TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЕ БАРА ПРИТВОР ЗА ДЕДОТО ШТО СИ ГИ УБИ ВНУКОТ И СЕСТРАТА Пиштолот го имал со дозвола

+инфо - 22.02.2024

Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела – Убиство од член 123 став 1, како и еден обид за убиство.

Истрага за двојно убиство и обид за убиство во кумановско

4NEWS

Истрага за двојното убиство во кумановско: се бара притвор за осомничениот

Фокус

Со пиштол пукал кон сестра си и нејзините синови – истрага за двојното убиство во Куманово

Макфакс

Двојно убиство во село Габреш, 67 годишник со пиштол си ја убил сестра си и внукот

Мета

Си ги уби сестрата и внукот: Јавното обвинителство се огласи за ужасот во кумановско

Курир

ОЈО Куманово отвори истрага за двојното убиство во кумановско

Кумановски м.

Слободен Печат Опсервер Скопје1 А1 On Press24 Република Локално Скопје инфо

Ја убил сестра му и еден од внуците, вториот се бори за живот – повеќекратно убиство во кумановско Габреш

Телма - 21.02.2024

По силните пуктоници и истрели, тивко е во кумановското село Габреш. Грозоморното убиство ја потресе околијата, но и државата откако 66-годишен маж по банална расправија ги лиши од живот својата три години помлада сестра.

Двојно убиство во кумановско, застрелани три лица

Канал5

Маж пукал во сестра си и во нејзините два сина во Кумановско – две од лицата починаа

Кајгана

Брат ја убил сестрата и едниот внук, а го ранил ѝ другиот внук

МКД

Брат пукаше во сестра си и во нејзините два сина во Куманово – две од лицата починаа

Макфакс

Најнова вест: Повеќекратно убиство во Кумановско

Телма

Убиство во кумановско: Брат пукал во сестра си и нејзините синови

Курир

Слободен Печат ММС Локално Кумановски м. Press24 Сител Скопје1 Сител