TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кејт Винслет ќе игра во „Аватар 2“

Локално - 05.10.2017

Британската актерка Кејт Винслет ќе игра една од улогите во вториот дел од филмот “Аватар”. Актерката повторно ќе се сретне во собата со Џејмс Камерон, директор на познатиот филм Винслет “Титаник”, списанието Vrajity.

Трејлер за Wonder Wheel, филм со Џастин Тимберлејк и Кејт Винслет

Црнобело - 05.10.2017

Изгледајте го трејлерот за новиот филм Wonder Wheel, во кој меѓу главните улоги се Џастин Тимберлејк и Кејт Винслет, а се очекува да излезе кон крајот на ...

Џастин Тимберлејк и Кејт Винслет се љубовници во новата драма “Wonder Wheel”

Точка - 05.10.2017

Популарниот пејач Џастин Тимберлејк и атрактивната актерка Кејт Винслет ќе се појават како љубовници во новото филмско остварување на Вуди Ален со наслов “Wonder Wheel”. Првиот трејлер за овој драматичен филм од 50-тите години ветува многу ...

Кејт Винслет ангажирана за „Аватар 2"

Вечер - 05.10.2017

Камерон моментно работи на планираните четири продолженија од таа франшиза, но засега не се знае во колку од нив Винслет ќе се појави. Кејт Винслет ќе се упати кон планетата Пандора... Тоа значи дека таа повторно ќе работи со колегата од филмот ...

Тимберлејк и Винслет љубовници во "Wonder Wheel"

Вечер - 06.10.2017

Според мислењето на филмските критичари, "Wonder Wheel" е уште едно трагикомично дело на Ален, исполнето со тешки зборови и мудрости. Популарниот пејач Џастин Тимберлејк и атрактивната актерка Кејт Винслет ќе се појават како љубовници во новиот филм ...