TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО Пендаровски се пошегува на средбата со Борисов: Само за мене нема вода, а?

Фокус - 12.07.2019

Бугарскиот премиер Бојко Борисов на фејсбук објави кратко видео од почетокот на средбата што ја оддржа со македонскиот претседател Стево Пендаровски во Сараево. -Само за мене нема вода, а – вели на шега Пендаровски, по што Борисов одговара: „Има, ...

УРНЕБЕСНО: Актерот Сашо Тасевски испеа песна за Пендаровски и Борисов

Магазин - 12.07.2019

Македонскиот актер Сашо Тасевски повторно удри по власта, овој пат по средбата на претседателот Пендаровски со бугарскиот премиер Бојко Борисов. Тасевски претходно посвети и два статуси на својот Фејсбук профил, токму за оваа ...

Претседателот на С. Македонија Пендаровски се пожали на Бојко Борисов

Опсервер - 12.07.2019

На снимката од средбата помеѓу Борисов и Пендаровски се гледа дека протоколот го остави Пендаровски без вода, па се слуша како му се пожали на Борисов дека само за него нема вода. Средбата помеѓу двете делегации се одржа во Сараево на самитот на ...

„Каде сте, хубави?“, им вели Пендаровски на Борисов и Брнабиќ

Фокус - 12.07.2019

Видеото каде претседателот Стево Пендаровски се поздравува со бугарскиот премиер Бојко Борисов, се прошири вчера на социјалните мрежи и порталите, но беше погрешно интерпретирано од дел од медиумите.

За Пендаровски немаше вода на средбата со „љубави“ (ВИДЕО)

PressingTV - 12.07.2019

Претседателот Стево Пенаровски во Сараево во рамки на Самитот на Процесот за соработка на Југоисточна Европа се сретна со бугарскиот премиер Бојко Борисов. Два дена по несекојдневниот поздрав од Пендаровски за Борисов, “љубави”, тие повторно се во ...

Пoсле вирaлниoт хит „Љубaви“, зa Пендаровски немa ниту вoдa (ВИДЕО)

Курир - 12.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски е во Сараево, каде учествува на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа. Тој оствари билатерални средби со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, со колегата од Албанија, Илир Мета и со бугарскиот ...

(Видео) Бојко ти мрткам нежно со газето, Сашо Тасевски пак е хит на „Фејсбук“

Репортер - 12.07.2019

Актерот Сашо Тасевски повторно е хит на социјалните мрежи. Инспириран од средбата на Стево Пендаровски со бугарскиот претседател Бојко Борисов, во кое македонскиот претседател му се обраќа со „љубави имаш поздрав од Зоки“, Тасевски испеа уште еден ...

Борисов се уште не се извинил за „северномакедонски претседател“

Канал5 - 11.07.2019

Во тек се консултации со кабинетот на премиерот, дополнително ќе известиме за деталите, велат од МНР по нотата што ја најави премиерот Заев како реакција на изјавата на Бојко Борисов во Сараево.

Пендаровски до Борисов во Сараево : Љубави, како си ти?

Канал5 - 11.07.2019

На социјалните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Борисов на маргините на самитот во сараево го покани македонскиот Претседател Пендаровски да остане во друштво со него и со српската Премиерка, Брнабиќ.

Пендаровски пренесе поздрави од Зоки, Борисов го покани на дружба: „Седи тука при нас бре“

Фокус - 11.07.2019

Претседателот, Стево Пендаровски, му пренесе на бугарскиот премиер, Бојко Борисов, поздрави од премиерот, Зоран Заев, во нерформалниот разговор на маргините на Самитот во Сараево. Борисов, пак, го покани на дружба со српската премиерка, Ана Брнабиќ.

Средба пендаровски-борисов: „љубави, како си?“

24 Вести - 11.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски реши затоплените односи со соседна Бугарија да ги воздигне на уште повисоко ниво. Па така на бугарскиот премиер Бојко Борисов му се обрати со емотивен занес.

Пендаровски на Борисов: Љубави, како си? Поздрав од Зоки (ВИДЕО)

+инфо - 11.07.2019

На социјаните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Бојко Борисов на маргините на Самитот во Сараево го покани македонскиот претседател Стево Пендаровски да остане во друштво со него и со српската премиерка, Ана Брнабиќ.

Борисов до Пендаровски откако го нарече северномакедонски: „Седи тука при нас“ ВИДЕО

+инфо - 11.07.2019

На социјаните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Бојко Борисов на маргините на Самитот во Сараево го покани македонскиот претседател Стево Пендаровски да остане во друштво со него и со српската премиерка, Ана Брнабиќ.

„Љубави“, „Елај си при нас бре“ „северно македонски претседател“ – контроверзни и несериозни изјави на средбите на ...

Алфа - 11.07.2019

Неформални поздрави на граница на невкус, двосмислени фрази но и изјави со цинична политичка конотација. Балканските лидери на самитот во Сараево разговараа за сериозни теми, но неформалните билатерални и трилатерални разговори ги зачинија со ...

(ВИДЕО) Пендаровски му се пожали на Борисов: Само за мене нема вода, а?

Скопје1 - 13.07.2019

Бугарскиот премиер Бојко Борисов на фејсбук објави кратко видео од почетокот на средбата што ја оддржа со македонскиот претседател Стево Пендаровски во Сараево. -Само за мене нема вода, а – вели на шега Пендаровски, по што Борисов одговара: „Има, ...

Пендаровски: „Поздрав од Зоки“, Борисов: „Седи си тука при нас“ (видео)

Таратур - 11.07.2019

Тоа дека му пренесе поздрави од Зоки, тоа чувме јасно. Ама, дали пред тоа Пендаровски му се обрати на Бојко Борисов со „љубави“ или станува збор за друг термин кој погрешно ги наведе нашите сетила за слух да го чујат токму тоа – „еј љубави“.

Каков премиер, таков претседател: „Љубави, те поздрави Зоки“! (ВИДЕО)

Вистина.мк - 11.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски на самитот во Сарaево имаше неформална средба со премиерот на Бугарија Бојко Борисов. Кога Пендаровски влезе во салата, Борисов веќе беше таму со српската премиерка Ана Брнабиќ.

Борисов до Пендаровски: Седи тука при нас бре (ВИДЕО)

Слободен Печат - 11.07.2019

Пендаровски му пренесе на Борисов поздрав од Зоки. Македонскиот претседател Стево Пендаровски, на маргините на Самитот во Сараево, се дружеше со бугарскиот премиер Бојко Борисов и спрската премиерка Ана Брнабиќ.

Пендаровски до Борисов: Љубави како си? Поздрав од Зоки… (ВИДЕО)

Нетпрес - 11.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски кој завчера учествуваше на Самитот на шефови на држави и влади на земјите – учеснички во Процесот за соработка во Југоисточна Европа (ПСЈИЕ) во Сараево имаше повеќе неформални средби, меѓу кои и со бугарскиот премиер ...

ВИДЕО: Пендаровски му се обрати на Борисов: Љубави, те поздрави Зоки

Магазин - 11.07.2019

Стево Пендаровски, претседателот на Македонија, на самитот кој се одржуваше во Сарaево отвари неформална средба со премиерот на Бугарија Бојко Борисов. Борисов веќе беше таму со српската премиерка Ана Брнабиќ, кога Стево Пендаровски влезе во салата ...

Стево „љубави“, те поздрави Бојко!

PressingTV - 11.07.2019

„Љубави, како си ми, те поздрави Зоки“! Со овие зборови претседателот Стево Пендаровски им се придружи на премиерите на Бугарија и Србија, Бојко Борисов и Ана Брнабиќ, во неформалниот разговор за време на самитот на земјите од Југоисточна Европа, ...

Дали Пендаровски стварно му се обратил на Бојко со „љубави“

Expres - 11.07.2019

На социјалите мрежи на големо се споделуваат реакции по едноминутното видео од средбата на македонскиот претседател Стево Пендаровски со бугарскиот премиер. Накусо, во ввидеотоо, Пендаровски му приоѓа на Бојко со зборови кои, според некои медиуми, ...

Пендаровски до Борисов: Љубави како си? (ВИДЕО)

Кумановски м. - 11.07.2019

Претедателот Стево Пендаровски и неговиот бугарски колега Бојко Борисов остварија средба на маргините на самитот во Сараево, а нивниот разговор беше повеќе од интересен. Откако Пендаровски му рече „Љубави како си? Имаш поздрав од Зоки“, Борисов му ...

(ВИДЕО) Борисов: Како си бе, а Пендаровски: „Те поздрави Зоки“

Скопје1 - 11.07.2019

На социјалните мрежи се споделува видео од средбата на Пендаровски и Борисов во Сараево. Македонскиот претседател му приоѓа на Борисов и се прегрнуваат. По ова на видеото се слуша како Борисов му вели: „Како си бе“ по што Пендаровски му одговара: ...

Пендаровски му се обрати на Борисов со „љубави“ (ВИДЕО)

PressingTV - 11.07.2019

На самитот во Сарево претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски имаше неформална средба со премиерот на Бугарија Бојко Борисов. Кога Пендаровски влезе во салата таму веќе беа Борисов и српска премиерка Ана Брнабиќ.

Пендаровски до Борисов: Љубави, те поздрави Зоки (ВИДЕО)

Курир - 11.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски на самитот во Сарaево имаше неформална средба со премиерот на Бугарија Бојко Борисов. Кога Пендаровски влезе во салата, Борисов веќе беше таму со српската премиерка Ана Брнабиќ.

„Каде сте хубави“ наместо „љубави“ им рекол Пендаровски на Борисов и Брнабиќ

1tv - 12.07.2019

Видеото каде претседателот Стево Пендаровски се поздравува со бугарскиот премиер Бојко Борисов, кое вчера се прошири на социјалните мрежи и порталите, беше погрешно интерпретирано од дел од медиумите.

Крај „љубави“ жеден остана

Република - 13.07.2019

Претседателот Стево Пенаровски во Сараево во рамки на Самитот на Процесот за соработка на Југоисточна Европа се сретна со бугарскиот премиер Бојко Борисов. Два дена по несекојдневниот поздрав од Пендаровски за Борисов, “љубави”, тие повторно се во ...

ВИДЕО: Пендаровски му се пожали на Борисов - „Само за мене нема вода, а?“

Press24 - 12.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски е во Сараево, каде учествува на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа. Тој оствари билатерални средби со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, со колегата од Албанија, Илир Мета и со бугарскиот ...

ВИДЕО: Пендаровски на Борисов: Љубави, како си?

Либертас - 11.07.2019

На социјаните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Бојко Борисов на маргините на Самитот во Сараево го покани македонскиот претседател Стево Пендаровски да остане во друштво со него и со српската премиерка, Ана Брнабиќ.

Актерот Тасевски испеа песна по нежниот поздрав меѓу Пендаровски и Борисов

Expres - 12.07.2019

Актерот Сашо Тасевски на Фејсбук посвети една своја песна на некој Бојко кој го нарекува “Љубави”. Предходно на Фејсбук во два статуси го коментираше поздравот на претседателот Пендаровски за Бојко Борисов кому според медиумите му се обратил со ...

Пендаровски до Борисов: Љубави како си? Поздрав од Зоки…

Точка - 11.07.2019

Претседателот Стево Пендаровски кој завчера учествуваше на Самитот на шефови на држави и влади на земјите – учеснички во Процесот за соработка во Југоисточна Европа (ПСЈИЕ) во Сараево имаше повеќе неформални средби, меѓу кои и со бугарскиот премиер ...

ВИДЕО: Борисов: „Како си бе" - Пендаровски: „Те поздрави Зоки“

Press24 - 11.07.2019

На социјалните мрежи се споделува видео од средбата на Пендаровски и Борисов во Сараево. Македонскиот претседател Пендаровски на видеото му приоѓа на Борисов и се прегрнуваат. Се слуша како Борисов му вели: „Како си бе“ по што Пендаровски му ...

Каде сте хубави“ наместо „љубави“ им рекол Пендаровски на Борисов и Брнабиќ

Либертас - 12.07.2019

Видеото каде претседателот Стево Пендаровски се поздравува со бугарскиот премиер Бојко Борисов, кое вчера се прошири на социјалните мрежи и порталите, беше погрешно интерпретирано од дел од медиумите.

Борисов до Пендаровски: Дојди си тука кај нас

Канал5 - 11.07.2019

На социјалните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Борисов на маргините на самитот во сараево го покани македонскиот Претседател Пендаровски да остане во друштво со него и со српската Премиерка, Брнабиќ.

(ВИДЕО) Сите го коментираат начинот на кој Пендаровски му се обрати на Борисов

Фактор - 11.07.2019

На социјалните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Бојко Борисов на маргините на самитот во Сараево го покани македонскиот претседател Стево Пендаровски да остане во друштво со него и со српската премиерка, Ана Брнабиќ.