TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Испливале детали од тоа како премиерот на Косово наседнал на договорот со лажниот Порошенко

Точка - 12.07.2019

Рамуш Харадинај, премиер на Косово, во април наседнал на шегата на познатите руски комичари, а сега испливале и детали од тој телефонски разговоро. Во делови од разговорот со руските комичари Владимир Кузњецов (Вован) и Алексеј Столјаров (Лексус), ...

Русите го објавија и мајтапењето на пранкерите со Харадинај (ВИДЕО)

+инфо - 12.07.2019

Само неколку дена откако на интернет се појави аудио снимка од разговори на премиерот Зоран Заев со руски комичари, во кои тој е убеден дека разговара со Столтенберг и со Порошенко, во јавноста испливаа и муабетите на Харадинај со истите лица.

Се проширува друштвото, и Рамуш Харадинај наседнат од руските пранкери

Алсат-М - 12.07.2019

Руските комичари познати под псевдонимите Вован и Лексус, во периодот од јануари до април оваа година, го наседнале и косовскиот премиер, Рамуш Харадинај. Разговорот го објави руската телевизија „русија 24“, а во него комичарите се претставуваат ...

Обвинителство го преспа случајот на Заев, како случаите на Рашковски и Дудуш

Нетпрес - 12.07.2019

За обвинителството очигледно нема ништо спорно во јавната бламажа, дискредитација и дипломатски скандал што на меѓународната сцена ја доживеа Македонија преку нејзиниот највисок претставник, премиерот Зоран Заев кој телефонски комуниицирал со рските ...

Објавен и разговорот на Рамуш Харадинај со руските комичари (ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.07.2019

Руските комичари двапати му телефонирале на Харадинај, еднаш во јануари и еднаш во април Двајцата руски комичари, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Столјаров (Лексус), го измамиле и косовскиот премиер.

Амбасадорката на Украина: Не знаевме за комуникацијата на Заев со руските пранкери (ВИДЕО)

PressingTV - 12.07.2019

Амбасадорката на Украина, Наталија Задорожњук вели дека не биле информирани за комуникацијата на премиерот Зоран Заев со руските комичари кои се претставуваа како поранешниот претседател Петро Порошенко.

Мајтапчиите, Заев и Зеленски

Фактор - 12.07.2019

Мајтапот на пранкерите Вован и Лексус со премиерот Зоран Заев го одзеде вниманието на јавноста во државава деновиве. Се чини се’ заврши добро, откако Заев вчера се сретна со рускиот амбасадор во земјава, Сергеј Баздникин.

Главна тема – разговорите на Заев со лажниот Порошенко

Р.С.Европа - 11.07.2019

Објавените телефонски разговори на премиерот Зоран Заев со руските комичари кои му се претставиле како поранешниот украински претседател Петро Порошенко, се главна тема во дневниот печат. Откако на Јутјуб се појавија снимените телефонски разговори ...

Премиерот не крие, и тој ги барал руските комичари на телефон!

Вечер - 11.07.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев изјави дека комуникацијата меѓу него и руските пранкери Вован и Лексус била взаемна, односно дека и тој неколку пати телефонски им се јавувал убеден дека разговара со вистинските Столтенберг и Порошенко.

Се огласи Харадинај: Разговарав со руските комичари, со Заев во последните десет дена не сме се слушнале

Слободен Печат - 11.07.2019

Тој, исто така рече дека во последните десет дена не разговарал со премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, изјави дека имал телефонски разговор од хакирана линија и со двајцата руски комичари, но како што рече ...

Анализа: Измамениот Заев – вест со краток здив, но со можни последици по премиерот и по државата

Мета - 11.07.2019

Веста на неделата – измамничките телефонски разговори на премиерот Зоран Заев со двајцата руски, наводно, шегобијци – нема капацитет подолгорочно да се задржи во медиумскиот простор во земјата и светот, но можно е да има импликации по угледот на ...

Милошоски: Во МНР нема записник од разговорите меѓу Заев и „Порошенко“

Press24 - 11.07.2019

Пратеникот Антонио Милошоски од свои извори дознава дека во МНР не постои архивиран записник од разговорите меѓу премиерот Зоран Заев и лажниот Петро Порошенко и лажниот Столтенберг. - Според релевантни извори од МНР не постои уредно архивиран ...

Милошоски: Во МНР нема записник од разговорите меѓу Заев и Лажниот Порошенко

Скопје1 - 11.07.2019

Пратеникот Антонио Милошоски од свои извори дознава дека во МНР не постои архивиран записник од разговорите меѓу премиерот Зоран Заев и лажниот Петро Порошенко и лажниот Столтенберг. – Според релевантни извори од МНР не постои уредно архивиран ...

(ВИДЕО) Руските пранкери го насамарија и косовскиот премиер Харадинај, откако Заев им го даде неговиот број

Нетпрес - 12.07.2019

Само неколку дена откако на интернет се појави аудио снимка од разговори на премиерот Зоран Заев со руски комичари, во кои тој е убеден дека разговара со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и со сега поранешниот украински претседател ...

Се проширува друштвото, и Рамуш Харадинај наседнат од руските пранкстери

Вечер - 12.07.2019

Руските комичари познати под псевдонимите Вован и Лексус, во периодот од јануари до април оваа година, го наседнале и косовскиот премиер, Рамуш Харадинај. Разговорот го објави руската телевизија „Русија 24“, а во него комичарите се претставуваат ...

Руските комичари бројот на Харадинај го добиле од Заев?

Алсат-М - 12.07.2019

Двајцата руски комичари Вован и Лексус го изиграле и косовскиот премиер, Рамуш Харадинај. Еден од нив му се јавил на Харадинај во име на поранешниот украински претседател Петро Порошенко, велејќи дека по претседателските избори, Украина ќе ја ...

Милошоски: Во МНР нема записник од разговорите меѓу Заев и „Порошенко“

Република - 11.07.2019

Пратеникот Антонијо Милошоски од свои извори дознава дека во МНР не постои архивиран записник од разговорите меѓу премиерот Зоран Заев и лажниот Петро Порошенко и лажниот Столтенберг, како што тврдеше премиерот Зоран Заев на вонредната ...

Заев: И јас им вртев на телефон, за размена на територии меѓу Србија и Косово слушнав од јавноста

4NEWS - 11.07.2019

На броевите од кои го контактирале руските пранкери и самиот премиер Зоран Заев им се јавувал, убеден дека разговара со вистинските Петро Порошенко и Јенс Столтенберг. Иако разговорите биле направени уште во текот на минатата година, Заев вели дека ...

Последен Заев му ѕвонел на Вован, овој не му кренал затоа што спиел

365 - 10.07.2019

До Путин, Трамп и Меркел сè уште немаат стигнато. За да дојдат до Макрон им требале 2 години. За да го „yлoвaт“ Заев им требале неколку часа, велат руските пранкери Лексус (Алексеј Столјаров) и Вован (Владимир Кузнецов) во интервју за „ а1он.мк “.

Украинската амбасадорка: За разговорите на Заев со „Порошенко“ дознавме од весници

Република - 12.07.2019

Aмбасадорката на Украина во Македонија, Наталија Задорожњук, денеска кажа дека не биле информирани за комуникацијата на премиерот Зоран Заев со руските комичари кои се претставуваа како поранешниот претседател Петро Порошенко.

МКД.МК: Поранешниот амбасадор на Украина ги предупредил македонските власти дека некој лажно се претставува како ...

Либертас - 10.07.2019

Уште во 2017 година имав состанок со претставници на македонските безбедносни служби и со членови на кабинетите на шефот на државата и на министерот за надворешни работи на кои предупредив на тоа дека некој лажно се претставува како претседателот ...

Амбасадорот кој уште во 2017-та предупредил на лажниот Порошенко: Немам сомнеж дека се руски агенти

365 - 10.07.2019

Уште во 2017 година претставници на македонските безбедносни служби и членови на кабинетите на претседателот и министерот за надворешни работи биле предупредени дека одредени ликови лажно се претставуваат како украинскиот претседател Петро Порошенко ...

Какви ќе бидат односите меѓу Македонија и Украина откако Заев го нарече актуелниот претседател кловн

Курир - 10.07.2019

„Република“ денеска разговараше со комичарот Алексеј Столјаров – Лексус, кој се преправал дека е украинскиот претседател Петро Порошенко во разговорите со Зоран Заев. Тој открива дека до македонскиот премиер стигнале преку неговиот протокол.

Харадинај: Разговарав со руските комичари, со Заев во последните десет дена не сме се слушнале

Press24 - 11.07.2019

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, изјави дека имал телефонски разговор од хакирана линија и со двајцата руски комичари, но како што рече тој, во нивниот разговор немало нешто специфично затоа што се знаат неговите ставови за Косово и поради тоа ...

Русите го објавија и мајтапењето на пранкерите со Харадинај

Република - 12.07.2019

Само неколку дена откако на интернет се појави аудио снимка од разговори на премиерот Зоран Заев со руски комичари, во кои тој е убеден дека разговара со Столтенберг и со Порошенко, во јавноста испливаа и муабетите на Харадинај со истите лица.

И Рамуш Харадинај наседнат од руските пранкери

Либертас - 12.07.2019

Разговорот го објави руската телевизија „русија 24“, а во него комичарите се претставуваат како украинскиот поретседател, Петро Порошенко. Во емитуваниот разговор се слуша како „Порошенко“ му ветува на Харадинај дека ќе го признае Косово по изборите ...

Руските комичари - ги објавуваат разговорите и со измамениот косовскиот премиер Рамуш Харадинај

24 Вести - 12.07.2019

Откако пред неколку дена на интернет се појави аудио снимката од разговори на македонскиот премиер Зоран Заев со руски пракнери , во кои тој беше убеден дека разговара со Столтенберг и со Порошенко, двајцата руски комичари Владимир Кузнецов познат ...

Милошоски: Во МНР нема записник од разговорите меѓу Заев и “Порошенко”

Магазин - 11.07.2019

Пратеникот Антонијо Милошоски од свои извори дознава дека во МНР не постои архивиран записник од разговорите меѓу премиерот Зоран Заев и лажниот Петро Порошенко и лажниот Столтенберг, како што тврдеше премиерот Зоран Заев на вонредната ...

Украински амбасадор пред две години ни кажал дека некој лажно се претставува како Порошенко

Скопје1 - 11.07.2019

Уште во 2017 година имав состанок со претставници на македонските безбедносни служби и со членови на кабинетите на шефот на државата и на министерот за надворешни работи на кои предупредив дека некој лажно се претставува како претседателот Петро ...

Македонските власти уште пред две години биле предупредени за лажниот Порошенко

Слободен Печат - 10.07.2019

Уште во 2017 година имав состанок со претставници на македонските безбедносни служби и со членови на кабинетите на шефот на државата и на министерот за надворешни работи на кои предупредив на тоа, вели Гончарук.

(видео) Рускиот комичар Столјаров за Заев:-Ова е првпат да се случи една од нашите „жртви“ да не сфати кои сме

Магазин - 11.07.2019

Порталор Република го интервјуираше комичарот Алексеј Столјаров – Лексус, кој се преправал дека е украинскиот претседател Петро Порошенко во разговорите со Зоран Заев. Тој открива дека до македонскиот премиер стигнале преку неговиот протокол.

Харадинај: И јас разговарав со руските комичари

Либертас - 11.07.2019

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, изјави дека имал телефонски разговор од хакирана линија и со двајцата руски комичари, но како што рече тој, во нивниот разговор немало нешто специфично затоа што се знаат неговите ставови за Косово и поради тоа ...

(ВИДЕО) Објавени разговори на руските комичари со Харадинај

Фактор - 12.07.2019

Русите го објавија и мајтапењето на пранкерите со косовскиот премиер, Рамуш Харадинај. Во јавноста се појавија и разговорите на Харадинај со руските комичари. Со Харадинај пранкерите муабетеле во јануари и во април.

МИЛОШОСКИ: Во МНР нема уреден записник од првиот разговор на Заев со лажниот Порошенко

Денешен - 11.07.2019

Поранешниот министер за надворешни работи и сегашен пратеник Антонио Милошоски открива уште една манипулација на јавноста од премиерот Зоран Заев за неговите разговори со „лажниот Порошенко и лажниот Столтенберг“.

Милошоски: Во МНР нема записник од разговорите меѓу Заев и „Порошенко“

24Инфо - 11.07.2019

Пратеникот Антонио Милошоски од свои извори дознава дека во МНР не постои архивиран записник од разговорите меѓу премиерот Зоран Заев и лажниот Петро Порошенко и лажниот Столтенберг. – Според релевантни извори од МНР не постои уредно архивиран ...

Милошоски: Наскоро ќе дознаеме дали Заев ја говори вистината или ги манипулира новинарите во врска со разговорот со ...

Курир - 11.07.2019

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави две фотографии преку кои праша дали Заев ја говори вистината дали постој уредно архивиран записник од советниците Бојан Маричиќ и Дане Талески од првиот разговор на Заев со ...

Милошоски: Наскоро ќе се дознае вистината за разговорите на Заев со лажниот Порошенко

PressingTV - 11.07.2019

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави две фотографии преку кои праша дали Заев ја говори вистината дали постој уредно архивиран записник од советниците Бојан Маричиќ и Дане Талески од првиот разговор на Заев со ...

Милошоски: Не постои записник од советниците на Заев за разговорот со „Порошенко“

Нетпрес - 11.07.2019

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави две фотографии преку кои праша дали Заев ја говори вистината дали постој уредно архивиран записник од советниците Бојан Маричиќ и Дане Талески од првиот разговор на Заев со ...

Милошоски: Дали Заев ги манипулира новинарите за разговорот со лажниот Порошенко?

+инфо - 12.07.2019

Според релевантни извори од МНР не постои уредно архивиран записник од советниците Бојан Маричиќ и Дане Талески од првиот разговор на Заев со лажниот Порошенко (август 2018та). Но, дали Заев ја говори вистината или ги манипулирал новинарите, наскоро ...