TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лазаров: Фасадата на зградата „Папагал“ прв проект на Жерновски

А1 On - 05.02.2014

Новата фасада на таканаречената Папагал зграда е првиот проект на Андреј Жерновски по речиси една година од стапувањето на функцијата градоначалник на Општина Центар, изјави денеска Томислав Лазаров, ...

Лазаров: Замислете како би изгледал Центар според вкусот на Андреј Жерновски?

Курир - 05.02.2014

Долго време чекавме да видиме што Андреј Жерновски ќе работи и еве сега можеме да видиме. Новата фасада на таканаречената Папагал- зграда е првиот проект на Андреј Жерновски по речиси една година од ...

ВМРО-ДПМНЕ ги повика скопјани да кажат дали сакаат фасади од албански тип

+инфо - 05.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ ги повика граѓаните да ја погледнат зградата Папагал и сами да проценат дали сакаат, како што рече нивниот советник Томислав Лазаров, објектите во Општина Центар да имаат фасади од ...

Жерновски го прави Центар по теркот на Тирана

Нетпрес - 05.02.2014

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски најверојатно за изгледот за фасадата на зградата „Папагал“ во центарот на Скопје зел пример од зградите во Тирана, бидејќи како што тврдат од ВМРО ...

Јанкулоска на ФБ: Наскоро, новиот проект на Андреј Жерновски

А1 On - 05.02.2014

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на својот ФБ профил објави фото-монтажа за изгледот на зградата на ЕВН. Вчера и пратеникот Илија Димовски на својот Facebook профил објави слика со ...

Лазаров: Фасадата на „папагал-зградата“ прв проект на Жерновски

Телеграф - 05.02.2014

Според владејачката партија, вкусот за изгледот на „папагал-зградата “ е далеку од оној што треба да биде во една од најзначајните општини во Скопје Новата фасада на таканаречената „папагал-зграда“ е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Скопјани, дали сакате фасади од албански тип како онаа на Жерновски?

Бриф - 05.02.2014

Дури сега, откако го видовме вкусот за архитектонски стилови и дизајн на Андреј Жерновски и СДСМ, ни стана јасно зошто Жерновски не се согласува и ги критикува фасадите на објектите обновени и ...

(ФОТО) Илија Димовски тера мајтап со фасадите на Жерновски

Бриф - 04.02.2014

визијата на Жерновски и СДСМ за Скопје.. )) Фејсбук статус на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија ...

Лазаров: Сега, кога го видовме вкусот на Жерновски, сфативме зошто тој критикува!

Н.Македонија - 05.02.2014

Новата фасада на таканаречената Папагал зграда е првиот проект на Андреј Жерновски по речиси една година од стапувањето на функцијата градоначалник на Општина Центар, изјави денеска Томислав Лазаров, ...

ВМРО-ДПМНЕ ги повика скопјани да кажат дали сакаат фасади од албански тип

А1 On - 05.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ ги повика граѓаните да ја погледнат зградата Папагал и сами да проценат дали сакаат, како што рече нивниот советник Томислав Лазаров, објектите во Општина Центар да имаат фасади од ...

Лазаров: Фасадата на „папагал-зградата“ прв проект на Жерновски

Утрински - 05.02.2014

Новата фасада на таканаречената Папагал зграда е првиот проект на Андреј Жерновски по речиси една година од стапувањето на функцијата градоначалник на Општина Центар, изјави денеска Томислав Лазаров, ...

ВМРО-ДПМНЕ: преку зградата „Папагал“ се гледа вкусот на Жерновски

Телма - 05.02.2014

Новата фасада на таканаречената Папагал зграда е првиот проект на Андреј Жерновски по речиси една година од стапувањето на функцијата градоначалник на Општина Центар, изјави денеска Томислав Лазаров, ...

Илија Димовски на ФБ: Жерновски 2020 (ФОТО)

Sky - 04.02.2014

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, на својот Фејсбук профил објави фотографија, со коментар: Жерноски 2020. Ова следи по претставувањето на зградата „Папагал“ од страна на ...

Илија Димовски на Facebook: Жерновски 2020

А1 On - 04.02.2014

Пратеникот и претседател на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на својот Facebook профил ојави слика со коментар Жерновски 2020. Ова доаѓа по вчерашното спотивставување на ...

ФОТО: Жерновски ќе го претвори Центар во Тирана

Press24 - 04.02.2014

„Папагал“ зградата како што голем број на граѓани ја нарекоа, по реконструкцијата на фасадата која беше аминувана од страна на градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски“, стана потсмев на ...

ФОТО: Жерновски ќе го прави Центар како Тирана

Курир - 04.02.2014

Реконструкцијата на фасадата станбената зграда на булеварот „Св. Климент Охридски“, наречена „Папагал“, од страна на градоначалникот на ОПштина Центар, Андреј Жерновски, се најде на мета на потсмев ...

ФОТО: „Папагал“ зградата доби енергетски ефикасна фасада

Скопје инфо - 04.02.2014

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски ја претстави новата енергетски ефикасна фасада на станбениот објект „Папагал“ лоциран на крстосницата помеѓу булеварите „Св.

Жерновски беше против, а сега обновува фасади

Република - 03.02.2014

Градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски изминатиов период јасно стави до знаење дека е против менување на фасадите во центарот на Скопје, а од друга страна денеска најави реконструкција ...

„Папагал зградата“ во Центар со енергетски ефикасна фасада

Порта 3 - 03.02.2014

Со прес-конференција на отворено, градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, денеска официјално го означи завршувањето на работите на реконструкцијата на станбената зграда на булеварот „Св.