TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чичко Тони му се извинил на Надал за коментарот

TopSport - 15.04.2019

Рафаел Надал открива дека неговиот чичко и поранешен тренер Тони Надал лично му се извинил откако во една колумна напиша дека Рафа не е „тенисер, туку повреден човек кој игра тенис“ по неговиот настап на Мастерсот во Индијан Велс.

Новак повторно не можел да издржи: Италијанецот поставил прашање, а Ѓоковиќ умрел од смеа

Точка - 15.04.2019

Исклучително интересна сцена се случила на конференцијата на Новак за медиумите во Монте Карло. Расположениот српски тенисер трпеливо одговарал на прашањата од новинарите, а кога дошол на ред италијанскиот новинар Убалдо Сканагата да постави ...

Ноле повторно се сретна со Убалдо – повторно имаше смеа (видео)

Таратур - 15.04.2019

Новата средба меѓу италијанскиот новинар Убалдо Сканагата и Новак Ѓоковиќ предизвика иста реакција како и последната – смеа кај присутните во салата за прес-конференција. Пред почетокот на Мастер турнирот во Монте Карло, Ѓоковиќ зборуваше за ...

Ноле и италијанскиот новинар, втор дел

Република - 15.04.2019

Новак Ѓоковиќ на прес-конференцијата во пресрет на стартот на Мастерс турнирот во Монте Карло имаше средба до италијанскиот новинар Убалдо Сканагата со кој имаа урнебесен перформанс по триумфот на српскиот тенисер на УС Опен.

Втора епизода: Ѓоковиќ се сретна со стариот пријател и направи ново шоу на пресконференцијата (Видео)

Дерби - 15.04.2019

Сите оние кои редовно ги пратат случувањата во тенисот сигурно се сеќааваат на победата на Новак Ѓоковиќ на овогодинешниот настап на Австралија Опен или поточно неговото шоу по победата на пресконференцијата кого ги изнасеа новинарите и сите ...

ВИДЕО: Новак прсна во смеа само што го слушна гласот на италијанскиот новинар

Gol.mk - 15.04.2019

Србинот Новак Ѓоковиќ е во одлично расположение во пресрет на настапот на Мастерс турнирот во Монте Карло. На прес-конференцијата тој зборуваше за своите шанси на турнирот, фаворитите за трофејот, а успеа и слатко да се насмее кога прашање му ...

Новак знае дека може да го победи Надал на секој турнир

Вечер - 15.04.2019

Австрискиот тенисер Доминик Тим, зборуваше за очекувањата пред почетокот на главната програма сезонава на земја. Тој зборуваше за тоа дека Надал е главен фаворит за титулата на секој турнир што ќе се појави, а притоа се игра на најбавната подлога.

Ѓоковиќ повторно се сретна со италијанскиот новинар со кој си помина урнебесно

СуперСпорт - 15.04.2019

Новата средба на Новак Ѓоковиќ и Убалдо Сканагата беше подеднакво урнебесна како и претходната. Пред да почне турнирот во Монте Карло, српскиот тенисер имаше дружба со новинарите, а меѓу присутните здогледа и познато лице.

Ѓоковиќ повторно се сретна со италијанскиот новинар и повторно беше урнебесно (ВИДЕО)

Спортски - 15.04.2019

Новата средба на Новак Ѓоковиќ и Убалдо Скангате беше подеднкво урнебесна како и последната. Пред почетокот на турнирот во Монте Карло српскиот тенисер се дружеше со новинарите, а помеѓу присутните забележа и едно понато лице.

Новак пак се здроби од змеење со италијанскиот новинар

Оff.net - 15.04.2019

По седмата титула на Австралија опен, Новак Ѓоковиќ направи супер забавна прес конференција, имитирајќи еден италијански новинар како зборува англиски јазик. Ете го истиот кај Ноле на прес пред турнирот во Монте Карло.

Ѓоковиќ самоуверено владее на АТП листата, без промени во ТОП 10

Gol.mk - 15.04.2019

Новак Ѓоковиќ ја започна својата 247-ма недела на врвот на АТП листата, каде се наоѓа од 5 ноември минатата година. Ѓоковиќ има 11.070 бодови, а најблиску зад него е Рафаел Надал со 8.725 поени.

Ѓоковиќ и италијанскиот новинар - втор дел! (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.04.2019

Новак Ѓоковиќ го изнасмеа целиот свет кога по освојувањето на Австралија опен се шегуваше на сметка на еден италијански новинар. Србинот на фантастичен начин го имитираше неговото прашање на англиски со италијански акцент и не можеше да престане да ...

ВИДЕО: Ѓоковиќ пак налета на новинарот од Италија „Not too bad“, па направи ново шоу“

Спортклуб - 15.04.2019

Новак Ѓоковиќ излезе на пресконференција пред медиумите и новинарите на почетокот од турнирот во Монте Карло, а меѓу нив виде и едно за него познато лице. Тоа беше италијанскиот н овинар, со кој се пошегува пред неколку недели на Австралија Опен со ...

ВИДЕО: Вавринка и Димитров победнички тргнаа во Монте Карло

Gol.mk - 15.04.2019

Носителите Вавринка, Димитров и Чориќ со победа стартуваа на Мастерсот во Монте Карло, прв од трите на земјена подлога кои се бодуваат од 1.000 Мастерс серијата. Швајцарецот Стан Вавринка го надигра Французинот Лукас Пуј во два сета (7-5, 6-3) и ...

Тенисери фрлаат со топчиња по Новак Ѓоковиќ

А1 On - 14.04.2019

За време на хуманитарниот настан во Монте Карло, по кој следува Мастерс турнирот, се одржа изложба каде што тенисерите имаа можност да фрлаат со топчиња по фигура од Новак Ѓоковиќ изработена од картон.

Ѓоковиќ владее на АТП листата

Вечер - 15.04.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја започна 247-ма недела на врвот на АТП листата, каде се наоѓа од 5 ноември минатата година. Ѓоковиќ има 11.070 бодови, а најблиску зад него е Рафаел Надал со 8.725 поени.