TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Вечерва после скандалозната изјава на Заев, бев мета на организирани напади на сдсмовските ботови и приврзаници на ...

Магазин - 14.08.2019

Шокантна, дискриминирачка и заканувачка –на овој начин новинарот Бранко Героски ја оцени вчерашната изјава на премиерот Зоран Заев, во која тој рече дека нема да дозволи „група криминалци, еден суетен новинар и еден педер“, да ја урнат власта.

Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, суетен новинар и педер да ја срушат Владата

Сител - 13.08.2019

Нема да дозволам индивидуалци да ја срушат оваа Влада, изјави Премиерот Зоран Заев на првото појавување во јавноста по годишниот одмор и објавените бомби во италијанскиот весник “Ла Верита” во кои беше споменато и неговото име.

„НЕ Зоран Заев, ЛГБТИ заедницата нема да ти прости!”, напиша Пировска од Хелсиншки комитет

МКД - 13.08.2019

Лавина реакции се појавија на социјалните мрежи веднаш по објавувањето на изјавата на премиерот Зоран Заев, кој, говорејќи за случајот „Рекет” рече дека нема да дозволи некој да го инволвира него, ниту пак, „неколку криминалци, еден суетен новинар и ...

Заев: Нема да дозволам криминалци, еден суетен новинар и „педер“ да ја паднат оваа Влада

OhridNews - 14.08.2019

Изјавата на премиерот Зоран Заев, во првото појавување пред медиумите по одморот, која се однесува на случајот „Рекет“, предизвика лавина реакции во јавноста. Тој подоцна на Твитер се дообјасни, посочувајќи дека зборот „педер“ го употребил во друг ...

МАН го повика премиерот Заев да се извини за дадената изјава

Кумановски м. - 14.08.2019

Изјавата на премиерот Зоран Заев за аферата „Рекет“ во која рече дека нема да дозволи „ неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја срушат Владата “ наиде на осуди и од Македонската асоцијација на новинари (МАН) од каде сметаат дека ...

(Видео)Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја симнат оваа влада од власт

IRL - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев кажа дека нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја симнат оваа влада од власт. Прашан дали зборувале за СЈО и за Катица Јанева, Заев кажа: Осомничениот во „Рекет’ Боки 13 во разговорите со ...

Пировска за изјавата на Заев: Гнасно, тешка демагогија било се што се зборуваше

Фокус - 13.08.2019

Извршната директорка на Хелсиншкиот комитет за човекови права, Уранија Пировска жестоко ја осуди вечершната изјава на премиерот Заев дека немало да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден, како што рече, педер, да ја бутнат Владата.

Героски: Што мисли Пендаровски за изјавата на Заев?

Press24 - 13.08.2019

Новинарот Бранко Геровски на Фејсбук напиша дека го интересира мислењето на Стево Пендаровски за изјавата на Заев. - Ме интересира мислењето на претседателот Пендаровски за изјавата на премиерот Заев за педерот и суетниот новинар, напиша тој.

Заев на Твитер даде појаснување за неговата изјава

Н.Македонија - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев на Твитер ја објасни својата изјава која предизвика силни реакции во јавноста, откако претходно денес на прес-конференција кажа дека нема да дозволи некој да го инволвира него во случајот „Рекет“, ниту пак, „неколку криминалци, ...

Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја срушат Владата (ВИДЕО)

Кумановски м. - 14.08.2019

„Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја симнат оваа Влада од власт“, рече премиерот Зоран Заев во според многумина скандалозната изјава, одговарајќи на новинарско прашање дали знаел за рекетот кој го правел Боки ...

Неколку криминалци, еден суетен новинар и, да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер нема да ја срушат владата, кажа ...

Сакам да кажам - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев кажа дека нема да дозволи „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја симнат оваа влада од власт, одговарајќи на новинарско прашање дали знаел за рекетот на Бојан Јовановски – Боки 13.

Скандалозна изјава на Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја срушат Владата

Фокус - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев денеска по приемот за годишнатата од Рамковниот договор даде скандалозна изјава дека немало за дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден, како што рече, педер, да ја бутнеле Владата.

(ВИДЕО) Заев: Нема да дозволам еден „педер“ да ја урне владата!

Алсат-М - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев денеска по приемот за годишнатата од Рамковниот договор даде изјава дека немало за дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден, како што рече, педер, да ја бутнеле Владата.

Реакции по изјавата на Заев: Не премиере, ЛГБТ заедницата нема да ви прости

А1 On - 13.08.2019

Само неколку минути по објавувањето на изјавата на премиерот Зоран Заев, кој коментирајќи ја аферата „Рекет“, рече дека нема да дозволи некој да го инволвира него, ниту пак, „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја срушат ...

Милошоски: Погодете зошто Заев е уплашен

Press24 - 13.08.2019

Заев е уплашен. Ова го напиша на Фесбук Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ вечерва, како реакција на изјавата на премиерот дека нема еден педер, неколку криминалци и суетен новинар да срушат власт.

Тони Михајловски: Заев ќе треба да се почека да се стигне колку се надмина себе си

Press24 - 13.08.2019

Ќе треба да се почека да се стигне колку се надмина себе си. Ова вечерва го напиша македонскиот актер Тони Михајловски по скандалозната изјава на Заев. За потсетување, Заев за случајот Рекет рече дека нема да дозволи еден педер, суетен новинар и ...

Пировска: Не Зоран Заев, ЛГБТИ нема да ти прости

Press24 - 13.08.2019

НЕ Зоран Заев, ЛГБТИ заедницата нема да ти прости! Ова денеска на Фејсбук го напиша Уранија Пировска, извршна директорка на Хелсиншкиот Комитет за човекови права. Оваа реакција следи откако премиерот околу случајот Рекет даде скандалозна изјава дека ...

(ВИДЕО) Заев: Нема да дозволам педер, суетен новинар и неколку криминалци да ја урнат Владата

А1 On - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја аферата „Рекет“ рече дека нема да дозволи некој да го инволвира него, ниту пак, како што рече „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја срушат Владата.

Оркестриран напад на СДСМ по заканите на Заев кон новинарите (ФОТО)

Курир - 13.08.2019

По скандалозната изјава на премиерот Зоран Заев вечерва дека нема да дозволи еден суетен новинар и педер заедно со се неколку криминалци да ја урнат владата на СДСМ целата јавност е речиси на нозе.

Пировска за изјавата на Заев: ЛГБТИ заедницата нема да ти прости!

Слободен Печат - 13.08.2019

Според Пировска, изјавата на Заев е сосема неприфатлива. Извршната директорка на Хелсиншкиот комитет за човекови права, Уранија Пировска, вечерва на социјалните мрежи одговори на изјавата на премиерот Зоран Заев , во која тој рече дека нема да ...

Пировска од Хелсиншки: Не, Заев, ЛГБTИ заедницата нема да ти прости!

365 - 13.08.2019

„Гнасно по многу основи! Толку од прифаќањето на различностите и нивното почитување! Тешка демагогија било сè што се збореше и правеше претходно! Не, Зоран Заев, ЛГБТИ заедницата нема да ти прости!“, пишува директорката на Хелсиншкиот комитет за ...

Реакција на новинарите на изјавата на Заев

Република - 13.08.2019

Денеска на одбележувањето на 18 години од потпишувашето на Охридскиот мировен договор премиерот на Македонија Зоран Заев изјави дека нема да дозволи нема неколку криминалци, еден суетен новинар и нека ми извини ЛГБТ заедницата, и еден педер, да ја ...

Героски:Се чувствувам загрозен и небезбеден

PressingTV - 13.08.2019

Драги пријатели, вечерашната срамна и заканувачка изјава на премиерот Зоран Заев ме шокираше. Во неа, покрај извесен „педер“ (тоа се негови зборови), се спомнува и „еден суетен новинар“, пишува на својот Фејсбук профил новинарот Бранко Героски.

Милошоски прашува зошто е толку нервозен ЗЗ?

Република - 13.08.2019

Заев е уплашен! Досега немало понервозна изјава на Заев од оваа за мега скандалот „Рекет”! Погодете зошто?, прашува на фејсбук пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски. ...

Заев: Нема да дозволам еден суетен новинар и еден педер да ја урнат оваа власт! (ВИДЕО)

+инфо - 13.08.2019

Секако дека нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ме извини ЛГБТИ заедницата, еден педер, да ја симнат оваа влада од власт. Не, изјави вечервапремиерот Зоран Заев. – Ќе се бориме до крај затоа што секој што се инволвирал ќе ...

Интервју со Бранко Героски на ТВ „Алфа„ (ЖИВО)

Expres - 13.08.2019

По скандалозната изјава на премиерот Зоран Заев кој се закани дека нема да дозволи „еден суетен новинар и еден… педер“ да ја урнат владата, гостин во 22 часот на ТВ Алфа е новинарот Бранко Героски.

Уранија Пировска за Заев: Гнасно по многу основи!

Опсервер - 13.08.2019

Гнасно по многу основи! Толку од прифаќањето на различностите и нивното почитување! Тешка демагогија било се што се збореше и правеше ...

Ивор Мицковски до Заев: Прљав ти е газот, аривидерчи премиере

Скопје1 - 13.08.2019

Новинарот Ивор Мицковски, реагираше по изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече „Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ја урне Влада“. „Најголема лажна вест е дека ова е само навреда.

Скандалозна изјава на Заев: “Нема да дозволам неколку криминалци и еден п*дер да ја симнат оваа влада од власт”

Точка - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев, на прославата на 18-годишнината од Охридскиот рамковен договор, одговараше на прашања од новинарите. На прашањето за неговата инволвираност и инволвираноста на високи владини функционери во корупцискиот скандал кој деновиве ја ...

Мицкоски: Ариведерчи премиере, 13 е стварно баксуз број

Expres - 13.08.2019

„Ако до денес Заев го имаше изгубено меѓународниот кредибилитет, со една изјава го изгуби и домашниот. Вака не се однесува човек на власт кој нема мува на капата“, напиша на Фејсбук новинарот Ивор Мицкоски по скандалознатта изјава на ...

Заев “распали” по местачите: Нема да дозволам криминаци, суетен новинар и пе*ер да ја урнат Владата (видео)

Centar - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев со досега најжестока изјава околу местенката “Поткуп”. – Шпекулациите кои што одат до таму, обидувајќи се да ме инволвира некој мене. Уште еднаш да напоменам, јас сум Зоран Заев, дојдов благодарение на гласот на граѓаните ...

ФОКУС НА ДЕНОТ: Стефанова со часови на распит за „Рекет“, a Заев не дава педер да ја урне Владата

Фактор - 13.08.2019

По неколку часовниот распит на специјалната јавна обвинителка Лиле Стефановска во Јавното обвинителство, таа со кратка изјава за медиумите рече дека денес дошла во својство на сведок и се што и било познато за случајот дала исказ.

Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и педер да ја симнат Владата од власт

ММС - 13.08.2019

На прославата на 18-годишнината од Охридскиот рамковен договор првпат по избувнувањето на скандалот „Рекет“, во јавноста се појави премиерот Зоран Заев. Првите новинарски прашања се однесуваа на инсунациите за негова и инволвираноста на високи ...

Трајкоска: Заев нанесе загрозувачки убоди на Универзалната декларација, новинарските слободи и на членот 16 од Уставот

Курир - 13.08.2019

Директорката на Македонскиот институт за медиуми (МИМ), Жанета Трајкоска се огласи по навредливата и скандалозна изјава на Зоран Заев во врска со случајот Рекет, навредувајќи го Боки 13 и нарекувајќи го педер.

(ВИДЕО)Заев: Нема да дозволам криминалци, суетен новинар и педер да ја симнат Владата од власт

ТВ21 - 13.08.2019

Премиерот на РСМ попладнево на новинарско прашање рече дека нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер како што рече тој да ја симнат оваа влада. Ова Заев го кажа на прославата на 18-годишнината од Охридскиот рамковен ...

Трајкоска: Заев сам на себе си влезе со „клизачи“

Expres - 13.08.2019

Оригинален коментар на новинарката Жанета Трајкоска по изјавата на премиерот дека нема да дозволи „еден суетен новинар и еден педер“ да ја урнат владата. „…при што со лизгачки старт (клизачи), си нанесе сериозни повреди во пределот на сопствената ...

(ВИДЕО) Заев: Нема да дозволам криминаци, суетен новинар и педер да ја урнат Владата

Либертас - 13.08.2019

Премиерот Заев во изјава за тоа дали скандалот и истрагата “Рекет” изјави:Нема да дозволам криминаци, суетен новинар и, да ми прости ЛГбТ заедницата, педер да ја урнат ...

Мицковски: Ако до денес Заев го имаше изгубено меѓународниот кредибилитет, денес го изгуби и домашниот, 13 е стварно ...

Курир - 13.08.2019

По скандалозната изјава во Која Зоран Заев ги навредува хомосексуалците, велејќи дека Боки 13 е педер, се огласи и поранешниот прв човек во центарот за комуникации на СДСМ Ивор Мицковски. -Ако до денес Заев го имаше изгубено меѓународниот ...

Јанески: Многу педерски премиере, замисли, да беше Ром, или Албанец, или со некаков физички недостаток на местото на ...

Курир - 13.08.2019

Новинарот Огнен Јанески на својот Фејсбук профил сподели статус по скандалозната изјава на Зоран Заев. -Криминалци, еден суетен новинар, и да те извини ЛГБТ-заедницата, и еден “педер”? Оооо… Боже Господе! Страхотно! Многу педерски премиере, многу ...

Јанески: Многу педерски премиере, ај сега зградата во боите на виножитото да ја обоите сосе извинување

Скопје1 - 13.08.2019

Новинарот и активист за човекови права, Огнен Јанески, реагира по изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече „Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ја урне Влада“.

Геровски: Дали Заев ми се заканува, веднаш да се извини за оваа срамна и безобразна изјава!

Скопје1 - 13.08.2019

Новинарот Бранко Геровски кој прв пишуваше за „Рекет“ во „Плусинфо“ реагира по изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече „Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ја урне Влада“.

Заев: Нема да дозволам еден суетен новинар и еден педер да ме бутнат од власт (Видео)

MakPress - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев веднаш по денешната прослава на годишнината од рамковниот договор за медиумите даде скандалозна изјава. Одговорајќи на новинарски прашања во врска со случајот „Рекет“ Премиерот Заев истакна дека нема да дозволи еден суетен ...

(ВИДЕО) ЗАЕВ ОДГОВОРИ : Нема да дозволи криминалци, суетен новинар и педер да ја урнат Владата

Фактор - 13.08.2019

Нема да дозволам криминалци, суетен новинар и, да ми прости ЛГБТ заедницата, педер да ја урнат Владата, изјави премиерот Зоран Заев за случајот „Рекет“. За случајот „Рекет“ денеска им е продолжен притворот за нови 30 дена на Бојан Јовановски и Зоран ...

Уранија Пироска за Заев: Гнасно, толку од прифаќањето на различностите

Скопје1 - 13.08.2019

Активистката и борец за човекови права Уранија Пироска реагира по изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече „Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ја урне Влада“.

Заев со шокантна изјава: Нема да дозволам еден педер да ме симне од власт

Магазин - 13.08.2019

Во вестите во 19 часот на телевизија Сител, премиерот Зоран Заев излезе со шокантна изјава. Имено во неговото вклучување во вестите на Телевизија Сител премиерот Заев излезе со неочекувани изјави.

Заев: Нема да дозволам криминаци, суетен новинар и педер да ја урнат Владата

Скопје1 - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев денес изјави дека лично тој нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинари еден педер да ја урнеле Владата. „Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер да ја ...

Заев: Нема да дозволам еден педер да ја урне владата (ВИДЕО)

Expres - 13.08.2019

Премиерот Заев е дециден останува да се бори до крај за да ја зачува власта. Премиерот во шокантната изјава вели дека нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја урнат ...

Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, суетен новинар и педер да ја срушат Владата

4NEWS - 13.08.2019

Нема да дозволам индивидуалци да ја срушат оваа Влада, изјави Премиерот Зоран Заев на првото појавување во јавноста по годишниот одмор и објавените бомби во италијанскиот весник “Ла Верита” во кои беше споменато и неговото име.

„НЕ Зоран Заев, ЛГБТИ заедницата нема да ти прости!“, напиша Пировска од Хелсиншки комитет

Нетпрес - 13.08.2019

Изјавата на Зоран Заев во која го нарекува Бојан Јовановски алијас Боки 13 педер наиде на многу реакции на социјалните мрежи. Една од реакциите е и реакцијата на Извршната директорка на Хелсиншкиот комитет за човекови права, Уранија Пировска.