TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведен крадец од скопско, расчистени четири тешки кражби

Сител - 24.11.2020

На 23.11.2020 во 10.50 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба на место викано Дрма, атар на с.Мралино, го лишиле од слобода Ф.А.(37) од с.Јурумлери, скопско, поради основано сомнение за сторено кривично дело тешка ...

Приведен скопјанец кој ограбувал викендички

Макфакс - 24.11.2020

Полицијата приведе 37-годишен маж со иницијали Ф.А. од селото Јурумлери, поради кражба во подрачјето на Петровец. „Кај Ф.А., кој првично се претставил како косовски државјанин М.А., биле пронајдени предмети кои потекнуваат од кривичното дело, кои ...

Приведен крадец од скопско, расчистени четири тешки кражби

Курир - 24.11.2020

На 23.11.2020 во 10.50 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба на место викано Дрма, атар на с.Мралино, го лишиле од слобода Ф.А.(37) од с.Јурумлери, скопско, поради основано сомнение за сторено кривично дело тешка ...

Приведен крадец од скопско, РАСЧИСТЕНИ ТЕШКИ КРАЖБИ

Вечер - 24.11.2020

На 23.11.2020 во 10.50 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба на место викано Дрма, атар на с.Мралино, го лишиле од слобода Ф.А.(37) од с.Јурумлери, скопско, поради основано сомнение за сторено кривично дело тешка ...

Уапсен провалник од Јурумлери, ограбил пет викендички во Петровец, а се претставувал дека е Косовец

24Инфо - 24.11.2020

На 23.11.2020 во 10.50 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба на место викано Дрма, атар на с.Мралино, го лишиле од слобода Ф.А.(37) од с.Јурумлери, скопско, поради основано сомнение за сторено кривично дело тешка ...

Приведен скопјанец кој ограбувал викендички

Опсервер - 24.11.2020

Полицијата приведе 37-годишен маж со иницијали Ф.А. од селото Јурумлери, поради кражба во подрачјето на Петровец. „Кај Ф.А., кој првично се претставил како косовски државјанин М.А., биле пронајдени предмети кои потекнуваат од кривичното дело, кои ...

Приведен скопјанец кој ограбувал викендички

Вечер - 24.11.2020

Полицијата приведе 37-годишен маж со иницијали Ф.А. од селото Јурумлери, поради кражба во подрачјето на Петровец. „Кај Ф.А., кој првично се претставил како косовски државјанин М.А., биле пронајдени предмети кои потекнуваат од кривичното дело, кои ...

Приведен крадец од скопско, расчистени четири тешки кражби

Press24 - 24.11.2020

Полицијата вчера уапси 37-годишен крадец од село Јурумлери кај кого биле пронајдени украдени предмети од викендица. -Вчера во 10.50 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба на место викано Дрма, атар на с.Мралино, го ...

Приведен крадец од скопско, расчистени четири тешки кражби

Скопје1 - 24.11.2020

На 23.11.2020 во 10.50 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба на место викано Дрма, атар на с.Мралино, го лишиле од слобода Ф.А.(37) од с.Јурумлери, скопско, поради основано сомнение за сторено кривично дело тешка ...

Приведен крадец од скопско, расчистени четири тешки кражби

А1 On - 24.11.2020

Полицијата расчисти вкупно четири тешки кражби извршени во викенд куќи на подрачјето на Петровец, откако вчера во 10:50 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба на место викано Дрма, атар на село Мралино, го лишиле од ...

Приведен крадец од скопско, расчистени четири тешки кражби

Либертас - 24.11.2020

Полицијата расчисти вкупно четири тешки кражби извршени во викенд куќи на подрачјето на Петровец, откако вчера во 10:50 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба на место викано Дрма, атар на село Мралино, го лишиле од ...

Приведен крадец од скопско, расчистени четири тешки кражби

Слободен Печат - 24.11.2020

Полицијата расчисти вкупно четири тешки кражби извршени во викенд куќи на подрачјето на Петровец, откако вчера во 10:50 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба на место викано Дрма, атар на село Мралино, го лишиле од ...

Приведен крадец од скопско, расчистени четири тешки кражби

Опсервер - 24.11.2020

– Полицијата расчисти вкупно четири тешки кражби извршени во викенд куќи на подрачјето на Петровец, откако вчера во 10:50 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба на место викано Дрма, атар на село Мралино, го лишиле од ...

Приведен крадец од скопско, расчистени четири тешки кражби

Кајгана - 24.11.2020

Полицијата расчисти вкупно четири тешки кражби извршени во викенд куќи на подрачјето на Петровец, откако вчера во 10:50 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба на место викано Дрма, атар на село Мралино, го лишиле од ...

Приведен скопјанец кој ограбувал викендички

Скопје инфо - 24.11.2020

Полицијата приведе 37-годишен маж со иницијали Ф.А. од селото Јурумлери, поради кражба во подрачјето на Петровец. „Кај Ф.А., кој првично се претставил како косовски државјанин М.А., биле пронајдени предмети кои потекнуваат од кривичното дело, кои ...

Приведен крадец од скопско Јурумлери

МКД - 24.11.2020

Полицијата расчисти вкупно четири тешки кражби извршени во викенд куќи на подрачјето на Петровец, откако вчера во 10:50 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба на место викано Дрма, атар на село Мралино, го лишиле од ...

Уапсен скопјанец кој ограбувал викендички

Република - 24.11.2020

Полицијата приведе 37-годишен маж со иницијали Ф.А. од селото Јурумлери, поради кражба во подрачјето на Петровец. велат од МВР. Ф.А. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична ...