TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голем број од првотимците на Манчестер Јунајтед се свртиле против еден член на стручниот штаб на Оле Гунар Солскјер

Дерби - 10.10.2019

Манчестер Јунајтед се наоѓа во тешка криза, на 12. позиција и на само два бода од опасната зона. Ова е најлошиот старт во последните 30 години за „ѓаволите“, а виновници за тоа се бараат на сите страни.

Интер повторно на шопинг во Манчестер

Таратур - 10.10.2019

Италијанскиот гигант Интер во летниот преоден рок се засили со двајца фудбалери од Манчестер Јунајтед, а сега сака да донесе уште еден фудбалер на „црвените ѓаволи“. Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер во јануарскиот преоден рок ќе тргне во ...

Јунајтед ќе треба добро да плати ако го отпушти Солскјер

Екипа - 10.10.2019

Оле Гунар Солскјер повторно ја доби довербата на управата на Манчестер Јунајтед, а една од причините што „црвените ѓаволи“ се уште не се решаваат на тренерска смена е што ќе мора да му платат богата отштета на норвешкиот стручњак.

Повторна соработка со Конте: Интер тргнува по подзаборавениот Србин

Sport 1 - 10.10.2019

Ако им веруваме на италијанските медиуми, Интер наскоро ќе започне подготовки со Манчестер Јунајтед кога е во прашање потписот на Немања Матиќ. Искусниот играч од средниот ред, наводно, е во затегната врска со тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле ...

Конте ја посакува заборавената ѕвезда на Јунајтед

Gol.mk - 10.10.2019

Откако Оле Гунар Солскјер пристигна на клупата на Манчестер Јунајтед, од теренот го снема Немања Матиќ. Норвешкиот стратег не е голем фан на неговата игра, па почесто го гледаме Србинот на резервната клупа, отколку во игра.

Матиќ од јануари во Интер?

TopSport - 10.10.2019

Италијанските медиуми во вторникот објавија дека челниците на Интер биле подготвени во јануарскиот преоден рок да испрата понуда до Манчестер Јунајтед за Немања Матиќ. Српскиот репрезентативец не игра многу оваа сезона, а со оглед на тоа дека ...

Интер би можел да тргне по уште еден играч на Манчестер Јунајтед во јануари

СуперСпорт - 09.10.2019

Од редовите на Интер планираат во јануарскиот преоден рок да тргнат во офанзива на уште еден играч на Манчестер Јунајтед. Српскиот фудбалер Немања Матиќ е голема желба на Антонио Конте кој му наредил на Марота да се обиде да го ангажира фудбалерот ...

Нераѕурите во акција: Интер ќе профитира од кризата на Јунајтед

Спортклуб - 09.10.2019

Раководството и стручниот штаб на Интер ќе се обидат да ја искористат актуелната ситуација во Манчестер Јунајтед и да го засилат тимот во јануарскиот преоден рок. Италијанските медиуми тврдат дека цел на нераѕурите ќе биде српскиот репрезентативец ...

50.000 навивачи подготвени да го прослават падот на Манчестер Јунајтед

Sport M - 09.10.2019

Манчестер јунајтед се наоѓа во тешка ситуација. Ѓаволите во моментов се наоѓаат на 12. место во Премиер лигата по поразот од 1:0 на Њукасл. Тешки денови за легендарниот клуб, кој е на само два бода од оддалеченост од опстанок во лигата и 15 зад ...

Јунајтед подготвен за лудата идеја, новиот тренер 32-годишник?!

Sport M - 09.10.2019

Манчестер Jунајтед не ја започна новата сезона како што треба, „црвените ѓаволи“ освоиа само девет поени по осумте кола од Премиер лигата. Главниот виновник е Оле Гунар Солскјаер, при што челниците на „Олд Трафорд“ започнаа да размислуваат за ...

Алегри со „ултиматум“ до Манчестер јунајтед!?

Слободен Печат - 09.10.2019

„Црвените ѓаволи“ се во очајна форма, а Оле Гунар Солскер е на работ на отказ поради лошите резултати во досегашниот дел од сезоната. Италијанскиот тренер Масимилијано Алегри му се понудил на Манчестер јунајтед, пренесува „Дејли Мејл“.

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

Независен - 09.10.2019

Поранешниот ментор на Јувентус, Макс Алегри изрази подготвеност да го преземе Манчестер Јунајтед. Сепак, според „Газета дело Спорт“, Италијанецот поставил ултиматум на клупското раководство на „црвените ѓаволи“.

Алегри е подготвен да го преземе кормилото на Јунајтед

TopSport - 09.10.2019

На Манчестер Јунајтед кој од декември 2018 години е предводен од Оле Гунар Солскјер не му „цветаат рози“ сезонава. Тимот од „Олд Трафорд“ моментно е на 12 место на табелата во Премиерлигата, со дури 15 бода помалку од лидерот Ливерпул.

Ултиматум за Масимилијано Алегри

Вечер - 09.10.2019

Најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед е повеќе од заинтересиран за услугите на трофејниот италијански стручњак, Масимилијано Алегри. Раководните лица на „црвените ѓаволи“ веќе оствариле контакт со агентот на поранешниот ...

Алегри му постави услов на Јунајтед: Може, но веднаш …

Sport M - 09.10.2019

Масимилијано Алегри постави интересен услов за Манчестер Јунајтед. Алегри веќе долго време се споменува како потенцијален менаџер на „црвените ѓаволи“ од „Олд Трафорд“, но раководството на тимот сè уште има доверба во Солскјер.

Алегри се согласува за преселба во Јунајтед, но има само еден услов

Спортклуб - 09.10.2019

Масимилијано Алегри постави интересно барање за да седне на клупата на Манчестер Јунајтед. Италијанецот веќе извесен период се спомнува за потенцијален менаџер на „црвените ѓаволи“, но раководството на клубот од „Олд Трафорд“ се уште му верува на ...

Се поизвесно е дека Солскјер ќе добие „шут карта“: Најперспективниот стратег меѓу кандидатите за клупата на „Олд ...

Точка - 09.10.2019

Манчестер Јунајтед игра катастрофално, бележи катастрофални резултати и во моментов се наоѓа на само два поени од опасната зона. Многу фудбалски аналитичари веќе почнаа да се „шегуваат“ со „ѓаволите“ велејќи дека тие ќе се борат за опстанок доколку ...

Солскјер свесно го ослаби тимот, ова е најлошиот состав на Јунајтед

Нетпрес - 09.10.2019

Манчестер Јунајтед и во оваа натпреварувачка сезона игра далеку под своето реноме како во Англија така и во Европа, а со тоа одново ја разочара големата база на свои навивачи. Оле Гунар Солскјер беше доведен минатата кампања да ги поправи работите, ...

Се „тресе“ клупата на Солскjер, Алегри со ултиматум до Јунајтед

Sport M - 09.10.2019

Англиските медиуми објавија дека Оле Гунар Солскјер е пред отказ во Манчестер Јунајтед поради лошите резултати. Последната шанса за него е мечот со Ливерпул кој се игра на 20-ти овој месец.

Тренерски хаос во Премиер лигата: Јунајтед доби ултиматум, Мурињо се враќа, Пеп си оди

Спортклуб - 09.10.2019

Што се ќе се случи никој не може да претпостави, две опции има за „Ѓаволите“, Мурињо ќе го погази својот збор, а на Пеп никој нема да мора да му каже да ја напушти клупата… Оле Гунар Солскјер е се поблиску до отказ.

Мнозинството навивачи на Манчестер јунајтед сакаат Солскјер да си замине од клубот

Република - 09.10.2019

Британски „Сан“ спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите сакаат заминување на 46-годишниот Норвежанец.

„Манчестер Јунајтед може да испадне од лигата, како во 1974 година“

Макфакс - 08.10.2019

Манчестер Јунајтед е во големи проблеми, екипата на Оле Гунар Солскјер оствари само две победи во првите 8 меча во Премиерлигата и се наоѓа на 12 место со само 2 бода повеќе над зоната за испаѓање. Овие дена на Островот се главна тема.

Раководството на Манчестер јунајтед изразува целосна поддршка за Солскјер

А1 On - 08.10.2019

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскхер нема да биде отпуштен од работа, пренесува „Дејли меил“. Според британскиот весник, 46-годишниот Норвежанец ужива целосна поддршка кај одборот на директори и американските сопственици, и покрај ...

Раководството на Манчестер јунајтед изразува целосна поддршка за Солскјер

ММС - 08.10.2019

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскхер нема да биде отпуштен од работа, пренесува „Дејли меил“. Според британскиот весник, 46-годишниот Норвежанец ужива целосна поддршка кај одборот на директори и американските сопственици, и покрај ...

Раководството на Манчестер јунајтед изразува целосна поддршка за Солскјер

MakPress - 08.10.2019

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскхер нема да биде отпуштен од работа, пренесува „Дејли меил“. Според британскиот весник, 46-годишниот Норвежанец ужива целосна поддршка кај одборот на директори и американските сопственици, и покрај ...

Мнозинството навивачи на Манчестер јунајтед сакаат Солскјер да си замине

Локално - 09.10.2019

Британски „Сан“ спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите сакаат заминување на 46-годишниот Норвежанец.

Мнозинството навивачи на Манчестер Јунајтед сакаат Солскјер да си замине

Курир - 09.10.2019

Британски „Сан“ спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите сакаат заминување на 46-годишниот Норвежанец.

Мнозинството навивачи на Манчестер јунајтед сакаат Солскјер да си замине

А1 On - 09.10.2019

Британски „Сан“ спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите сакаат заминување на 46-годишниот Норвежанец.

Навивачите на Манчестер јунајтед сакаат тренерот Солскјер да си замине

iPortal - 09.10.2019

Британски „Сан“ спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите сакаат заминување на 46-годишниот Норвежанец.

Анкета на „Сан“: 64,4 отсто од навивачите на Јунајтед посакуваат отказ на Солскјер

Sport M - 09.10.2019

Британски „Сан“ спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите сакаат заминување на 46-годишниот Норвежанец.

Мнозинството навивачи на Манчестер јунајтед сакаат Солскјер да си замине

Опсервер - 09.10.2019

Британски „Сан“ спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите сакаат заминување на 46-годишниот Норвежанец.

Мнозинството навивачи на Манчестер јунајтед сакаат Солскјер да си замине

Независен - 09.10.2019

Британски „Сан“ спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите сакаат заминување на 46-годишниот Норвежанец.

Манчестер Јунајтед: Навивачите бараат Солскјер да си замине

Денешен - 09.10.2019

Британски „Сан“ спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите сакаат заминување на 46-годишниот Норвежанец.

Мнозинството навивачи на Манчестер јунајтед сакаат Солскјер да си замине

Либертас - 09.10.2019

Британски „Сан“ спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите сакаат заминување на 46-годишниот Норвежанец.

Мнозинството навивачи на Манчестер јунајтед сакаат Солскјер да си замине

MakPress - 09.10.2019

Британски „Сан“ спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите сакаат заминување на 46-годишниот Норвежанец.

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

Опсервер - 09.10.2019

Поранешниот ментор на Јувентус, Макс Алегри изрази подготвеност да го преземе Манчестер Јунајтед. Сепак, според „Газета дело Спорт“, Италијанецот поставил ултиматум на клупското раководство на „црвените ѓаволи“.

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

Локално - 09.10.2019

Поранешниот ментор на Јувентус, Макс Алегри изрази подготвеност да го преземе Манчестер Јунајтед. Сепак, според „Газета дело Спорт“, Италијанецот поставил ултиматум на клупското раководство на „црвените ѓаволи“.

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

А1 On - 09.10.2019

Поранешниот ментор на Јувентус, Макс Алегри изрази подготвеност да го преземе Манчестер Јунајтед. Сепак, според „Газета дело Спорт“, Италијанецот поставил ултиматум на клупското раководство на „црвените ѓаволи“.

Солскјер ќе биде отпуштен ако загуби од Ливерпул, Алегри би дошол, но има услов!

Денешен - 09.10.2019

Поранешниот ментор на Јувентус, Макс Алегри изрази подготвеност да го преземе Манчестер Јунајтед. Сепак, според „Газета дело Спорт“, Италијанецот поставил ултиматум на клупското раководство на „црвените ѓаволи“.

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

+инфо - 09.10.2019

Поранешниот ментор на Јувентус, Макс Алегри изрази подготвеност да го преземе Манчестер Јунајтед. Сепак, според „Газета дело Спорт“, Италијанецот поставил ултиматум на клупското раководство на „црвените ѓаволи“.

Матиќ од јануари во Интер?

Макфакс - 10.10.2019

Италијанските медиуми во вторникот објавија дека челниците на Интер биле подготвени во јануарскиот преоден рок да испрата понуда до Манчестер Јунајтед за Немања Матиќ. Српскиот репрезентативец не игра многу оваа сезона, а со оглед на тоа дека ...