TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кои нијанси на коса ќе ја одбележат есента? Бидете заносни, женствени и во тренд!

ММС - 24.09.2020

Доаѓањето на ново годишно време секогаш е супер прилика за суптилна промена на изгледот. Летото веќе го испративме, а есента штотуку пристигна. Ова е одлична прилика да ја бојадисате косата и при тоа да одберете нијанса со која ќе доминирате во ...

Четврток во џинс и кошула со панделка

Fashionel - 24.09.2020

Добро утро. Ден пред викенд, времето почна да се разведрува, доволно за и расположението да почне да се поправа, доколку сте од оние на кои облачноста им влијае. Нашата денешна предлог-комбинација е составена од фармерки и транспарентна кошула во ...

Какви тонови ќе преовладуваат оваа есен?

Кафе пауза - 23.09.2020

Есента би можела да биде најнежната сезона досега. Сега ќе се носат пастелни и неутрални тонови кои можат да ја осветлат нашата претстојна сива боја. Еден од трендовите што полека доаѓа, а кој може да ја „загрее“ нашата есен, се пастелните и нежните ...

Среда во мини здолниште со висок струк + ролка + палто

Fashionel - 23.09.2020

Добро утро. Дождов утринава уште еднаш нè потсети на тоа дека есента пристигна. Со оглед на тоа дека утрата се навистина студени, ние за денес имаме слоевита предлог-комбинација. Мини здолниште со висок струк и ремен во зелена нијанса е во ...