TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потврдено: Првиот Galaxy на преклоп пристигнува на 20-ти февруари

Денар - 12.02.2019

„Samsung“ потврди дека на 20-ти овој месец покрај новите модели од линијата „Galaxy S“ ќе го претстави и својот прв смартфон со флексибилен екран – „Galaxy Fold“. За мобилниот на „Samsung“ со флексибилен екран се зборуваше многу пати.

Samsung ќе го прикаже уредот на превиткување на настанот за претставување на Galaxy S10

Smartportal - 12.02.2019

Веќе знаевме дека Samsung планира дополнително прикажување на нивниот Galaxy Fold за време на претставувањето на Galaxy S10 идната среда во Сан Франциско. Дека тоа ќе се случи сега имаме официјална најава од компанијата од каде објавија видео преку ...

Samsung потврди: Првиот Galaxy со свитлив екран ќе биде претставен месецов

Кајгана - 12.02.2019

Минатиот ноември, јужнокорејскиот производител Samsung ни даде прв поглед кон она што требаше да биде нов смартфон со екран кој се витка. На CES конференцијата минатиот месец овој модел беше претставен пред одбрана публика, но сега добивме и ...

Самсунг во Сан Франциско на 20 февруари официјално ќе го претстави новиот мобилен телефон на преклоп

Точка - 12.02.2019

Кон крајот на ноември, Самсунг го најави својот мобилен телефон на преклоп, а овие дена и официјално е потврдено дека на 20 февруари на јавноста ќе ѝ го претстават на настанот Unpacked во Сан Франциско.

Samsung на 20. февруари во Сан Франциско ќе го претстави Galaxy Fold (ВИДЕО)

USB - 12.02.2019

Кон крајот на ноември, Samsung го најави свој паметен телефон со екран на свиткување, а овие денови и официјално потврди дека на 20. февруари ќе го претстави на Unpacked настанот, што ќе се одржи во Сан Франциско.

Samsung потврди - "Unfold" ќе има на 20 септември

Телефони.мк - 11.02.2019

Samsung Mobile официјално потврди дека на 20 септември на големиот Unpack настан покрај трите нови Samsung Galaxy S10 смартфони ќе пристигне и флексибилниот смартфон на преклоп Samsung Galaxy Fold.