експозитурите на банките за пензионерите кои не користат картички ќе се реализира во ...

Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија

CivilMedia - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, информираат од Министерството за труд и социјална политика. Предвремената и етапна исплата на пензиите се реализира втор месец, со цел поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од ...

Исплатата на мајските пензии почнува од среда

Kumanovo News - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај. Над 320 илјади пензии ќе бидат исплатени предвреме и етапно, соопштуваат од Министерството за труд и социјална политика. Со предвремената и етапна исплата на пензиите, што се реализира втор ...

Исплатата на пензиите почнува од среда

360 степени - 25.05.2020

Подигнувањето на пензиите прекуекспозитурите на банките за пензионерите кои не користат картички ќе се реализира во четири групи, според висината на пензијата Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, информираат од Министерството за ...

Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија

Press24 - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, информираат од Министерството за труд и социјална политика. Предвремената и етапна исплата на пензиите се реализира втор месец, со цел поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од ...

МТСП: Од среда почнува исплатата на мајските пензии

МКД - 25.05.2020

Од среда, 27 мај почнува предвремена и етапна исплата на мајските пензии со што се овозможува поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот ковид-19, информира Министерството за труд и социјална политика (МТСП).

Пензијата за мај ќе почне да се исплаќа од среда

Фокус - 25.05.2020

Министерството за труд и социјална политика информираше дека исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај. Според Министерството, подигнувањето на пензиите преку филијалите и експозитурите на банките за пензионерите кои не користат картички ...

И овој месец пензии пред 1-ви

Expres - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии ќе започне од среда, 27 мај. Подигнувањето на пензиите преку филијалите и експозитурите на банките за пензионерите кои не користат картички ќе се реализира во четири групи, според висината на пензијата: – Во среда, на ...

Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија

Либертас - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, информираат од Министерството за труд и социјална политика. Предвремената и етапна исплата на пензиите се реализира втор месец, со цел поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од ...

Исплата на пензиите од среда

Кумановски м. - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај. Со предвремена и етапна исплата на пензиите, што ја реализираме втор месец, овозможуваме поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот КОВИД-19.

МТСП: Од среда исплата на мајските пензии до 11.000, в четврток до 14.000 денари итн.

Денешен - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, информираат од Министерството за труд и социјална политика. Предвремената и етапна исплата на пензиите се реализира втор месец, со цел поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од ...

Важна информација за пензионерите: Ќе следи етапна исплата на пензиите

Пулс24 - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај. Со предвремена и етапна исплата на пензиите, што ја реализираме втор месец, овозможуваме поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот КОВИД-19, информираат преку ...

Предвремена исплата на пензиите од 27 мај

Р.С.Европа - 25.05.2020

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека од среда 27-ми мај почнува исплатата на мајските пензии. Подигнувањето на пензиите преку филијалите и експозитурите на банките за пензионерите кои не користат картички ќе се реализира во ...

Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија

Република - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, информираат од Министерството за труд и социјална политика. Предвремената и етапна исплата на пензиите се реализира втор месец, со цел поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од ...

Исплатата на мајските пензии почнува од среда

Н.Македонија - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај. Со предвремена и етапна исплата на пензиите, што ја реализираме втор месец, овозможуваме поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот ковид-19, соопштија од ...

Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија

Бриф - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, информираат од Министерството за труд и социјална политика. Предвремената и етапна исплата на пензиите се реализира втор месец, со цел поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од ...

Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија

Бизнис Вести - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, информираат од Министерството за труд и социјална политика. Предвремената и етапна исплата на пензиите се реализира втор месец, со цел поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од ...

Мајските пензии од среда, исплатата етапно

Нова ТВ - 25.05.2020

Во среда, 27 мај, ќе започне исплатата на мајските пензии, информираат од Министерството за труд и социјална политика (МТСП) и втор месец по ред ќе биде предвремената и етапна, со цел поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од ...

МБА: Пензиите во банките можат да се подигнат според утврдените групи

+инфо - 25.05.2020

Македонската банкарска асоцијација информира дека банките се подготвени предвремено да ја извршат исплатата на мајските пензии почнувајќи од среда 27 мај. „Сите пензионери коишто поседуваат дебитни картички, веќе во среда, 27 мај 2020 година, преку ...

Мајската пензија банките ќе почнат да ја исплаќаат од 27 мај, среда

Мета - 25.05.2020

Македонската банкарска асоцијација информира дека банките се подготвени предвремено да ја извршат исплатата на мајските пензии. Сите пензионери кои што поседуваат дебитни картички, веќе во среда, 27 мај, преку банкоматите и во трговската мрежа ќе ...

Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија

Телма - 25.05.2020

Исплатата на мајските пензии почнува од среда, 27 мај, информираат од Министерството за труд и социјална политика. Предвремената и етапна исплата на пензиите се реализира втор месец, со цел поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од ...

МБА: Банките предвремено ќе ја исплатат и мајската пензија

Канал5 - 25.05.2020

Банките се подготвени предвремено да ја извршат исплатата на мајските пензии, информираат од Македонската банкарска асоцијација. Сите пензионери кои поседуваат дебитни картички, веќе во среда, 27 мај 2020 година, преку банкоматите и во трговската ...