TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицскоски: Дојде крајот, дојде денот кога Заев ќе се збогува со местото кое што три години го узурпираше

Курир - 14.11.2019

Веќе третиот месец поминува откако ја минуваме Македонија, поминавме неколку илјадници километри, поминавме стотици села, поминавме 10тици градови ширум Македонија, разговараме со наши сограѓани и можам да кажам дека повеќе од 35.000 писма, ...

Мицкоски: Заев го чека пораз и одговорност за криминалот

Deutsche Welle - 14.11.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ДВ вели дека избори на 12 април мора да има. Неспособниот радикализам на Заев ќе го заменам со умерен патриотизам, најавува Мицкоски.

Изгубениот Мицкоски му слугува на Груевски, лаже и манипулира со граѓаните, услов за влез во НАТО беше решение на ...

24Инфо - 14.11.2019

Христијан Микцоски уште еднаш лаже, ги потценува граѓаните и нивната интелигенција. Мицкоски е изгубен во слугувањето на Никола Груевски. Или не ги знае Мицкоски или не го прочитал заклучокот на НАТО, па затоа во интервју лаже дека решавањето на ...

Мицкоски од Кавадарци: Да ги скршиме лагите и неоправданите надежи кои ги носи власта

Република - 14.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и караванот на „Разговори за обнова на Македонија“ денеска беа во Кавадарци, од каде лидерот на најголемата македонска партија порача дека народот е едногласен и одлучен, а обновата доаѓа.

Промената на името не беше услов за членство во НАТО, вели Мицкоски

Сакам да кажам - 14.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека решавањето на спорот за името со Грција не бил услов за членство во НАТО, во интервју за „ Дојче Веле “. Според Мицкоски, членството во НАТО е работа која што е започната од многу порано, уште во ...

Мицкоски: Ако го промениме седиштето, ќе плаќаме кирија

Фактор - 14.11.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во своето денешно интервју за Дојче Веле изјави дека најголемата опозициска партија не планира да го промени седиштето, односно да се отсели од палатата „Христо Татарчев“ затоа што ќе треба да плаќа кирија.

Мицкоски во Кавадарци: Продолжува кампањата „Разговори за Обнова на Македонија- Проблеми, решенија и програма“

Курир - 14.11.2019

На Градскиот Плоштад во Кавадарци денеска во 18 часот ќе продолжи кампањата „Разговори за Обнова на Македонија- Проблеми, решенија и програма“. На самиот настан ќе присуствува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и ќе има свое обраќање ...

Ќе водам политика базирана на стратегија, а не на коцка

Република - 14.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за најави дека владата која ќе ја предводи ќе води политика базира на стратегија, а не коцка. Тој се смета себеси за умерен патриот, а најави дека тоа ќе биде услов за луѓето кои ќе треба да ...

ВМРО-ДПМНЕ разгледува 500 можни кандидати за пратеници

Телма - 13.11.2019

ВМРО ДПМНЕ ги почна подготовките за претстојните избори. Во општинските комитети во тек е анализа на можните кандидати за пратеници. Претседателот Христијан Мицкоски вели дека се разгледуваат имињата на 500 можни кандидати за пратеници и дека ...

Ангелов: Доколку Мицкоски беше против Преспанскиот договор ќе извадеше луѓе на улица

Локално - 13.11.2019

Доколку ВМРО-ДПМНЕ беше против Преспанскиот договор ќе извадеше луѓе на улица, но тие тоа не го направија. Не протестираа ниту кога ги осудија луѓето за 27 април. Тогаш можеше Мицкоски да повика на масовни протести и да им помогне на луѓето, но тоа ...

ВМРО ДПМНЕ ветува нови имиња на кандидатските листи за пратеници

Алсат-М - 13.11.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе влезе во трка за парламентарните избори, главно со нови имиња како носители на кандидатските листи. Лидерот на партијата Христијан Мицкоски дури потврди дека најголемиот дел од кандидатите за пратеници ќе бидат лица кои ...

ВМРО-ДПМНЕ со комплетно нов тим ќе ја бара поддршката од граѓаните во април

Сител - 13.11.2019

Со комплетно нов тим ВМРО-ДПМНЕ ќе ја бара довербата од граѓаните на изборите закажани за 12 април. Опозицискиот лидер на денешната пред конференција потврди дека изборните листи ќе ги предводат нови кадри кои досега никогаш не биле носители Како ...

ВМРО-ДПМНЕ со нови имиња на кандидатските листи за парламентарните избори

Алфа - 13.11.2019

ВМРО-ДПМНЕ со нови имиња на кандидатските листи ќе атакува на победа на предвремените парламентарни избори на 12 Април. Најголем дел од носителите на листите во шесте изборни единици ќе бидат лица кои до сега не биле на таква позиција, а многу ...

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ интензивно се подготвуваат за изборите

Канал5 - 13.11.2019

И власта и опозицијата ги засилија подготовките за предвремените парламентарни избори. Откако минатата недела СДСМ го избраа партискиот генерален секретар Љупчо Николовски за прв човек на Изборниот штаб, вчера и ВМРО ДПМНЕ истата доверба му ја ...

ВМРО ДПМНЕ на изборите ќе оди со нови имиња како носители, а разгледува и нови 500 можни кандидати за пратеници

Скопје1 - 13.11.2019

Во општинските комитети на ВМРО ДПМНЕ во тек е анализа на можните кандидати за пратеници. Претседателот Христијан Мицкоски вели дека се разгледуваат имињата на 500 можни кандидати за пратеници и дека повеќето се нови лица.

Мицкоски: Пратеничките листи на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги предводат лица кои до сега не се нашле на нив

Фактор - 13.11.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција откри дека најголемата опозициска партија решила на изборните листи за предвремените парламентарни избори во април да доминираат и да бидат предводени од лица кои до сега не ...

Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски

Курир - 13.11.2019

Во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во 13:00 часот ќе се одржи прес конференција за медиуми. На истата ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Курир - 28.03.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одржува прес-конференција. Истата Ви ја пренесуваме во ...

Мицкоски: Листите на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги предводат лица кои до сега не се нашле на нив

Вечер Прес - 13.11.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција откри дека најголемата опозициска партија решила на изборните листи за предвремените парламентарни избори во април да доминираат и да бидат предводени од лица кои до сега не ...

ВМРО-ДПМНЕ на изборите ќе истрча со нови имиња

+инфо - 13.11.2019

Нови имиња за носители на кандидатските листи за пратеници е концептот со кој ќе настапи партијата на Христијан Мицкоски на предвремените парламентарни избори на 12 април. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ најави дека најголемиот дел од кандидатите за пратеници ...

ВМРО ДПМНЕ разгледува листи од 500 можни кандидати за пратеници

Нетпрес - 13.11.2019

ВМРО-ДПМНЕ со нови имиња на кандидатските листи ќе атакува на победа на предвремените парламентарни избори на 12 Април. Најголем дел од носителите на листите во шесте изборни единици ќе бидат лица кои до сега не биле на таква позиција, а многу ...

Ангелов: Мицкоски калкулира со членството, нема да го поништи договорот со Грција

iPortal - 13.11.2019

Доколку ВМРО-ДПМНЕ беше против Преспанскиот договор ќе извадеше луѓе на улица, но тие тоа не го направија. Не протестираа ниту кога ги осудија луѓето за 27 април. Тогаш можеше Мицкоски да повика на масовни протести и да им помогне на луѓето, но тоа ...

Пратеничките листи на ВМРО-ДПМНЕ со лица кои досега не биле пратеници

Република - 14.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски откри дека на изборните листи за предвремените парламентарни избори во април ќе ги предводат лица кои до сега не биле на нив. , рече Мицкоски на вчерашната прес-конференција.

Мицкоски: Не е точно дека Камчев ќе ни ја финансира кампањата

Фокус - 14.11.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ДВ вели дека избори на 12 април мора да има. Неспособниот радикализам на Заев ќе го заменам со умерен патриотизам, најавува Мицкоски.

Мицкоски: Не е точно дека Камчев ќе ни ја финансира кампањата, сите волонтираме во партијата, не земаме плата

24Инфо - 14.11.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за ДВ вели демантираше дека Орце Камчев ќе им ја финансира кампањата и потврди дека избори на 12 април мора да има. На прашањето како ќе се финансираат за претстојните избори, ...

Мицкоски за ДВ: Со 80 пратеници и бадентерово мнозинство можно е преотворање на Преспанскиот договор

Нова ТВ - 14.11.2019

-Имаме ли 80 пратеника, има ли бадентерово мнозинство, ние сме подготвени и се отвора можноста за чекор назад, тоа сум го кажал и тука нема и не треба да има дилема, вели лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Дојче Веле , ...

Мицкоски демантира: Камчев нема да ја финансира кампањата на ВМРО

Слободен Печат - 14.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ одговара и на прашањето кое неколку пати му е поставено од СДСМ, односно дали е точно дека од еден бизнисмен добиле средства за кампањата. Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ДВ вели дека избори ...

Мицкоски: Заев го чека пораз и одговорност за криминалот

Курир - 14.11.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ДВ вели дека избори на 12 април мора да има. Неспособниот радикализам на Заев ќе го заменам со умерен патриотизам, најавува Мицкоски.

Мицкоски: Не е точно дека Камчев ја финансира нашата кампања

Локално - 14.11.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Дојче Веле демантираше дека бизнисменот и обвинето во случајот „Империја“, Орце Камчев ја финасисрал кампањата на неговата партија.

Заев го чека пораз и одговорност за криминалот

Република - 14.11.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ДВ вели дека избори на 12 април мора да има. Неспособниот радикализам на Заев ќе го заменам со умерен патриотизам, најавува Мицкоски.

Заев не се плаши толку од пораз, колку од одговорноста што следи по поразот

Нетпрес - 14.11.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ДВ вели дека избори на 12 април мора да има. Неспособниот радикализам на Заев ќе го заменам со умерен патриотизам, најавува Мицкоски.

Мицкоски за ДВ: Заев го чека пораз на 12 април

iPortal - 14.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за ДВ изјави дека нема да има одложување на изборите и дека премиерот Зоран Заев се „плаши од одговорноста што следи по поразот“. – Ако нема предвремени избори или дојде до одложување, тоа може ...

Мицкоски: Заев го чека пораз и одговорност за криминалот

Press24 - 14.11.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Дојче Веле вели дека избори на 12 април мора да има. Неспособниот радикализам на Заев ќе го заменам со умерен патриотизам, најавува Мицкоски.

Мицкоски демантира дека Камчев ќе ја финансира кампањата на ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 14.11.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за ДВ демантираше дека Орце Камчев ќе им ја финансира кампањата и потврди дека избори на 12 април мора да има. На прашањето како ќе се финансираат за претстојните избори, Мицкоски ...

Мицкоски: Заев го чека пораз и одговорност за криминалот

Либертас - 14.11.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ДВ вели дека избори на 12 април мора да има. Неспособниот радикализам на Заев ќе го заменам со умерен патриотизам, најавува Мицкоски.

Мицкоски: Заев го чека пораз и одговорност за криминалот

Тера - 14.11.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ДВ вели дека избори на 12 април мора да има. Неспособниот радикализам на Заев ќе го заменам со умерен патриотизам, најавува Мицкоски.

Мицкоски: Ќе се коригираат грешките со Преспанскиот и Договорот со Бугарија

Expres - 14.11.2019

„Оваа влада во заминување направи грешки, некоја друга треба да ги менаџира и корегира. Дали со тимот со кој ќе работиме ќе успееме сите грешки да ги поправиме? Можеби да, можеби не. Можеби некои грешки ќе бидат непоправливи, но ние не можеме да го ...

Мицковски: Промената на името не беше услов за членство во НАТО

24Инфо - 14.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека решавањето на спорот за името со Грција не бил услов за членство во НАТО, во интервју за „ Дојче Веле “. Според Мицкоски, членството во НАТО е работа која што е започната од многу порано, уште во ...

Мицкоски: Ако имаме 80 пратеници и бадентерово мнозинство ќе го смениме Преспанскиот договор

МКД - 14.11.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Дojче веле на македонски јазик вели дека избори на 12 април мора да има. Неспособниот радикализам на Заев ќе го заменам со умерен патриотизам, најавува Мицкоски.

Промената на името не беше услов за влез во НАТО

Република - 14.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека решавањето на спорот за името со Грција не бил услов за членство во НАТО, во интервју за „ Дојче Веле “. Според Мицкоски, членството во НАТО е работа која што е започната од многу порано, уште во ...

МИЦКОСКИ ЗА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: Не беше услов за НАТО смена на името на Република Македонија

Денешен - 14.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека решавањето на спорот за името со Грција не бил услов за членство во НАТО, во интервју за „Дојче Веле“. Мицкоски рече дека членството во НАТО е работа која што е започната од многу порано, ...

Мицкоски во Кавадарци ја продолжува кампањата „Разговори за Обнова на Македонија“

Нетпрес - 14.11.2019

На Градскиот Плоштад во Кавадарци денеска во 18 часот ќе продолжи кампањата „Разговори за Обнова на Македонија- Проблеми, решенија и програма“. На самиот настан ќе присуствува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и ќе има свое обраќање ...

СДСМ: Изгубениот Мицкоски му слугува на Груевски

Фокус - 14.11.2019

Изгубениот Мицкоски му слугува на Груевски, лаже и манипулира со граѓаните, услов за влез во НАТО беше решение на спорот со Грција уште во 2008 година, велат од СДСМ. „ Христијан Микцоски уште еднаш лаже, ги потценува граѓаните и нивната ...

СДСМ: Изгубениот Мицкоски лаже и манипулира, услов за влез во НАТО уште во 2008 година беше решение на спорот со Грција

Либертас - 14.11.2019

Христијан Мицкоски уште еднаш лаже, ги потценува граѓаните и нивната интелигенција. Мицкоски е изгубен во слугувањето на Никола Груевски. Или не ги знае Мицкоски или не го прочитал заклучокот на НАТО, па затоа во интервју лаже дека решавањето на ...

Мицкоски: Неспособниот радикализам на Заев ќе го заменам со умерен патриотизам

PressingTV - 14.11.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ДВ вели дека избори на 12 април мора да има. Неспособниот радикализам на Заев ќе го заменам со умерен патриотизам, најавува Мицкоски.

Мицкоски во Кавадарци: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на изборите со разлика од над 100.000 гласа

Макфакс - 14.11.2019

„Веќе третиот месец поминува откако ја минуваме Македонија, поминавме неколку илјадници километри, поминавме стотици села, поминавме десетици градови ширум Македонија, разговараме со наши сограѓани и можам да кажам дека повеќе од 35.000 писма, ...

Мицкоски: Очекувањата се надминати, до нас пристигнаа повеќе од 35 илјади проблеми на граѓаните

Слободен Печат - 14.11.2019

Ова го изјави вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Кавадарци, каде престојуваше караванот наречен „Разговори за обнова на Македонија". Повеќе од 35 илјади писма, сугестии, проблеми, насоки, стигнаа до ВМРО-ДПМНЕ кои се резултат на ...

Заев – Мицотакис: Економските односи меѓу двете земји бележат нагорен тренд, има потенцијал за уште поголема соработка

24Инфо - 14.11.2019

Мицкоски во Кавадарци: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на изборите со разлика од над 100.000 гласаОбјавено пред 21 минута – 14 ноември, 2019Од Макфакс „Веќе третиот месец поминува откако ја минуваме Македонија, поминавме неколку илјадници километри, поминавме ...