TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Монтажен тоалет среде улица во Скопје после невремето

Press24 - 27.02.2020

Силно невреме го погоди главниот град синоќа, по што низ улиците може да се видат откорнати дрва и фасади од згради. На социјалните мрежи се споделуваат и фотографии и снимки од хаосот кој го предизвикал силниот ветер.

ФОТО: Паднати гранки од дрва во Скопје по силното невреме

Press24 - 27.02.2020

Силно невреме синоќа го погоди главниот град, а на социјалните мрежи граѓаните споделуваат фотографии и видеа од штетите. Во Центарот на Скопје забележани се откорнати гранки од дрва поради силниот ветер.

(Видео) Силниот ветер откорна дрвја и уриваше покриви во Скопје

Макфакс - 27.02.2020

Силниот ветер синоќа корнеше дрвја и уриваше покриви во главниот град. Десетици дрвја се паднати дрвја на локации од невремето . Ветерот кој дуваше со 70 километри на час го откорна покривот и на средното хемиско училиште Марија Кири Склодовска.

Педесетина паднати дрвја, откорнати покриви по синоќешниот силен ветер во Скопје

Сакам да кажам - 27.02.2020

Педесетина паднати дрвја и откорнати покриви на неколку локации, се првичните бројки од вчерашното невреме кое го зафати Скопје. Ветерот кој дуваше со 70 километри на час го откорна покривот и на средното хемиско училиште Марија Кири Склодовска, а ...

Покрив од зграда падна врз луѓе, се „одлепи“ и фасадата на МЕПСО: Ќе има ли одговорност?

Точка - 27.02.2020

Силно невреме го зафати утринава Скопје, по што беше предизвикана голема материјална штета ширум градот. Булеварот Партизански одреди синоќа беше накратко блокиран откако покрив од зграда се сруши врз улицата.

Цела ноќ екипи на градот ги расчистуваа откорнатите кровови и дрвја

Фокус - 27.02.2020

По синоќешното невреме, при што ветерот откорна неколку кровови и дрвја, екипите на Град Скопје до раните утински часови ги расчистуваа улиците. -Голема благодарност до службите на градот коишто неуморно работеа до раните утрински часови со цел да ...

ВИДЕО: Силно невреме во Скопје - откронати покриви од згради излетаа на улица

Press24 - 27.02.2020

По силното невреме го синоќа го зафати Скопје, покриви во згради завршија на булеварот Паризански одреди, во Карпош 4, кај трговскиот центар Антико. Прво паднал еден покрив, а по кратко време, од соседните згради излетале и други два покриви.

Во Скопје силниот ветер корнеше дрвја и уриваше покриви (ГАЛЕРИЈА)

Локално - 27.02.2020

По синоќешното невреме, при што ветерот откорна неколку кровови и дрвја, екипите на Град Скопје до раните утински часови ги расчистуваа улиците. Силниот ветер кој веќе половина час дува во Скопје однесе покрив од зграда на булеварот „Партизнаски ...

Синоќа силниот ветер во Скопје корнеше дрвја, покриви, искрши возила... (ФОТО)

МКД - 27.02.2020

Силен ветер дуваше околу половиначас вчера пред полноќ во Скопје. Ветерот дуваше со брзина од околу 70 километри и предизвика големи штети - откорна покриви, дрвја, оштетени се бројни автомобили...

Ноќеска во Скопје силен ветер корнеше дрвја и уриваше покриви

ММС - 27.02.2020

Силен ветер со брзина од околу 70 килоемтри на час ноќеска пред полноќ дуваше во Скопје. Ветерот дуваше и предизвика штети на повеќе локации – има откорната дрвја, паднати покриви, оштетени бројни автомобили… Булеварот Партизански одреди во „Карпош ...

Расчистување на последиците од силниот ветер во Скопје

Скопје инфо - 27.02.2020

Силен ветер дуваше околу половина час вчера пред полноќ во Скопје. Ветерот дуваше со брзина од околу 70 километри и предизвика големи штети - откорна покриви, дрвја, оштетени се бројни автомобили...

Силен ветер синоќа носеше покриви, лимени огради, откорна дрвја (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

Expres - 27.02.2020

Покриви од две згради на булеварот Партизански одреди беа однесени од силниот ветер кој синоќа го зафати Скопје. Граѓани на социјалните мрежи споделуваат снимки, меѓу другото, и од извлекување на две лица кои се најдоа под однесените покривни ...

Кровови од згради се разлетаа низ Скопје, Шилегов вели дека веднаш ќе бидат собрани

Фактор - 27.02.2020

Паднати дрвја, превртени контејнери и разлетани кровови од згради и други објекти, како и полициски контроли кои го пренасочуваа сообраќајот беше сликата од синоќешното невреме предизвикано од силниот ветар што го погоди Скопје.

ВИДЕО: Покривите од зградите во Карпош ќе убиеја човек, тој заврши под лимот

Скопје1 - 27.02.2020

Покривите на булеварот Партизански одреди излетаа од две згради. Станува збор за Карпош 4. Целата среќа што немаше возила се надополнува со тоа што успеааја да се извлечат две лица кои за момент се најдоа под лимовите од ...

Откорнати покриви и дрвја низ Скопје од силниот ветер, екипи на општините и Град Скопје се на терен

Сакам да кажам - 27.02.2020

Од силниот ветер кој вечерва го зафати Скопје откорнати се покриви на згради на повеќе локации низ градот. Исто така паднати се и дрвја на повеќе локации. Булеварот Партизански одреди во Карпош 4 е блокиран од покриви кои се откорнати од околните ...

Откорнатиот покрив во Карпош удрил врз луѓе (Видео)

MakPress - 27.02.2020

Радио и тв водителот Виктор Петров познат во јавноста како Викса на својот фејсбук профил објави видео на кое може да се види како им се помага на две лица врз кои најверојатно удрил покривот од зградата во Карпош по силниот ветер во Скопје.

ВИДЕО: Покриви од згради излетаа на Партизанска по силниот ветер

А1 On - 27.02.2020

Покриви во згради завршија на булеварот Паризански одреди, во Карпош 4, кај трговскиот центар Антико. Ова доаѓа по силните ветрови кои го зафатија Скопје, а кои траеа подолг времнески период.

(ГАЛЕРИЈА) Силниот ветер во Скопје откорна дрвја и покриви

360 степени - 27.02.2020

Поради силниот ветер кој ноќва го зафати Скопје, дел од крововите на зградите и лимени огради се најдоа на булеварот Партизански одреди. Голема штета има низ општина Карпош, од каде граѓаните и локалните власти на социјалните мрежи објавуваат ...

ТВ21 на терен: Се расчистуваат улиците по страшното невреме

ТВ21 - 27.02.2020

Екипите на терен ги расчистуваат улиците низ Скопје по страшното невреме кое предизвика паднати билборди, дрва и покриви од згради. Сообраќајот е целосно ...

ВО ЖИВО: Невреме во Скопје – паднати билборди и дрва, неколку згради без покрив

ТВ21 - 27.02.2020

ТВ21 известува во живо од улиците низ Скопје. Паднати се билборди и дрва, а неколку згради останаа и без ...

Шилегов: Екипите се излезени на терен и започнавме со отстранување на одлетаните кровови и паднатите дрва

ТВ21 - 27.02.2020

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на својот Фејсбук профил истакна дека екипите се веќе на терен и се отстрануваат одлетаните кровови и паднати дрва. Тој упати апел за сите граѓани да внимаваат на личната ...

ФОТО: Невреме во Скопје – се сруши покрив на зграда, оштетени автомобили

ТВ21 - 27.02.2020

Страшно невреме ја зафати Македонија. Од полноќ земјава се наоѓа во жолта алертна фаза поради засилен ветер и врнежи од дожд. Силниот ветер предизвика покривот од зграда во населбата Кисела Вода да се сруши врз паркираните автомобили во близина на ...

ВО ЖИВО: Невреме во Скопје – зграда остана без покрив, оштетени автомобили

ТВ21 - 27.02.2020

ТВ21 известува во живо од населбата Кисела Вода каде покривот на зградата се сруши врз паркираните ...

ФОТО: Ветерот откорна дрво во Кисела Вода, турнал и покрив од зграда на Партизанска

Локално - 27.02.2020

Фото: Локално.мк Силниот ветер кој веќе половина час дува во Скопје однесе покрив од зграда на булеварот „Партизнаски одреди“, помеѓу Порта Влае и Карпош 4. Во Кисела Вода пак, ветерoт откронал дрво.

Шилегов: Силниот ветер на моменти ќе достигне и удари над 70км на час, внимавајте!

Бриф - 27.02.2020

Се очекува дека силниот ветер кој што дува во градот, на моменти ќе достигне и удари над 70км на час. Екипите се веќе излезени на терен и започнавме со отстранување на одлетаните покриви и паднатите дрвја.

ВИДЕО + ГАЛЕРИЈА: Паднати кровови, оштетени автомобили, откорнати дрва низ Скопје

Либертас - 27.02.2020

Силниот ветер вечерва во Скопје направи штети низ градот. Големи дрвја се извадени со корени, а оштетени се повеќе ...

Кров одлета на Партизанска од силниот ветар (фото)

Пулс24 - 27.02.2020

Кров одлета на Партизанска од силниот ветар (фото). Силниот ветар причини штета во Скопје вечерва. Партизанска за кратко беше блокирана. Има и откорнати ...

ФОТО: Невреме во Скопје – паднати дрвја и билборди предизвикаа сообраќајка на Партизанска

ТВ21 - 27.02.2020

Страшно невреме ја зафати Македонија. Од полноќ земјава се наоѓа во жолта алертна фаза поради засилен ветер и врнежи од дожд. Паднатите дрвја и билборди низ улиците во Скопје предизвикаа сообраќајка на улицата Партизанска.

Ветерот во Скопје направи хаос, откорна и кровови (Фото)

MakPress - 27.02.2020

Силен ветер го зафати главниот град доцна вечерва. Според првичните информации, ветерот на одредени моменти достигнувал брзина и до 70км на час, а на социјалните мрежи веќе се споделуваат слики од настанати штети.

Фото: Силниот ветер откорна кровна конструкција од зграда, Партизанска блокирана

Скопје инфо - 27.02.2020

Булеварот „Партизански одреди“ во населбата Карпош 4 вечерва е блокиран. Силниот ветер откорна кровна конструкција која падна на коловозот. Граѓаните на социјалните мрежи ја споделија фотографијата и апелираат до возачите да бидат максимално ...

Откорнати кровови на згради во Скопје од силниот ветер

Фокус - 27.02.2020

Како последица на силниот ветер кој вечерва дува во Скопје беа откорнати неколку покриви на згради во Карпош, а дел од нив завршија на булеварите. Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев објави дека екипи се на терен и работат на расчистување.

Шилегов: Се очекува дека силниот ветер на моменти ќе достигне и удари над 70км на час. Состојбата се прати и се ...

iPortal - 27.02.2020

Доцна вечерва, по силниот ветер во Скопје, со своја реакција и апел се јави градоначалникот Петре Шилегов. “Се очекува дека силниот ветер кој што дува во градот, на моменти ќе достигне и удари над 70км на час.

Ветрот откорна покриви на згради во Карпош

Република - 27.02.2020

Силниот ветеркој беснее низ Скопје ноќва откорна неколку кровови на згради во Карпош. Како резултат на силниот ветер, отстранети се кровни површини на неколку згради низ Карпош. Сите наши комунални служби излегуваат на терен, со цел справување со ...

ГАЛЕРИЈА: Започнавме со отстранување на одлетаните кровови и паднатите дрва

Либертас - 27.02.2020

-Се очекува дека силниот ветер кој што дува во градот, на моменти ќе достигне и удари над 70км на час. Екипите се веќе излезени на терен и започнавме со отстранување на одлетаните кровови и паднатите дрва.

Екипи на Град Скопје ги отстрануваат последиците од силниот ветер

AKO - 27.02.2020

,,Се очекува дека силниот ветер кој што дува во градот, на моменти ќе достигне и удари над 70км на час. Екипите се веќе излезени на терен и започнавме со отстранување на одлетаните покриви и паднатите дрва.

Шилегов: Силниот ветер на моменти ќе достигне и удари над 70км на час, внимавајте!

24Инфо - 27.02.2020

Шилегов: Силниот ветер на моменти ќе достигне и удари над 70км на час, внимавајте! Се очекува дека силниот ветер кој што дува во градот, на моменти ќе достигне и удари над 70км на час. Екипите се веќе излезени на терен и започнавме со отстранување ...

Силниот ветер откорна кровна конструкција од зграда, Карпошани загрижени

Точка - 27.02.2020

Булеварот „Партизански одреди“ во населбата Карпош 4 вечерва е блокиран, пренесува Скопје Инфо. Силниот ветер откорна кровна конструкција која падна на коловозот. Граѓаните на социјалните мрежи ја споделија фотографијата и апелираат до возачите да ...

Силен ветер во Скопје вечерва корнеше покриви од згради и дрва (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 27.02.2020

Силен ветер вечерва го зафати Скопје, а според дел од фотографиите на социјалните мрежи, откорнати се покриви од згради и дрва. „Блокирана Партизанска во Карпош 4 кај Палма, внимавајте“, коментираа граѓани на Фејсбук.

Фото: Вечерва силниот ветер корнеше покриви од згради во Скопје

24Инфо - 27.02.2020

Вечерва силниот ветер корнеше покриви од згради во Скопје Силниот ветер во Скопје направи хаос низ улиците и булеварите, а го блокираше и сообраќајот. На главниот скопски булевар, каде има најмногу сообраќај, Партизански одреди, паднати се кровови ...

Шилегов и екипите на градот се на терен по невремето во Скопје

24Инфо - 27.02.2020

Градоначалникот Шилегов и екипите на градот се на терен по невремето во Скопје Од силниот ветер кој вечерва го зафати Скопје откорнати се покриви на згради на повеќе локации низ градот. Исто така паднати се и дрвја на повеќе локации.

Откорнат кров на зграда на Партизанска, уништени автомобили – Страшно невреме го зафати Скопје (ФОТО)

Скопје24 - 27.02.2020

Како последица на силниот ветер кој вечерва дува во Скопје беа откорнати неколку покриви на згради во Карпош, а дел од нив завршија на булеварите. Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев објави дека екипи се на терен и работат на расчистување.

ТВ21 на терен: Се расчистуваат улиците по страшното невреме

4NEWS - 27.02.2020

Екипите на терен ги расчистуваат улиците низ Скопје по страшното невреме кое предизвика паднати билборди, дрва и покриви од згради. Сообраќајот е целосно ...

Улиците се проодни, но откорнатите крвови останаа да сведочат за синоќешното невреме (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 27.02.2020

Екипите на Град Скопје имаа бурна ноќ, екипно го рачистуваа нередот од силниот ветер, излекуваа и лица кои се најдоа под откорнатите лимови во населбата Карпош.. По синоќешното невреме кое го зафати главниот град Скопје, по улиците останаа да ...

Ветрот корнеше дрвја и покриви во Скопје (ВИДЕО)

+инфо - 27.02.2020

Откорнати дрвја, скршени гранки, однесен покрив од зграда се дел од штетите што ги направи во Скопје синоќешниот силен ветер кој на моменти дуваше со 70 км на час. Екипите на Град Скопје интервенираа на терен.

Шилегов на терен со градските служби, се расчистуваа последиците од силниот ветер

Скопје инфо - 27.02.2020

Паднати дрвја, превртени контејнери и разлетани кровови од згради и други објекти, како и полициски контроли кои го пренасочуваа сообраќајот беше сликата од синоќешното невреме предизвикано од силниот ветар што го погоди Скопје .

ВИДЕО: Силното невреме во Скопје откорна покриви од згради кои излетаа на улица

Курир - 27.02.2020

По силното невреме го синоќа го зафати Скопје, покриви во згради завршија на булеварот Паризански одреди, во Карпош 4, кај трговскиот центар Антико. Прво паднал еден покрив, а по кратко време, од соседните згради излетале и други два покриви.

Улиците се проодни, но откорнатите покриви, дрвја и искршени автомобили останаа да сведочат за синоќешното невреме

Скопје24 - 27.02.2020

Екипите на Град Скопје имаа работна ноќ. Екипите го рачистуваа нередот кој го направи силниот ветер. По синоќешното невреме кое го зафати главниот град Скопје, улиците се проодни, но откорнатите покриви, дрвја и искршени автомобили останаа да ...

Силниот ветер откорна дрвја и уриваше покриви во Скопје

Н.Македонија - 27.02.2020

Силниот ветер синоќа корнеше дрвја и уриваше покриви во главниот град. Од невремето, десетици дрвја се паднати на неколку локации во градот. Ветерот кој дуваше со 70 километри на час го откорна покривот и на средното хемиско училиште „Марија Кири ...

По силниот ветер во Скопје улица во Ѓорче Петров стана хит: „Издуван“ монтажен тоалет го блокира коловозот (ФОТО)

Курир - 27.02.2020

На социјалните мрежи се споделуваат и фотографии и снимки од хаосот кој го предизвикал силниот ветер. Силно невреме го погоди главниот град синоќа, по што низ улиците може да се видат откорнати дрва и фасади од згради.