TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кандрева го напушти Интер и ќе стане „морнар“

SportMedia - 24.09.2020

По четири сезони во дресот на Интер екс-италијанскиот репрезентативец Антонио Кандрева замина во Сампдорија. „Нероаѕурите“ на социјалните мрежи се збогува со својот фудбалер кој одигра преку 150 натпревари и му посака се најдобро во новата средина.

Кандрева си замина – Интер доби 2,5 милиони евра

Екипа - 24.09.2020

Антонио Конте се ослободи од уште еден фудбалер на чии услуги не смета сериозно, давајќи зелено светло за заминување на Антонио Кандрева. Сампдорија ќе биде новиот клуб на поранешниот италијански репрезентативец, откако клубот од Џенова се согласи ...

Јувентус и Барселона подготвуваат нова трампа

Sport 1 - 24.09.2020

Артур Мело и Миралем Пјаниќ ова лето ги сменија дресовите, па Бразилецот премина во Јувентус, додека во Барселона замина Босанецот. Шпанскиот и италијанскиот гигант сега прават планови за нова размена на играчи, кои играат на иста позиција.

Пјаниќ се вози низ Барселона, грми песна од Аца Лукас (Видео)

Спортманија - 24.09.2020

Да се знае дека Балканец дошол во градот на Гауди. Босанецот Миралем Пјаниќ, новиот плејмејкер на Барселона, по напуштањето на карантинот, со својот автомобил се прошета низ улиците на Барселона, а запознавањето со градот го има со музика од ...

Кандрева го напушта Интер, но ќе остане во Серија А

Спортски - 24.09.2020

Искусниот фудбалер Антонио Кандрева после четири сезони ќе го напушти Интер. Кандрева во Интер пристигна летото 2016 година од редовите на Лацио за 22 милиони евра, сега ќе ги напушти „Нероаѕурите“ иако има договор на уште една година.

Пјаниќ: Роналдо беше разочаран што го напуштам Јувентус и одам во Барселона

Дриблинг - 24.09.2020

Миралем Пјаниќ во интервју за Мундо Депортиво говореше за својот трансфер од Јувентус во Барселона, го спомна и Кристијано Роналдо. Босанецот го пофали Роналдо, тој во Јувентус дава сила и самодоверба, вистински професионалец, ми посака успех, во ...

Пјаниќ откри каков совет добил од Роналдо за трансферот во Барселона

Дерби - 24.09.2020

Миралем Пјаниќ беше дел од зделката во која Барселона и Јувентус направија размена, со тоа што Босанецот пристигна на „Камп Ноу“, а Бразилецот Артур Мело заврши во спротивен правец. Босанскиот играч за врска веќе дебитираше за првиот тим кој сега го ...

Брозовиќ на продажба, бира помеѓу два гиганти

Спортски - 24.09.2020

Раководството на Интер веќе работи на засилувања на тимот за следната сезона. Најголеми промени може да претрпи средниот ред, каде Интер го донесе Артуро Видал. „Скај Спорт“ пренесува дека Антонио Конте е спремен да го „жртвува“ Марсело Брозовиќ за ...

Што му рекол Роналдо на Пјаниќ кога го договорил трансферот во Барселона?

Sport M - 24.09.2020

Кристијано Роналдо долго време го носеше дресот на Реал Мадрид, а секако негов најголем противник беа Лионел Меси и Барселона. Португалецот во последните две сезони е дел од Јувентус, а неговиот соиграч од Торино Миралем Пјаниќ сезонава се пресели ...

Пјаниќ откри каков совет добил од Роналдо за трансферот во Барселона

Точка - 24.09.2020

Миралем Пјаниќ беше дел од зделката во која Барселона и Јувентус направија размена, со тоа што Босанецот пристигна на „Камп Ноу“, а Бразилецот Артур Мело заврши во спротивен правец. Босанскиот играч за врска веќе дебитираше за првиот тим кој сега го ...