TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работнички им го нанесе првиот пораз на „бутелци“

SportMedia - 22.11.2020

Серијата од пет победи во низа на Бутел Скопје заврши, а главен „виновник“ е тимот на Работнички, кој на гостински терен славеше со 21-23. Ракометарите на Работнички сосема заслужено го добија дуелот со лидерот во групата Б, имаа водство во текот на ...

Работнички го доби скопското дерби и ја прекина совршената форма на Бутел

Sport 1 - 22.11.2020

Работнички беше поуспешен од Бутел во скопското дерби со 23-21 во СЦ „Јане Сандански“, а воедно ова беше прв пораз за лидерот во групата Б на ракометната Суперлига. Работнички имаше водство во првиот дел, кое го одржуваше и покрај силните напади на ...

Работнички го изненади Бутел и направи збрка за место во плеј-офот

Gol.mk - 22.11.2020

Работнички приреди големо изненадување и го совлада Бутел како гостин во СЦ „Јане Сандански“ со 21-23 (11-12) во натпревар од седмото коло од групата Б на Суперлигата. Со оваа победа битката за плеј-офот е уште пожестока и понепредвидлива.

Работнички прв го зеде скалпот на Бутел

Екипа - 22.11.2020

Работнички му го нанесе првиот пораз на Бутел во годинашниот шампионат, откако го совлада на домашен терен со 21-23. Во првото полувреме се играше гол за гол, а гостите на пауза заминаа со минимална предност од 11-12.