TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Веспрем заврши одлична работа, го „врза“ Јахја до 2025 година

Gol.mk - 08.03.2021

Унгарскиот ракометен гигант Веспрем заврши одлична работа и на подолг рок ги обезбеди услугите на египетскиот бек Омар Јахја. 23-годишниот „фараон“ беше на позајмица во Веспрем од редовите на Замалек.

Одредени саатниците за двомечот меѓу Еурофарм Пелистер и Магдебург

Тера - 08.03.2021

Европската ракометна федерација и носителите на ТВ правата ги одредија термините и саатниците за двата натпревари од осминафиналето на Лига Европа помеѓу Еурофарм Пелистер од Македонија и Магдебург од Германија.

Продолжува љубовта: Јахија останува во Веспрем до 2025 година!

24 Ракомет - 08.03.2021

Египетскиот репрезентативец Омар Јахија го продолжи договорот со унгарскиот шампион Веспрем за уште четири сезони. „Фараонот“ кој беше на позајмица во унгарскиот тим од египетскиот првак Замалек, го потпиша првиот договор со Веспрем, според кој ...

Април месец клучен за Вардар во ЛШ

OhridNews - 08.03.2021

Екипите на Вардар и Веспрем, во соработка со Европската ракометна федерација (ЕХФ), ги договорија термините за одигрувањето на осминафиланиот двомеч во Лигата на Шампиони. Првиот натпревар ќе се одигра на 1 април, а домаќин ќе биде составот на ...

Познати датумите кога ќе играат Вардар и Веспрем во осминафиналето на ЛШ

Слободен Печат - 08.03.2021

Европската ракометна федерација (ЕХФ) заедно со клубовите учесници во осминафиналето од Лигата на шампионите ги одредија датумите на одигрување на натпреварите. Македонскиот претставник во ЛШ, Вардар1961 во осминафиналето го очекува двомеч со ...

Вардар прво ќе го вгости Веспрем во осминафиналето од ЛШ

Спортманија - 08.03.2021

Двократниот европски првак на 1 април ќе биде домаќин на големиот Веспрем, реваншот е закажан за седум дена подоцна Раководството на ЕХФ заедно со клубовите учесници ги одреди датумите за осминафиналните двомечи во Лигата на шампионите.

Познати термините за осминафиналниот двомеч на Вардар и Веспрем во ЛШ

Gol.mk - 08.03.2021

Ракометниот колектив на Вардар ќе настапи во осминафиналната фаза од Лигата на шампионите при ЕХФ, каде за противник ќе го има добриот познаник Веспрем . Местото меѓу осумте најдобри „црвено-црните“ ќе го бркаат со надеж дека може да го изненадат ...

Познати саатниците за дуелите меѓу Магдебург и Еурофарм Пелистер

24 Ракомет - 08.03.2021

Европската ракометна федерација во координација со клубовите и ТВ куќите, ги одреди термините за осминафиналните дуели во Лигата на Европа. Единствен македонски претставник во оваа фаза од натпреварувањето ќе биде Еурофарм Пелистер, кој ќе се соочи ...

Вардар ги дозна термините за битките против Веспрем во ЛШ

Дерби - 08.03.2021

Екипата на Вардар ги дозна термините за битките против Веспрем во осминафиналето на Лигата на шампионите. ЕХФ заедно со клубовите се договорија борбите за пласман во четвртфиналето да бидат на 1 и 8 април.

Одредени термините за осминафиналето во ЛШ: Вардар на Денот на шегата ќе се соочи со Веспрем

24 Ракомет - 08.03.2021

Европската ракометна федерација во координација со клубовите и со ТВ куќите што ги пренесуваат натпреварите, ги потврди датумите за натпреварите од осминафиналето во Лигата на шампионите. Поранешниот европски првак Вардар во оваа фаза од ...

Вардар ги доби термините за двомечот со Веспрем во ЛШ

Sport 1 - 08.03.2021

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во договор со клубовите кои учествуваат во осминафиналето од Лигата на шампиони (ЛШ) ги откри термините за одигрување на дуелите. Вардар во осминафиналето на елитното ракометно натпреварување ќе се соочи со ...

Вардар 1961 ги дозна термините за двомечот со Веспрем во Лигата на шампионите

Дриблинг - 08.03.2021

Ракометарите на Вардар 1961 ќе го пречекаат Веспрем на 1 април а реваншот ќе се игра седум дена подоцна во Унгарија. Овае одлуката на ЕХФ за престојниот осминафинален двомеч на црвено-црните и тимот каде што настапува Дејан Манасков.

Познат е терминот за осминафиналните дуели меѓу Вардар и Веспрем

МКД - 08.03.2021

Одредени се термините за осминафиналните натпревари од Лигата на шампионите, Вардар на 1. април ќе го пречека Веспрем во Скопје. Првиот осминафинален дуел меѓу Вардар и Веспрем ќе се игра на 1. април во СЦ „Јане Сандански“ со почеток код 18:45 часот.

Домаќини сме на Веспрем во осминафиналето на ЛШ на 1 април

Вардар - 08.03.2021

ЕХФ заедно со клубовите учесници во осминафиналето ги одредија датумите на одигрување на натпреварите. Вардар1961 во борбата за пласман меѓу Топ-8 екипи ќе игра со Веспрем, и првиот меч е во Скопје.

Вардар против Веспрем на 1 и на 8 април

MakPress - 08.03.2021

Европската ракометна федерација во договор со клубовите учесници во осминафиналето од Лигата на шампионите ги одреди датумите на одигрување на натпреварите. Македонскиот првак Вардар во борбата за пласман меѓу Топ-8 екипи ќе игра со Веспрем.

Вардар го пречекува Веспрем на 1. април, реваншот седум дена подоцна

SportMedia - 08.03.2021

ЕХФ заедно со клубовите учесници во осминафиналето ги одредија датумите на одигрување на натпреварите. Вардар1961 во борбата за пласман меѓу Топ-8 екипи ќе игра со Веспрем, и првиот меч е во Скопје.

Вардар ги дозна термините за битките против Веспрем во ЛШ

Курир - 08.03.2021

Екипата на Вардар ги дозна термините за битките против Веспрем во осминафиналето на Лигата на шампионите. ЕХФ заедно со клубовите се договорија борбите за пласман во четвртфиналето да бидат на 1 и 8 април.

Вардар против Веспрем на 1 и на 8 април

Опсервер - 08.03.2021

– Европската ракометна федерација во договор со клубовите учесници во осминафиналето од Лигата на шампионите ги одреди датумите на одигрување на натпреварите. Македонскиот првак Вардар во борбата за пласман меѓу Топ-8 екипи ќе игра со Веспрем.

Вардар ги дозна датумите за Веспрем

Sport M - 08.03.2021

Европската ракометна федерација во договор со клубовите учесници во осминафиналето од Лигата на шампионите ги одреди датумите на одигрување на натпреварите. Македонскиот првак Вардар во борбата за пласман меѓу Топ-8 екипи ќе игра со Веспрем.

Вардар ги дозна термините за двомечот со Веспрем во ЛШ

Екипа - 08.03.2021

Вардар ги дозна термините за двомечот со Веспрем во Лигата на шампиони, откако Европската ракометна федерација (ЕХФ) во договор со клубовите кои учествуваат во осминафиналето од Лигата на шампиони (ЛШ), го објави распоредот за одигрување на дуелите.

Вардар против Веспрем на 1. и на 8. април

24 Вести - 08.03.2021

Европската ракометна федерација во договор со клубовите учесници во осминафиналето од Лигата на шампионите ги одреди датумите на одигрување на натпреварите. Македонскиот првак Вардар во борбата за пласман меѓу Топ-8 екипи ќе игра со Веспрем.

ЕХФ ги одреди датумите за осминафиналето во ЛШ: Вардар прво ќе биде домаќин на Веспрем

Спортски - 08.03.2021

ЕХФ заедно со клубовите учесници во осминафиналето од Лигата на шампионите ги одредија датумите на одигрување на натпреварите. Вардар1961 во борбата за пласман меѓу Топ-8 екипи ќе игра со Веспрем, и првиот меч е во Скопје.

Вардар ги дозна термините за битките против Веспрем во ЛШ

Точка - 08.03.2021

Екипата на Вардар ги дозна термините за битките против Веспрем во осминафиналето на Лигата на шампионите. ЕХФ заедно со клубовите се договорија борбите за пласман во четвртфиналето да бидат на 1 и 8 април.

Одредени сатниците за двомечот помеѓу Еурофарм Пелистер и Магдебург

Курир - 08.03.2021

Европската ракометна федерација и носителите на ТВ правата ги одредија термините и саатниците за двата натпревари од осминафиналето на ракометнатаЛига Европа помеѓу македонскиот претставник Еурофарм Пелистер и германски Магдебург .