TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лидерска средба во понеделник: ВМРО ДПМНЕ ја прифати поканата на СДСМ за лидерска средба, со еден услов

Lider - 30.11.2023

Проф. Христијан Мицкоски, почитуван професор на Машинскиот факултет, се подготвува за лидерска средба во Собранието во својство на прв човек на политичката партија ВМРО ДПМНЕ. Мицкоски љубезно ја прифати понудата од СДСМ, но побара средбата да се ...

Во понеделник лидерска средба за предизборен договор

Телма

ВМРО-ДПМНЕ: Од медиумите дознавме за лидерската средба во понеделник

Алфа

Ковачевски закажува лидерска, ВМРО-ДПМНЕ ги информира преку медиуми

Република

ВМРО-ДПМНЕ: Од медиумите дознавме за лидерската средба во понеделник

Курир

Мицкоски го замоли Ковачевски лидерската да биде по 11 часот зашто има часови со студентите

Слободен Печат

Мицкоски прифаќа средба со Ковачевски, ама прво да заврши со предавањето

Фактор

Либертас Телма Нетпрес Lider Канал5 Press24 24 Вести Денешен

Николоски: Власта ги прифати позициите на ВМРО-ДПМНЕ, неразумно e да има одвоени избори

Алфа - 30.11.2023

Власта ги прифати позициите на ВМРО-ДПМНЕ, парламентарните и претседателските избори да се случат заедно. Со ова, Македонија ќе заштеди и пари и време. Потпретседателот на опозициската партија во интервју за „Слободен печат“, вели дека било ...

Николоски: Власта ги прифати позициите на ВМРО-ДПМНЕ неразумно e да има одвоени избори

4NEWS

Николоски: Власта ги прифати позициите на ВМРО-ДПМНЕ неразумно e да има одвоени избори

Курир

Николоски: Власта ги прифати позициите на ВМРО-ДПМНЕ неразумно e да има одвоени избори

Lider

Николоски: Власта ги прифати позициите на ВМРО-ДПМНЕ, неразумно e да има посебни избори

Нетпрес

Николоски: Власта ги прифати позициите на ВМРО-ДПМНЕ, неразумно e да има одвоени избори

MakPress

Николоски: Власта ги прифати позициите на ВМРО-ДПМНЕ неразумно e да има одвоени избори

Република

PressingTV Денешен

Партиските лидери ќе се соочат в понеделник, точно напладне

Слободен Печат - 30.11.2023

Дел од темите што премиерот и лидерите на парламентарните партии ќе ги стават на маса на лидерската средба се датумот за парламентарните и претседателските избори, внесување на препораките на ОБСЕ/ОДИХР во Изборниот законик, евроатлантските ...

Премиерот најави дека ќе биде испратена покана за лидерска средба, ќе се разговара за изборите

Н.Македонија

Утре ќе бидат испратени поканите за лидерска средба в понеделик!

4NEWS

Ковачевски: Утре ќе биде испратена покана за лидерска средба

Локално

Ковачевски: Утре ќе биде испратена покана за лидерска средба

А1 On

Ковачевски: Утре ќе биде испратена покана за лидерска средба

Во Центар

Ковачевски најави лидерска средба за во понеделник, еве на кои теми ќе разговараат

Курир

Канал5 24Инфо Независен Сител Lider Нетпрес Бриф ТВ21

Лидерска средба – в понеделник точно напладне!

Вечер Прес - 30.11.2023

Премиерот Димитар Ковачевски ги повика шефовите на парламентарните политички партии на лидерска средба, што треба да се одржи во Собранието в понеделник, за да разговараат околу изборите и измените на Изборниот законик.

Кој со што оди на договорот за изборите? – ВМРО-ДПМНЕ не сака премиер од ДУИ, но им остава подотворена врата

ТВ21

Партиите согласни за двојни избори во мај, техничката Влада останува

24 Вести

ВМРО-ДПМНЕ прифаќа лидерска за датум за избори, за Изборниот законик и за укинување на техничката Влада

Сител

ВМРО-ДПМНЕ прифаќа лидерска средба за датум за избори, за Изборниот законик и за укинување на техничката Влада

Бизнис Вести

ВМРО-ДПМНЕ прифаќа лидерска средба за датум за избори, за Изборниот законик и за укинување на техничката Влада

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ прифаќа лидерска средба за датум за избори, за Изборниот законик и за укинување на техничката Влада

Фокус

МКД +инфо Локално CivilMedia ТВ21 4NEWS Макфакс Zoom

Евроинтеграцијата, изборите и Изборниот законик, теми на лидерската средба в понеделник

Бизнис Вести - 30.11.2023

Евроинтеграцијата, редовните претседателски и парламентарни избори, како и измените на Изборниот законик согласно препораките на ОБСЕ/ОДИХР, ќе бидат темите на лидерската средба која премиерот Димитар Ковачевски ќе ја закаже за понеделник (4 ...

Ковачевски: Лидерска средба в понеделник

Р.С.Европа

Ковачевски најави лидерска средба за в понеделник, се очекува прецизирање на датумот за изборите

360 степени

Лидерска средба во понеделник – Ковачевски најави дека уште утре ќе ги испрати поканите, а ќе се зборува на три теми

Макфакс

Ковачевски потврди: Лидерска во понеделник за евроинтеграциите и за изборите

Рацин

Ковачевски закажа лидерска средба за в понеделник

МКД

Ковачевски утре ќе испрати покана за лидерска средба во понеделник

Денешен

Фокус Press24 Слободен Печат Опсервер Centar +инфо Точка Независен

Партиите согласни за двојни избори во мај, техничката Влада останува

Бизнис Вести - 29.11.2023

Средбата за усогласувањето на датумот за одржување на претседателските и парламентарните изборите во рамки на уставните и законски рокови, функционирањето на техничката влада пред изборниот процес, но и можноста за заеднички кандидат за претседател ...

Избори 2024: Ковачевски се согласи на двојни избори откако ДУИ одобри, не сака да ја укине техничката влада за Ахмети да предложи премиер

MakPress

Партиите согласни за двојни избори во мај

Курир

Партиите согласни за двојни избори во мај, техничката Влада останува

24Инфо

Партиите согласни за двојни избори во мај, техничката Влада останува

Бриф

КОВАЧЕВСКИ: Имам исклучително мислење за Битиќи, но СДСМ има договор со ДУИ за тоа кој може да биде технички премиер

Денешен

Партиите согласни за двојни избори во мај, техничката Влада останува

CivilMedia

Канал5 OhridNews Frontline Zoom