TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фаворитите на Илон Маск: Еве кои програмски јазици најмногу ги цени ексцентричниот визионер и преприемач

Пари - 06.08.2022

Илон Маск, деловниот магнат, од кој повеќето претприемачи бараат инспирација, прво е кодер. Не е доволно само да се ​​каже дека тој поседува компании како SpaceX, Tesla, Neuralink, SolarCity, Hyperloop и OpenAI.

Маск: Помина врвот на инфлацијата, очекувам блага рецесија

Кумановски м. - 06.08.2022

Извршниот директор на Tesla, мултимилијардерот Илон Маск, рече дека гледа знаци дека глобалната економија го минала врвот на „највисоката инфлација“ и очекува блага рецесија која би можела да трае 18 месеци.

Твитер за Маск: „Лаже и измислува изговор за раскинување, веќе не сме му привлечни“

Макфакс - 05.08.2022

Твитер ги отфрли тврдењата на Илон Маск пред судот дека има легитимни причини да се повлече од договорот вреден 44 милијарди долари за купување на платформата, пренесуваат медиумите во светот.

Маск предвиде умерена 18-месечна рецесија

Локално - 05.08.2022

На состанокот на акционерите на Tesla во четвртокот, инвеститорите го прашаа извршниот директор Елон Маск како компанијата планира да ги троши своите пари во наредните години, како и каква е неговата глобална економска перспектива.

Дали „лудиот“ Маск е најголемата причина зошто луѓето купуваат Tesla?

Локално - 05.08.2022

Можете ли да се сетите на името на директор, шеф или сопственик на автомобилска компанија? Претпоставувам дека 99 проценти од луѓето спонтано ќе одговорат на тоа прашање со – Елон Маск. Ниту еден човек во историјата не бил олицетворение на ...

Твитер за Маск: „Лаже и измислува изговор за раскинување, веќе не сме му привлечни“

MTM - 05.08.2022

Твитер ги отфрли тврдењата на Илон Маск пред судот дека има легитимни причини да се повлече од договорот вреден 44 милијарди долари за купување на платформата, пренесуваат медиумите во светот.

Твитер за Маск: „Лаже и измислува изговор за раскинување, веќе не сме му привлечни“

Press24 - 05.08.2022

Твитер ги отфрли тврдењата на Илон Маск пред судот дека има легитимни причини да се повлече од договорот вреден 44 милијарди долари за купување на платформата, пренесуваат медиумите во светот.

Твитер за Маск: „Лаже и измислува изговор за раскинување, веќе не сме му привлечни“

Курир - 05.08.2022

Твитер ги отфрли тврдењата на Илон Маск пред судот дека има легитимни причини да се повлече од договорот вреден 44 милијарди долари за купување на платформата, пренесуваат медиумите во светот.

Твитер за Маск: Лаже и измислува изговор за раскинување, веќе не сме му привлечни

Република - 05.08.2022

Твитер ги отфрли тврдењата на Илон Маск пред судот дека има легитимни причини да се повлече од договорот вреден 44 милијарди долари за купување на платформата, пренесуваат медиумите во светот.

Твитер за Маск: Лаже и измислува изговор за раскинување, веќе не сме му привлечни

Нетпрес - 05.08.2022

Твитер ги отфрли тврдењата на Илон Маск пред судот дека има легитимни причини да се повлече од договорот вреден 44 милијарди долари за купување на платформата, пренесуваат медиумите во светот.

Твитер: Маск измислува изговор за раскинување

Кумановски м. - 05.08.2022

Твитер ги отфрли тврдењата на Илон Маск пред судот дека има легитимни причини да се повлече од договорот вреден 44 милијарди долари за купување на платформата. „Приказната, замислена во обид да се избегне спогодба за спојување што Маск повеќе не го ...

Твитер: Маск измислува изговор за раскинување, веќе не го привлекуваме

Локално - 05.08.2022

Твитер ги отфрли тврдењата на Илон Маск пред судот дека има легитимни причини да се повлече од договорот вреден 44 милијарди долари за купување на платформата, што е најнов развој во драматичната правна битка.

Фаворитите на Илон Маск: Еве кои програмски јазици најмногу ги цени ексцентричниот визионер и преприемач

Курир - 06.08.2022

Илон Маск, деловниот магнат, од кој повеќето претприемачи бараат инспирација, прво е кодер. Не е доволно само да се ​​каже дека тој поседува компании како SpaceX, Tesla, Neuralink, SolarCity, Hyperloop и OpenAI.