TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две деца загинаа во сообраќајка со трактор што паднал во реката Струмица

360 степени - 29.06.2020

Две деца, на возраст од 14 и 15 години, загинале во сообраќајна несреќа што се случила попладнево на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврдила портпаролката на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска.

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Press24 - 29.06.2020

Двајца малолетници на возраст од 14 и 15 години го загубија животот денеска околу 15:15 часот во сообраќајна несреќа на локалниот пат Добрејци и Пиперово. Според првичните сознанија, тракторот со кој превезувале двете деца се превртел и паднал во ...

Две деца загинаа во несреќа со трактор во Босилово

Макфакс - 29.06.2020

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во општина Босилово. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место.

Трагедија во Струмичко: Две деца загинаа откако тракторот се превртел и паднал во река

Република - 29.06.2020

Две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години загинаа откако тракторот на кој се превезувале се превртел и паднал во река во близина на мост на локалниот пат село Добрејци и село Пиперево.

Трагедија во струмичко: две деца од 14 и 15 години го загубија животот откако нивниот трактор се превртел и паднале во ...

Струмица Денес - 29.06.2020

На 29.06.2020 година, во 15,15 часот, во СВР Струмица , пријавен е несреќен случај со превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат с.Добрејци -с.Пиперево, во кој животот го загубиле две малолетни деца на возраст од 14 и ...

ТРАГИЧНА СООБРАЌАЈКА ВО СТРУМИЧКО: Попладнево загинаа две деца по пад со трактор во река на патот меѓу Добрејци и ...

Денешен - 29.06.2020

Две деца ги загубија животите во тракторската несреќа што попладнево се случи во Стумичко. Околу 15:15 часот, во СВР Струмица бил пријавен несреќниот случај за превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат меѓу селата ...

Две деца починаа во Струмичко: Тракторот се превртел и паднал во река

+инфо - 29.06.2020

Две деца попладнево починале откако трактор паднал во река во близина на мост на локалниот пат меѓу струмичките села Добрејци и Пиперево. Децата се на возраст од 14 и 15 години, објави Струмицаденес .

Две деца загинаа во Босилово откако со трактор паднале во река

А1 On - 29.06.2020

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во струмичко Босилово. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место.

Трагедија во Струмичко: Две деца загинале во сообраќајка со трактор

Локално - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа, откако тракторот на кој се превезувале се превртел и паднал во реката Струмица на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди ...

Струмица вечерва е во црно: Во страотна несреќа починаа две дечиња на возраст од 14 и 15 години

Centar - 29.06.2020

Попладнево голема трагедија ја потресе Македонија, починаа две деца од 14 и 15 години откако трактор со кој се превезувале се превртел и паднал во река. Трагедијата се случила околу 15 часот и 15 минути кога трактор преминувал мост на реката ...

ТРАГЕДИЈА ВО СТРУМИЧКО: Две деца загинаа при превртување на трактор

Фактор - 29.06.2020

Трагедија ја потресе Струмица. Две деца загинаа при превртување на трактор кај Струмица. Се работи за малолетници на возраст од 14 и 15 години кои загинаа денеска околу 15:15 часот во сообраќајна несреќа на локалниот пат Добрејци и Пиперово.

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Опсервер - 29.06.2020

Струмица, 29 јуни 2020 () – Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на ...

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево на патот Добрејци – Пиперево!

Магазин - 29.06.2020

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево на патот Добрејци – Пиперево, откако се превртел тракторот со којшто се возеле, објави Тв канал-VIS, Струмица! Несреќата се случила пред само неколку часа, околу 15.15 часот, откако тракторот ...

Трагедија ја потресе Македонија: ЗАГИНАА ДВЕ ДЕЦА

Курир - 29.06.2020

На 29.06.2020 година, во 15:15 часот, во СВР Струмица, пријавен е несреќен случај со превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат с.Добрејци -с.Пиперево. Во несрежата, животот го загубиле две малолетни деца на возраст од ...

Трагедија во Струмичко, загинаа две деца откако тракторот се превртел и паднал во река

Нетпрес - 29.06.2020

Две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години загинаа откако тракторот на кој се превезувале се превртел и паднал во река во близина на мост на локалниот пат село Добрејци и село Пиперево.

Загинаа две деца во Струмичко по превртување на трактор

Сител - 29.06.2020

Денес, во 15,15 часот, во СВР Струмица, пријавен е несреќен случај со превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат с.Добрејци -с.Пиперево, во кој животот го загубиле две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години.

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Телма - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Либертас - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа во превртен трактор во струмичко

Канал5 - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

24Инфо - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

ТРАГЕДИЈА КАЈ СТРУМИЦА: Се преврте трактор, загинаа две деца

Вечер - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

ТВ21 - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Frontline - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа во несреќа со трактор

Слободен Печат - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа по превртување на трактор

МКД - 29.06.2020

„Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево“, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две малолетни деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Точка - 29.06.2020

Две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години денеска загинаа откако тракторот на кој се превезувале се превртел и паднал во река во близина на мост на локалниот пат село Добрејци и село Пиперево.

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

ММС - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Бриф - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Загинаа две деца при превртување на трактор

Фокус - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Кајгана - 29.06.2020

Според првичните сознанија, тракторот со кој превезувале двете деца се превртел и паднал во реката. Увид на лице место извршија јавен обвинител, увидна екипа од СВР Струмица и лекар мртвопроверител, а по констатирање на причините за смртта телата на ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмиц

Вечер Прес - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Независен - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Трагедија во Струмица: Две деца загинаа по превртување на трактор

iPortal - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Трагедија: Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

еМагазин - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

ОД НИВА ВО СМРТ - Две деца од струмичко загинаа откако тракторот паднал во река

Вечер - 29.06.2020

На 29.06.2020 година, во 15,15 часот, во СВР Струмица, пријавен е несреќен случај со превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат с.Добрејци - с.Пиперево, во кој животот го загубиле две малолетни деца на возраст од 14 и ...

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

24 Вести - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа во несреќа со трактор во Босилово

Вечер - 29.06.2020

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во општина Босилово. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место.

Трагедија во Струмица: Две деца загинаа по превртување на трактор

Граѓански збор - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа во несреќа со трактор во Струмичко

Н.Македонија - 29.06.2020

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во општина Босилово, Струмичко. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место.

Нови детали за трагедијата која вечерва го потресе струмичко

Centar - 29.06.2020

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во општина Босилово. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место.

Две деца загинаа во несреќа со трактор

Скопје1 - 29.06.2020

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во општина Босилово. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место.

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

4NEWS - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Трагедија во Струмица, две малолетни деца го загубија животот по превртување на трактор

MakPress - 29.06.2020

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема ...

Две деца загинаа во сообраќајка кај Струмица

Слободен Печат - 30.06.2020

Несреќата се случила на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево. Две деца, на возраст од 14 и 15 години, загинале во сообраќајна несреќа што се случила попладнево на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, ...