TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Атланта и понатаму без Богдановиќ, поразена од Шарлот – Хјустон запиша победа над Њу Орлеанс

Екипа - 06.12.2021

Атланта Хокс загуби од Шарлот Хорнетс со 130-127 ноќта помеѓу неделата и понеделникот. Победи запишаа и Хјустон и Торонто. Иако ослабени, тимот на Шарлот одржа вистинска шутерска лекција во Атланта, а тоа им донесе и нова победа.

ВИДЕО: Хјустон продолжи во победнички ритам, Шарлот ја освои Атланта

Gol.mk - 06.12.2021

Хјустон Рокетс продолжи со серијата победи и стигна до шестото славје во низа на дуелот против Њу Орлеанс Пеликанс (118-108). Домашните кошаркари ги добија сите четвртини и ја вратија надежта за успешна сезона.

Хјустон со подвиг каков што досега немало во ниту еден спорт во САД (ВИДЕО)

Sport 1 - 06.12.2021

Кошаркарите на Хјустон рокитс продолжуваат да мелат сѐ пред себе во НБА-лигата, откако ноќеска го совладаа Њу Орлеанс пеликанс (118-108), што беше нивни шести триумф во низа. Ова е историска серија на „ракетите“, но не поради бројката победи која сѐ ...

Серијата на Клиленд заврши против Јута, Хјустон до петта победа во низа 🎥

Спортски - 06.12.2021

Екипата на Хјустон стигна до петта победа во низа откако вчера беше совладан Њу Орлеанс во еден од најинтересните натпревари во ноќната програма. Хјустон успеа да слави 118:108 против тимот кој е најслаб на Западот.

Хјустон нареди пет победи по ред, Јута го запре „забрефтаниот“ Кливленд (ВИДЕО)

SportMedia - 06.12.2021

Кошаркарите на Хјустон запишаа и петта последователна победа откако синоќа успеаја на домашен терен да го совладаат Њу Орлеанс во еден од најинтересните дуели од ноќната програма во НБА лигата.

Мичел донесе победа за Јута среде Кливленд, десеткуваниот Шарлот славеше во Атланта

Кајгана - 06.12.2021

Ноќеска се одиграа четири натпревари од НБА лигата на кои домаќините и гостите забележаа по две победи. Најинтересно беше во Кливленд каде Јута предводена од Донован Мичел победи со тесни 109:108.